Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gyors segítséget szeretnék...

Hitsugaya Lau kérdése:

Gyors segítséget szeretnék cosplayhez! Epoxigyantával dolgoznék, tud bárki is segíteni?

Figyelt kérdés

Epoxigyantából kène csinálnom egy nagyjábol 5 centis, nagyjából "gombafej" alakú formát a cosplayemhez, honnan szedjek hozzá szilikon formát??

Azt olvastam, hogy a szilikon forma a megfelelő, de nem nagyon találtam, csinálhatnék magam egyet?



2013. aug. 13. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon kapsz sehol szilikon gombafej formát.

Talán a legegyszerűbb, ha hungarocellből kifaragod a kívánt formát (jelen esetben gombafej), majd erre viszed fel a műgyantát. Ha a gyanta megkötött, egyszerűen kifőzöd belőle a hungarocellt (vagy egy kis benzint csepegtetsz bele, amitől folyóssá válik és kiöntöd, majd a formát kimosod). De használhatsz viaszt, vagy csirízt is alapnak. A viaszt is ki lehet főzni, a csiríz meg oldódik vízben. A gyantába viszont érdemes papírt, vagy vásznat használni erősítő anyagnak. Sokkal erősebb és szilárdabb lesz tőle a forma és még kevesebb gyanta is kell hozzá.

2013. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm, köszönöm, köszönöm, köszönöm!
2013. aug. 14. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!