Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állásinterjúnál manapság...

Állásinterjúnál manapság előny vagy hátrány ha valaki nincs fent a Facebook-on?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam,a cégek, intézmények manapság megnézik, hogy a jelentkező fent van-e a Facebook-on és miket rak fel magáról. És ha én nem vagyok fent egyáltalán, ez most inkább jónak vagy rossznak számít szerintetek? Vagy nem fontos egyáltalán?

2013. szept. 3. 17:24
 1/6 anonim válasza:
Igen tenyleg igy van, szeretnek utananezni fb-on a jelentkezoknek. Ne aggodj, ha nem vagy fent, az semmilyen negativumot nem jelent.
2013. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy fenn, akkor be sem kerülsz a jelentkezők közé, ha a munkaügyis ez alapján dönt.


Más hátrányod tényleg nem lesz belőle, csak ez.

2013. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha nem vagy fent az csak pozitivumot jelent...ugyanis az elsok kozott van az is komolyabb allasoknal, hogy az illetot megnezik kozossegi oldalakon is es az ott feltoltott kepei esetleg elolvashato hozzaszolasai alapjan is szepen beskatulyazzak. Tehat ha fent is vagy akkor meg jol be kell moderalni. En speciel etel-ital evo versenyen is nyertem...megis el tudom kepzelni (illetve hr-es ismerettsegbol hallottam), hogy negativumkent tud hatni az ilyen akar egy alkohol-os ital tarsasagaban elkapott foto is. Szoval vigyazni vele.
2013. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a 2. válaszolóval értek egyet vagyis ilyet olvastam eddig cikkben valahol hogy az alapján is vették fel hogy milyen az online profilja.

ha pedig nem vagy fent sok negatív dologra is utalhat, valami titkolnivalód van, vagy annyira it analfabéta vagy hogy nem tudod kezelni (bizonyos munkakörnél lehet hátrány szerintem), vagy kissé antiszociális mivel mindenki más fent van és így amúgy is megnehezíti az adataid kiderítését.


gondolj bele egy munkatárs aki alkotott egy online életet legalább látszólag, arról tudsz véleményt alkotni, de egy idegenről akiről semmit sem tudsz nem tudhatod milyen szociális viselkedéseket folytat, és hogy be tud e illeszkedni, meg semmit sem tudsz meg róla, akkor inkább választod azt akiről azonnal tudsz véleményt alkotni mint egy idegenről.

2013. szept. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok ismerősöm nincs fent. Ha beleképzelem magam a másik fél szerepébe, lehet, hogy szívesebben veszek fel egy olyan személyt, akinek van egy normális profilja, normális képekkel, mint egy olyat, akiről senkit nem tudok. De persze vigyázni kell. Még olyan dolgokkal is, ha pl. a gengszter rapet szereted :D, akkor az ne legyen nyilvános. De ez is olyan, hogy simán bejelölhetnek álnéven, megadva azt az iskolát magának, ahova te is jártál és mindjárt láthatja a csak barátoknak szánt bejegyzéseket is... tehát szerintem csak olyan dolgot ossz meg (egyáltalán), amit nyilvánosan is felvállalnál ill. nem lehet gond belőle.
2013. szept. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezert mondom, hogy katasztrofa az egesz. Minden oda vezet vissza, hogy folosleges fent lenni ilyen szempontbol. Halkan viszont megsugom, hogy erre persze van ido, hogy alneven regisztraljanak es leskelodjenek kozben pedig allasinterjunk mindenfele hulyesegrol van szo csak arrol nem amirol kellene.
2013. szept. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!