Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nekem bántja a fülemet ha egy...

Nekem bántja a fülemet ha egy áruféleségre élelmiszer vagy ruházati termékről így beszélnek és fura azt mondják ő. Eddig úgy tudtam az ő személyes névmás miért mondják élettelen dolgokra, helyes vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyàltalàn nem helyes,viszont én még senkitõl sem hallottam.
2011. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cory Rose ***** válasza:
63%
Nyelvtanilag talán nem helyes, de szerintem semmi baj nincs vele. Én nem így használom, mert nem így szoktam meg, de ha valaki így mondja, egészségére, attól még teljesen érthető mire gondol.
2011. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mitől függ az, hogy mi helyes? A nyelv fejlődik, alakul. Mindig az a helyes, ahogy a legtöbb ember beszél és megérti egymást.
2011. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Már íróink is a hangulatossság kedvééért használták, hogy "volt nála egy kulacs aki a bor szempontjából meg volt töltve" vagy "feltálalták a toroskáposztát akiben ízletes húsok valának" stb.
2011. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
68%

direkt azért használják ezt, mert el akarnak borzasztani, ezzel felkeltve a figyelmedet, ami sikerült is.


A csúnya írók áthúztak a csövön/csőbehúztak :D

2011. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam így mondani, de csak adott dolgokról.

Ő az én kedvenc alvósplüssöm. :P

Ő a mi kicsi kocsink.

Ő lesz az én szoknyám, bele is szerettem egyből.

Ő meg egy hülye lábas, aki már harmadjára esik le a polcról... ;)


Szóval, csöpögős és aranyoskodós szitukban. Tudom hogy nem helyes, de ilyenkor nem is az eszemet akarom mutogatni. :P

2011. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyelvtani fogalmazásba vagy hivatalos papírba ne írj ilyet, de ahogy egy előttem szóló írta: a nyelv egy élő dolog, egyfolytában változik. És ez így van jól!
2011. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettővel ezelőtti példái is mutatják, ez egy "sorok közti" többlettartalom, amivel azt fejezed ki, hogy érzelmileg valamilyen szempontból úgy vagy olyasmi módon viszonyulsz az adott tárgyhoz, mintha nem is tárgy volna, hanem személy. Az irodalmi példák is ilyenek.
2011. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!