Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vinil lemezeken ha megfogom a...

Vinil lemezeken ha megfogom a barázdákat ujjal, akkor elromlik?

Figyelt kérdés

Torzítani fogja a hangot? Vagy hogy van ez?


Én nem abban az időben voltam, amikor ezek népszerűek voltak, így nem tudom hogyan kell kezelni őket. Gondolom nem tesz jót nekik ha fogdossák őket, így már kitapasztaltam egy jó tartástechnikát. Viszont rárepült pár macskaszőr, én meg ujjal lehúztam. Nem maradt ott az ujjlenyomatom.



2013. aug. 16. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem maradt nyom, nincs semmi tennivaló. Ha igen, akkor sem lesz hallható. Kizárólag a durvább szennyezés (pl. rászáradt kávé, kóla, stb). Ezek eltávolíthatóak langyos szappanos vízzel. Lehetőleg ne zsíros-krémes szappannal, kézzel vagy szivaccsal gyengéden simogatva - nem dörzsölve.

Ami hallhato lesz, az a karcolódás és más mechanikai sérülések, amiket sajnos nem lehet javítani. Ezért mindig visszatenni a tokba. A rossz hangszedőtű is tönkreteheti egyszeri lejátszásnál, ezért a hozzáértők nem adták kölcsön a lemezeiket annakidején...Finomszőrű ecsettel tisztítható a portól, régebben egy speciális lemezmosókefe tisztította lejátszás közben (LencoClean) az ígényesebbek lemezeit...

2013. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!