Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miféle népcsoport az Magyarors...

Miféle népcsoport az Magyarországon, akiknél a nők hosszú színes szoknyát színes rikító blúzzal, asszonyok színes fejkendőt, lányok hajfonatba fűzött szalagot viselnek, a férfiak/fiúk pedig fekete nadrágot, fekete cipőt világos inggel?

Figyelt kérdés

Bőrük világos színű, a lányok vékonyak de az asszonyok elég nagy darabok, és nem is mondanám szépnek őket (biztos van kivétel). És még azt figyeltem meg, hogy egymás közt nem magyarul beszélnek.

Budapesten is gyakran látok ilyen embereket, főként külső kerületekben, illetve gondolom vidéken is élnek közülük.



2013. aug. 17. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán romungro romák. Az arcuk milyen?
2013. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a romungrók a magyar cigányok.

akik a lovari nyelvet beszélik és úgy öltöznek ahogyan azt leírtad: ők az oláh cigányok.

a cigányoknak 3 nagy típusa van (itt eu-ban) :


- oláhok,

- romungrók,

- beások (archaikus románt beszélik).


(tanultam egy nagyon kicsi romológiát szociális munkán).


az oláh cigányoknál van az, hogy a nők általában egy nagy fonott varkocsba veszik a hajukat, néha esetleg kontyban van nekik, de szinte mindig összefogva.

2013. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. szept. 8. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet hülyeséget írok és ez csak egy másik elnevezés,de én úgy tudtam,hogy ők a gáboros cigányok :)

furcsának tűnhetnek elsőre,de az a tapasztalat,hogy a szokás és hagyománytiszteletük miatt normálisabbak,mint a "moder" változatok

2013. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, ezért is kérdeztem, és nem nagyon találok erről infót.

Nem rég a buszon figyeltem őket, nagyon szép tisztán voltak felöltözve ebbe a viseletbe, a kisfiú is kifényesített bőrcipőben, fehér vasalt ingben.

Igazából kiváncsivá tettek, de nem éreztem volna illőnek megkérdezni, hogy Önök miféle népcsoport, bár lehet, hogy nem bánták volna.

2013. szept. 22. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában szeretnek beszélgetni,és elég szívélyesek.Nem hiszem,hogy bántónak érzik azt,ha odamész hozzájuk és kérdezed őket a kultúrájukról. :)

előző voltam

2013. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!