Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértenél a kutyatartás...

Egyetértenél a kutyatartás betiltásával a tömbházakban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan, milyen indokból?
2013. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ugatnak, veszélyesek, hullatják a szőrüket a lépcsőházban, fertőzéseket terjesztenek, ürülékükkel és vizeletükkel szennyezik a közterületeket és a lépcsőházakat.
2013. aug. 20. 21:33
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen., KJözös képviselő voltam egy társaházban. Naponta kerestek meg a lakók, hogy csináljak valami a kutyatartókkal. Ugatnak éjjel is, vagy amikor a gazda elmegy otthonról, és a lakásba zárja a kutyát. A piszokról nem is beszélve.

A Másik: én állatkínzásnak tartok kutyát lakásban tartani. Akkor is, ha szerencsétlen állat beletörődik a sorsába. A kutya természetes élettere a szabadban van.

2013. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Igen, nem oda való, zavarja a szomszédokat, és szerintem magának a kutyának sem jó.

De be nem tiltanám, mivel demokrácia lennénk, vagy mifene, tehát hiába nem értek vele egyet, nem tiltanám.

Viszont szabályozni igenis kellene. (Maximum egy mondjuk, vagy mit tudom én, de egyesek 4-5 kutyát-macskát tartanak - na, az a túlzás kategória!) Ezen kívül nyilván ha nincs gondozva, koszos, büdös, vagy, ha zavaróan sokat ugat... akkor is közbe kell(ene) lépni.

2013. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

És mi van azokkal a kutyákkal, amelyek nem ugatnak, nem piszkolnak a lépcsőházba és nem terjesztenek fertőzést, mert gondos a gazdájuk?

Én meg be akarom tiltatni a tömbházakban azokat a lakókat, akik éjjel is ordítoznak, kidobálják az ablakon az ételt, szemetet,lehugyozzák a lépcsőházat. Sőt, némelyik le is hányja.

2013. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mustafa33 ***** válasza:
67%

A mi lépcsőházunkban nem a kutyák veszélyesek és szennyezi ürülékel és vizelettel a környezetet. De ha leírom, hogy kik, akkor faszista és masiniszta leszek.

A tömbházkutya pedig többet mozog mert kiviszik naponta többször, a falusi kutya pedig az egész nyomorult életét egy egyméteres láncra kötve éli le. Melyik a jobb a kutyának?

2013. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Az emberek is összepiszkolják a lépcsőházat, hangoskodnak, akadnak köztük őrültek, bunkók és akár veszélyesek is. Nálunk még soha nem panaszkodtak a másik kutyája miatt. Foglalkoznak velük, rendszeresen sétáltatják őket, ha véletlenül a lépcsőházba ürítenek, szó nélkül föltakarítják, ha ugatnak is néha, hamar abbahagyják.

A fenéket tiltanám be. Akkor kell közbelépni, ha valakinél folyamatosan problémák merülnek föl.

2013. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Persze. Közvetlenül azután, hogy a kisgyerektartást betiltjuk a tömbházakban. Ugynis ők is hangosak, ürülékükkel-vizeletükkel beszennyezik a lépcsőházat, összefogdossák az ablakokat-tükröket, hazahordják a játszótérről a bogarakat/gilisztákat/csigákat, majd a liftben kirakják (sokszor szülői parancsra) a zsebükből, mindent összefogdosnak a nyálas kezükkel...
2013. aug. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Persze. Aztán jöhet a cigi, az alkohol, a szórakozóhelyek betiltása, és kezdődhet a nekem nem tetsző emberek deportálása, na meg az idősek kiirtása, hiszen semmi hasznuk nincs, és csak kínlódás nekik az élet.
2013. aug. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
A kutya természetes élettere pedig a gazda mellett van, érdekes módon a kinti-benti kutyáim mindig bevágyódnak hozzám pár perc után, nem a 'szabadba'. Ilyet csak az ír le, akinek fingja nincs a kutyákról, de hát ilyen szuper a magyar oktatási rendszer: mindenféle cápákról meg olyan állatokról tanítanak, amivel a büdös életben nem fogunk találkozni, de az ember legősibb társáról kb. annyit tanulunk, hogy milyen fogazata van.
2013. aug. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!