Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vírust kaptam, és nem tudok...

Vírust kaptam, és nem tudok megnyitni egy mappát sem a cserélhető lemezeken, amire rákerült. Valaki megoldást?

Figyelt kérdés

Kikaptam egy szép kis vírust.. ahogy csatlakoztattam egy cserélhető lemezt, szépen felmásolta magát rá és onnantól kezdve minden mappát parancsikonként jelenített meg. Az almappákat már nem, de ez lényegtelen... Sikerült kiirtanom mindenhonnan, viszont most nem enged megnyitni egy mappát sem.. ezt írja, ha meg akarom nyitni:

"A Windows nem találja a G:\RECYCLED\d1ff3a37.exe fájlt. Ellenőrizze.... "

Parancssorban meglestem, minden mappában ott van, aminek ott kell lennie.

Hogy tudnám visszaállítani a mappákat, hogy ne parancsikonok legyenek és rendesen meg tudjam őket nyitni?


2013. máj. 21. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, ahogy kinyírtad a vírus a gazda mappák törlôdtek és marattak a parancsikonok?

Ezesetben meg lehet próbálni valamilyen file recoveryvel vagy remdszervisszaállítással visszahozni a mappákat de mivel külsô eszközön voltak nem hiszem hogy segítene valamit.

2013. máj. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Totalcommanderrel próbálkozz, a következő a menete :


1. Állitsd be a totalcommandert, hogy mutassa a rejtett fájlokat (ezáltal látod a rejtett mappákat is).


2. Menj a cserélhető lemezre. Attributum módositással (Fájl -> Attributomok módositása a mappán állva) minden egyes rejtett mappát állits vissza nem rejtetté (a mappákat a virus rejtette el).


3. Nagy odafigyeléssel töröld a rejtett mappákra mutató parancsikonokat (amiket a virus hozott létre, és természetesen csak úgy érted el parancsikonon keresztűl a mappákast, hogy a virust is elinditottad. Azért kapsz hibauzenetet mivel törölted a virust). Tehát töröld az LNK kiterjesztésű filéket.


A kettes és hármas lépést felcserélheted, de nagyon figyelj oda mit törölsz, mert ha a mappákat törlöd a parancsikonok helyett akkor annyi az adataidnak.


Sok sikert.

Üdv.

2013. máj. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszadónak:

Konkrétan én sem tudom, de ha jól látom, akkor a mappákat konvertálta át parancsikonná. Ugyan úgy megvan benne minden. Mint írtam, parancssorral beléptem az egyik mappába és kilistáztam, illetve ha rámegyek a tulajdonságaira a cserélhető lemeznek, akkor is írja, hogy pl a 8 Gb-ból, 3,7 foglalt, tehát rajta vannak a dolgok, csak nem tudok belelépni.


A 2. válaszadónak:

A winfosomnak alapból meg kellene jelenítenie minden rejtett mappát, és meg is jelenít, csak egyedül ennél a vírusnál nem tette meg, de parancssorral sikerült megkeresni és törölni. Az adathordozót is kilistáztam, elvileg nem tette a mappákat rejtetté, csak valahogy sikerült parancsikonná tennie őket... Értem én mire gondolsz. :)


Most konkrétan a telefon memóriakártyájával szenvedek, itt van a DCIM, és ezt az elérési utat mutatja:

%windir%\system32\cmd.exe /c "start %cd%RECYCLED\d1ff3a37.exe &&%windir%\explorer.exe %cd%DCIM


Bár most ötletet kaptam :D parancssorral megpróbálom nem rejtetté tenni a mappákat, aztán törlöm a parancsikonokat, ha minden jól megy...


De ha van még ötlet kíváncsian várom és köszönöm az időt amit rászántok, rászántatok :))

2013. máj. 21. 08:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocs, tényleg rejtettek, de Total commanderrel nem tudom őket előhozni, nem igazán szoktam használni... bár még próbálkozok azzal is, meg parancssorral küszködök :D :)
2013. máj. 21. 08:40
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, első mappát sikerült előhoznom! :D


Parancssorban:

attrib -r -a -s -h g:\zenék


Köszönöm a segítséget! ^^

2013. máj. 21. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!