Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az önkormányzatban miért...

Az önkormányzatban miért bunkóznak a recepciósok ha az ember érdeklődik az aktív korú iránt? Lenézően viselkednek pedig nem vagyok kisebbségi, iskolai végzettségem is magasabb náluk, miért csinálják?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom, a beszéded, meg a kinézeted is olyan mint az írásod. Ezért.
2013. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cseréld le a klaviatúrádat!

Amúgy minden helyen vannak s.e.g.g.f.e.j.e.k. Nálunk is van egy nő. Magánéletében történt törés óta még rosszabb lett, oda se köszön az embernek. Le kell tojni őket és minél ritkábban kell oda menni.


Amúgy (sokan még a mai napig nem tudják csak azért mondom), hogy van olyan, hogy létfenntartási. Az is 10 ezer, nem nagy összeg, de segítség. 37 ezer Ft a jövedelemhatár.

2013. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd a szívedre, nálunk még rosszabbak.

Közlik, hogy minek neked az, fiatal vagy, menj el dolgozni, mintha bármi köze is lenne a munkahelynek a fiatalsághoz, illetve úgy csinálnak, mintha az ő fizetésükből kéne kifizetniük a segélyt.

Én akkor borzadtam el, mikor az ügyintéző egy tök egyszerű szövegszerkesztési műveletet nem tudott elvégezni, amit kapásból megcsináltam volna, mivel olyan végzettségem van, csak sajnos annak idején akkoriban a szakmám mellé gyakorlatot nem adtak, ami miatt meg a szakmámban nem tudtam dolgozni. Így kényszerültem, hogy kérjek egyszer ilyen támogatást.

Nem kell velük foglalkozni, ők azt hiszik, hogy ők az isten és nekik megvan a biztos munkahely, mit érdekli őket, hogy veled mi van. Csak azt elfelejtik, hogy nem mindenki tud jól helyezkedni. Mert azért nagyjából a hivatalokban jól kell tudni helyezkedni, a végzettség tulajdonképpen tök mindegy. Majd gyorstalpalón elvégeztetik a protekciós munkatárssal.:)

2013. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy újabb általánosítás, mert egy vagy két ember nem volt veled kedves. Akkor meg lennél sértődve, ha valaki azt írta volna ki, hogy miért olyan bunkó minden ember, aki az aktív korúak után érdeklődik az önkormányzatoknál? Ebből is van nem is egy...
2013. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha kisebbségi lennél, kinyalnák a seggedet is. Magam is láttam olyat, hogy a két cigányasszonynak a 3 purdéval nem kellett várakoznia semennyit, egy külön ügyintéző terelte be őket egy külön szobába.
2013. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A magasabb iskolai végzettséggel nézz utána, mik a feltételek, és ne érdeklődni menj oda, hanem felkészülten, akár kitöltött nyomtatvánnyal. Én mindig így csináltam, rákényszerültem, a munkaügyön is, különben nem csak, hogy időnként (embere válogatja) hülyére vesznek, hanem nem is tájékoztatnak arról, ami kötelezettség, vagy jogosultság.

Én munkaügyre is utcai ruhában mentem mindig, nem kiskosztümben, volt nem egyszer rá példa, hogy amikor beléptem, úgy bántak velem, mint egy utolsó senkivel, aztán 180 fokot fordult az ügyintéző viselkedése, mikor meglátta az adataim a rendszerben. Én azért azt gondolom, alap, hogy nem a papírjaim alapján ítélnek meg, bemehetek én 8 általánossal is, vagy még annyival se, ha tiszta, ápolt vagyok és illedelmes, érthető beszédű, akkor ugyanezt joggal várom el viszont. Szóval nem veled van a baj, hanem az ott dolgozókkal, meg az elkényelmesedett se**ükkel, ha rezegne a léc, mindenkivel tudnának tiszteletteljes hangnemet megütni.

Azt is elhiszem, hogy sok olyan ügyfél van, aki értetlen, bunkó, agresszív, stb., akik miatt belefásulnak az ügyintézésbe, de nem szabadna ezt alapból mindenkire ráhúzni, munkaköri kötelességük jóhiszeműen eljárni.

2013. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudjátok az a baj, hogy amúgy is kivagyok mivel nem találok munkát. A munkaügy nem segít mert nincs munka, az újságból internetről tudtam bárhova is pályázni, a munkaügy minden hónapban azt mondja nincs munka. Sőt most 3 hónap múlva hívtak vissza.De ott legalább normálisak, legalábbis az ügyintéző.De csak azt tudja tanácsolni menjek addig is aktív korúakat intézni. Ott meg úgy beszéltek velem mint a kutyával és nyomtatványt sem adtak! mondván most nincs itt az az ügyintéző. Pedig nem hiszem hogy nagy dolog lenne kinyomtatni az ügyfélszolgálatosnak a formanyomtatványt. Sőt másik kerületben láttam, hogy ki is vannak téve ilyen lapok, de én nem ott lakom...

Így is szarul érzi magát az ember hogy nincs munkája..még meg is alázzák.

2013. szept. 17. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, én ugyanezt átéltem, nem egyszer, nem kétszer. Addig csinálták ezt velem, amíg azt látták rajtam, hogy megtehetik. Legyél határozott, még ha össze vagy törve, akkor is. Mosolyogj a képükbe és mondd ki egyenesen, miért jöttél, nem kell "szeretném", meg "érdeklődnék" meg hasonló szívélyeskedés. Formanyomtatvány van neten is, szerintem.
2013. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:

Akkor én segítek neked itta neten.

Jogosult vagy az aktív korúak ellátására és ezzel együtt FHT-ra, ha

- legalább 1 éve regisztrált vagy a munkaügyi hivatalnál és közben végig együttműködtél, vagy

- lejárt az álláskeresési ellátásod, amit a munkaügyi kp. folyósított.

Elég az egyik feltételnek megfelelni, emellett: nincs munkaviszonyod, családodban az egy főre (1 fogyasztási egységre jutó jövedelem kevesebb, mint 25.650,- Ft)és nincs vagyonod. Az a lakás, amiben élsz, az nem számít vagyonnak, csak másik ne legyen a neveden és ne legyen autó sem a neveden.

Az FHT havi 22.800,- Ft és míg folyósítják, együtt kell működnöd a munkaügyi kp-tal és el kell fogadnod a felajánlott munkát, röviden ez a lényege.

Nyomtatványt mindenki le tud tölteni az önkormányzat honlapjáról.

2013. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát felénk nincsenek fenn a nyomtatványok az önkormányzatok honlapján és csak a saját nyomtatványukat fogadják el, ami persze kicsit eltér a szomszédos község nyomtatványától.

A heti 3 (2,5) ügyintézési napon meg simán elküldenek, ha nincs ott az a munkatárs, akihez az ügy tartozik. Lényegtelen, hogy csak egy nyomtatványt szeretnél, vagy egyszerű felvilágosítást kérsz.

Az ügyintézők felsőbbrendűségéről meg már ne is beszéljünk, függetlenül attól, hogy sokszor egyáltalán nem naprakészek a saját munkakörükhöz szükséges törvények, jogszabályok terén.

A rád vonatkozó törvény a szociális törvény. Abban megtalálod az aktív korúak ellátására vonatkozó szabályokat és a fogalom magyarázatokat is.

Itt a jelenleg hatályos szoc.tv. linkje: [link]

2013. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!