Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy aki...

Mennyire igaz az, hogy aki szeret berúgni az a világ elől menekül? És a problémák elől.

Figyelt kérdés

Ezt hallottam valahol az alkoholra, és a drogokra.

Hogy aki berúgni szeret, azt az érzést, mikor szédeleg, össze-vissza megy, dölöngél, mindent megmer csinálni, hogy az az ember menekül a világ elől.

Mert úgy érzi, mintha nem lenne ebben a világban.

Mennyire igaz lehet ez?

Akik mindig berúgni szeretnek, azokra mennyire igaz, hogy menekülnek a világ elől?

És menekül a gondok elől, mert addig az időre elfelejti a gondokat a melóból, suliból, családból?



2013. szept. 17. 21:27
 1/7 acelsziv ***** válasza:
ez így van. Aki nem tud szembenézni a problémáival, az igyekszik elmenekülni előlük. Csak sajna a problémák maradnak és dagadnak tovább.
2013. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ez igaz , aki állandóan azt hiszi ,berugva a legjobb , az nem boldog valójában...Ha a másik állapot jobban tetszik neki..... de ezzel csak mégrosszabb irányba megy....
2013. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez közhely és nem feltétlenül igaz. A társasági, alkalmi ivókra például egyáltalán nem igaz.
2013. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ha például lelki problémáim vannak, akkor pont hogy nincs kedvem inni.
2013. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A társasági, alkalmi ivók nem is alkoholisták. Az alkoholnak megvan a maga helye és szerepe, de ez semmiképpen nem a gondok kezelése. Az nem a problémák alkoholba fojtása, ha tudom magamról, hogy felszabadultabban gondolkodom, ha nem vagyok annyira feszült, ezért olyankor iszom egy pohárka bort.


Viszont aki a részegségből csinál rendszert (mindegy, hogy milyen szerrel), az bizony a saját gondjai elől próbál menekülni. Fel sem fogja, hogy éppen a további gondokat gyártja a berúgással.

2013. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem a pohárka borra, sőrre gondoltam.

Hanem amikor valaki egyből elkezd töményet inni, hogy minél előbb lerászegedjen.

Sajnos van ilyen barátom, éls úgy láttam rajta, hogy amikor józan mindig van valami gondja, baja amit mesél, mond, amikor iszik, és szédeleg, akkor tökre boldog.

2013. szept. 18. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:

5


Olvasd csak el a kérdést még egyszer! Itt szó sem volt alkoholistákról, hanem csak azokról akik szeretnek berúgni. Az alkalmi ivók szerinted nem szeretnek berúgni? Akik csak néha, eseményekkor isznak? Dehogynem. Ennyi. Embertől, mértéktől, fegyelemtől és értelmességtől függ a dolog. A többi drogra is ez vonatkozik. (legalábbis a legtöbbre).

2013. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!