Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a régi és az...

Mi a véleményed a régi és az új mesefilmekről?

Figyelt kérdés
összehasonlításként melyik a jobb
2009. nov. 1. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, melyik gyártó és milyen technikáról van szó.

Én is rajzfilmgyártásban szeretnék dolgozni.

Az alap nálam az egy rajzfilmnél, hogy ha azt mesének akarják megcsinálni, akkor ezt a grafika is tükrözze, tehát akár 2D akár 3D, ha a történet mese, akkor a grafika is legyen mese. Úgy vettem eddig észre, hogy sokan próbálkoznak a 3D-vel, de az még nem nagyon érett meg a mesére. Pl. ott a Volt vagy a Final fantasy, amik 3D animációk, de nem sikerült mesének meghagyni, azok 3D animáció FILMEK, viszont a 3D grafikájuk mindkét esetben - pedig más a gyártó - profi, a kivitelezés profi, de film.

A Disney csatornán vannak 3D animációs mese próbálkozások, amikben bár a mese jelleg megmaradt, de nem igazán szép a kivitelezés, a 2D verziójuk ugyanezeknek a karaktereknek sokkal jobb (Miki Egér játszótere meg a Micimackós sorozat).

Nálam még mindig a 2D a legjobb, illetve az a néhány próbálkozás is jó volt eddig, ahol ötvözték a 2D és a 3D technikát 1-1 jelenetnél (van ilyen például a Sinbad rajzfilmben).


A történetekről vegyes a véleményem, mert a régiek között is van pocsék, igénytelen, és nagyon jó, meg az újak között is. Itt igazából a szerzők fantáziáján múlik sokminden, és hogy mennyire igényesek a sztoriban.

Számomra, amik a jó kategóriába tartoznak, a Ghibli animék, a 2D Disney (kivétel a Dzsungel könyve, mert sztoriban ott alulmúlták magukat, de ennyi hiba belefér), a régebbi Disney sorozatok, Tom és Jerry minden mennyiségben, azok az anime sorozatok, amiknek van története, és nem egymástól teljesen független epizódokból áll (sokaknak nem tetszenek, de ezeket meg kell érteni), az újak közül pedig kifejezetten azok, amik közelítik a valóságot illetve amikben van tanulság, igazságosság, egyensúly.


Tehát például - igaz, ez nem rajzfilm - van egy sorozat, a Lazy Town, amiben a városban 4 felnőtt van összesen, 1 tutyimutyi polgármester, egy lusta gonosztevő, egy kényes nő, és egy sportoló, és vannak gyerekek, a gyerekeknek saját lakásuk van, stb... Hát ezt egy gyereknek elmagyarázni, hogy a világ nem így működik és nem ilyen sarkított, és nem minden süti rossz, és nem csak a hip-hop tánc a jó, ember legyen a talpán...

2009. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudok különbséget tenni a rajzfilm és a mesefilm között.Engem elsősorban a mesefilmek érdekelnének.
2009. nov. 2. 00:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek összehasonlítani? Egyébként ugyanazok csinálják. :)


Nyilván, új generáció, új igények. Ahogy a nagyszüleimnek se tetszik a 70-80-as évek zenéje, amin apám fölnőtt, apámnak se tetszik, amin én nevelkedtem és biztos vagyok benne, hogy nekem se fog tetszeni, az, amit a gyerekem hallgat.

2009. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

én 20 éves lány vagyok és nagyon szeretem a meséket. Sajnos a kedvenc régi meséimet siratom már évek óta, és belesajdul a szívem, ha abba belegondolok, az én gyermekeim milyen meséken fognak felnőni. Én a régi magyar meséket(Ludas Matyi,Szaffi,Vuk,Magyar népmesék...), és a hozzájuk hasonló meséket szeretem a legjobban és szerintem azok a legjobbak egy gyermek lelkivilágának. EZeknek még van tanulságuk, és nincs bennük semmi durvaság. Utánuk következnek a sorrendben a Disney mesék...mind a klasszikusok, mind a rövidmesék(Pluto,Goofy...stb.). Ezek is gyermekeknek való mesék, amik nem elbutítják, hanem egyszerűen szórakoztatják őket. Szóval én mindenképp a régi meséket preferálom.


Hogy mi a bajom a maiakkal? Az, hogy nincs tanulságuk, nincs céljuk, értelmük, csupán arra mennek a gyártók, hogy minél több gyerek nézze a meséjüket, és tömeghisztériát csináljanak körülöttük. AZ, hogy ezek között a mesék között nagyon ritkán találok olyan gyöngyszemet, ami nem az erőszakról, a verekedésről,lövöldözésről,robbantgatásról,világ elpusztításáról szól. Miért nem lehet meghagyni ezeket a dolgokat a felnőtteknek, filmeknek? Miért kell már egy kisgyereknek is ezzel szembesülnie? Ezek a mai filmek csak a gyerek butítására szolgálnak, semmi másra.


Mikor megtudtam, hogy lesz egy Disney csatorna a kábeltévén, olyan gyermeki boldogsággal vártam az indulását, hogy talán még jobban örültem neki,mint az 5 éves unokaöcsém. Persze, hiszen ő azt sem tudta, mi az a Disney. És sajnos nagyon nagyot kellett csalódnom. Nem is fogja megtudni, ugyanis a Disney csatornán nem klasszikusokat, Plutó kutyát, Donald kacsát vetítenek, hanem ugyanazokat a mai baromságokat, amiket addig... azóta sem tudtam még feldolgozni ezt a csalódást...

2009. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Family Guy legjobb :)
2009. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10:17 - Speciel az általad baromságnak nevezetteket is a Walt Disney Pictures stúdió készíti. És van közte olyan, ami oktató, tanulságos, csak figyelni kell. Mindig az aktuális kor tanulságait kell megalkotni, a régit azért nem lehet, mert az nem biztos, hogy aktuális, vagy vannak újak, amik fontosabbak. Ha te nem vetted még észre, mi az újakban a tanulság, akkor figyeld jobban, mint eddig, igen, van hülyeség bennük, van, ami nem valós, de kérdem én, a régiekben nem volt?
2009. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
10:17 - Ja, a rombolásos dolgokról meg annyit, hogy sajnos beszivárgott az iskolákba a problémás gyerekeken keresztül. Csak hogy egy példát mondjak. Anyunak van egy diákja a mostani osztályában, aki önmagára is életveszélyes, és nagyon figyelni kell, mert volt már olyan, hogy pusztán poénból felemelte a padot, és alá rakta a fejét, és a fejére akarta ejteni, az osztálytársait veri persze, és volt olyan, hogy ki akart ugrani a suli 1. emeleti ablakán. Szerintem igenis kellenek azok a mesék, ahol "legyőzik az őrülteket", mert az aktuális kornak sajnos ez is problémája és sajnos nem csak a felnőttek világában.
2009. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20:42: gondolom ennek a gyereknek nagyon jót, tesz, ha megnézi a mai meséket :) nagyon jó ötleteket ad neki ;)
2009. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként ma már nem csak gyerekeknek készülnek mesék. Vannak direkt felnőtteket megcélzó, esetleg bőven tini korosztálynak szóló animációk is. Csak a buta ember nem tudja ezeket megkülönböztetni egymástól és beülteti elé a gyerekét, esetleg megveszi a TV adója számára és leadja szombat reggel.


Ha minőséget akarsz látni, nézd meg a pixar animációit.

2009. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!