Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A vásárban nem kötelesek adni...

A vásárban nem kötelesek adni számlát az eladott termékről?

Figyelt kérdés
a múlthónapban vettem a vásárban egy bikinit nem adtak róla blokot felszólítottam az eladót és ő azt mondta nem köteles adni róla igaz ez? Természetesen a bikininek nagyon rossz minősége volt egy használat után tönkrement használhatatlanná vált. Vissza vittem a mai napi vásárban. De előtte vásároltam és akkor sem adtak blokot. A válasz az volt hogy nem válalnak rá garanciát holott az előző vásárban azt mondta h minőségi termék és garanciát ad rá, a személyiségi jogaimat megsértette sértő provokáló módon reagált

2013. aug. 14. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
De, köteles adni. Kérni se kellene!
2013. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

De köteles adni.


Bár 90%-ban sosem adnak.

Vásárban pont ezét csak olyat veszek,amit tudom,hogy nem fogok tudni cserélni.

2013. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mindenről kell számlát adni.


Ha viszont nem ad, akkor nem kell megvenni tőle semmit, csak szépen küldeni egy levelet a NAVnak.

2013. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
lehet fel kellene keresnema vámhivatalt? sok embert átpaliztak már így írtam emailt sőtt még kint árulnak délig vagy bekellene telefonálnom. Mert így hogy mást embert átpaliznak és azt mondják hogy minőségi a termék és h garanciát adnak rá...
2013. aug. 14. 09:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A nyugtás részt érdemes elolvasni.Tehát ,ha határozottan nem kérsz számlát,akkor nyugtát kell adnia,de ha kérsz,akkor köteles. Kivétel,ha mondjuk cég nevében veszel valamit,mert akkor szintén köteles.

2013. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hiába kértem még neki állt feljebb mondanom sem kell hogy kisebbségvolt, és rákérdeztem hogy mégis minek mondta hogy garanciát ad rá ? erre meg még azt is letagadta hogy ott vásároltam. nem fogom annyiba hagyni folyton itt adnak el termékeket minden hónapba, és átvágják az embert bóbli cuccokkal
2013. aug. 14. 09:31
 7/17 anonim ***** válasza:
Mivel nincs számlád, nem sok mindent tudsz tenni. Max felnyomod őket a NAV-nál.
2013. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
valaki tudja mi ennek a folyamata?? lehet úgy csinálom h kiküldök egy ismerőst és vásároltatok vele és kéretek vele számlát na persze ha feltehetően szándékozik neki is adni..
2013. aug. 14. 09:36
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért, mert nem cserélte ki a fürdőruhát, a fogyasztóvédelemhez, azért, mert nem adott bizonylatot, a NAV-hoz fordulhatsz. Esetleg érdemes megkeresni a piacfelügyeletet is, és elmondani a problémádat, illetve elkérni az eladó adatait, amivel a feljelentéseket megteheted.
2013. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem fognak foglalkozni vele a NAV.osok. Ha érdekükben állt volna 1 éven belül felszámolták volna ezt a köztudott jelenséget, az elmúlt 10-15 év alatt. Ha eddig nem tették,most miért tennék? A jelenség közismert 10 embert ha megkérdezel mind a tíz tudja vagy legalábbis gyanítja, hogy nem fog kapni róla számlát. Ott a Józsefvárosi kínai piac esete. Már jó hogy nem előre ki nem plakátolják, hogy mikor lesz razzia. Akkor persze, hogy mindenki hófehér lesz arra az időre. Úgy zárnak be az illegális bódék, mint a forgószél. Persze ha titokban civilként nagy tömegben csinálnák tömegesen lenne fogás. Csak hát ugye ezt akarni kell...
2013. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!