Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

HURKÁNAK VAGY KOLBÁSZNAK? BOCS A FEDŐNEVEKÉRT! :D


Hurka: Moldávok voltak.

kb. egy órája


Kolbász: Románián belül van 1 olyan rész, hogy Moldva.

26 perce


Hurka: Nem Moldva. Moldova! Az viszont különálló, független ország.

23 perce


Kolbász: ROMÁNUL BESZÉLNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23 perce


Hurka: És? Moldovában a hivatalos nyelv a román. Attól még nem lesznek románok... lehet, hogy h*lye hasonlat és tényleg nem akarok senkit megbántani vele, de a cig*nyok meg magyarul beszélnek, mégsem azt mondják, hogy ők magyarok, hanem azt, hogy ők cig*nyok.. Ők is azt mondják, hogy moldáv vagyok nem román.

18 perce


Kolbász: Moldova az kb. ugyan az mint Erdély.. Erdélybe magyarok élnek.. Moldovaban meg Románok..

17 perce


Hurka: Nem igaz, csak nagyon kis létszámban élnek Moldovában románok!

Wiki:

Ethnic groups (2004)

69.6% Moldávok

11.2% Ukránok

9.4% Oroszok

3.9% Gagauz

2.0% Bolgárok

1.9% ROMÁNOK

1.5% egyéb

14 perce


Hurka: Kérlek ne veszekedjünk!

14 perce


Kolbász: az a 69.6% is Román.. Apám ott volt katona :DDD Mi a f****rt hazudna nekem?

13 perce


Hurka: Fővárosa is csak országoknak és államoknak van. Erdély nem ország, nincs fővárosa, csak úgymond jelképesen van... Romániához tartozik, Bukarest a fővárosa. Moldova, pedig különálló ország, független, Chisinau a fővárosa...

12 perce


Kolbász: Már nem azért.. De régen Erdély is volt pár évig külön ország.. és Kolozsvár volt a fővárosa

11 perce


Hurka: Tudom, de most a jelenlegi helyzetről beszélünk. JELENLEG Erdély Romániához tartozik, Moldova pedig külön ország, Románia mellett, fővárosa Chisinau, hivatalos nyelv pedig a román. De mégis azt mondják, hogy Ők moldávok, nem pedig románok.

7 perce


Kolbász: _ASD:A_SDF:D_SDF:_DSDF:_DSF:_


Nah elég.. Úgysem fogod megérteni, hogy én mire gondolok..

6 perce


Hurka: Én nem értem? :DDD

[link]

Tessék: Moldova. Értem, hogy mit mondasz. Te nem értesz engem... :DDD


Moldova - Wikipédia

hu.wikipedia.org

4 perce


2013. szept. 15. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki nem tudja, vagy nem képes elfogadni, hogy Moldova egy ország, annak az agya helyén mosogatólé van. Ennyi.
2013. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elnézést! Én Erdélyi vagyok és Moldovában voltam katona ami Románia területén van. A Románok Moldovát "Moldová"-nak nevezik, a másikat meg "Moldáviá"-nak.

Tehát...kinek volt igaza?

Kolbásznak,vagy hurkának?

Amúgy meg én sem értem! :D :D de attól még jó vicc!

A lényeg az,hogy a Moldovánok Romániában élnek a másikok meg amott Chisinauban.

Mindig DRÓTNAK neveztük őket... :D

2013. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De Moldova hogy lenne már Románia területén, amikor külön álló ország? :D

[link]

2013. szept. 15. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy azon kívül még földrajzi egység is Romániában. Van atlaszod?
2013. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!