Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha filozófiai kérdésekről van...

Ha filozófiai kérdésekről van szó nem tudom kifejezni magam. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
szóval hiába próbálok meg valamiféle választ adni, nem igazán megy, mert nem tudom kifejezni magam. nem tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg ezt a problémámat.

2013. szept. 17. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
pozitív/negatív és miért
2013. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Szabad egy kicsit olvasni a nagyokat- Hegelt például.. (pl A természetfilozófiájából - nem sokat egyszerre, de érdemes) [link]

nagyon-nagyon szép- és akkor lesz egy kis tapasztalatod és szókincsed, hogy hogy fogalmazd meg a gondolataidat érzéseidet a világról.

2013. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség!Nem Hegelt kell olvasni,hanem Platónt, és Arisztotelészt.
2013. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
3-as, te jó nagy barom vagy - Platónt IS , Arisztotelészt IS szabad olvasni...
2013. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de egész egyszerűen szerintem szegényes a szókincsed. Valamennyire szerintem nekem is az, hiába olvasok sokat, ez van.
2013. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a filozofiahoz nem kell nagy szokincs. Nem ugy erzem, hogy a szokincsemmel lenne baj, hanem ugy erzem, hogy a kerdesre a valasz tul tag, nem definialhato, tul szubjektiv.
2013. szept. 17. 22:22
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát körül kell járni a kérdést, és úgy közelíteni- nem definíciókkal. Most például mi foglalkoztat? lehet ám ez egész egyszerű kérdés, amit mégsem lehet úgy megválaszolni, hogy megoldás legyen.. Sőt, a legegyszerűbb kérdések sokszor a legnehezebben megközelíthetőek..
2013. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

2#-es,te jó nagy barom vagy. Ebből van diplomám. Hogy lehet Hegelt olvastatni valakivel,mikor Hegel is reflektál más filozófusok műveire,különben is elég nehéz,másrészt alapok nélkül mit kezd valaki az objektív idealizmussal?

Kérdező,halgass rám. Platónt olvass,hogy megfigyeld,hogyan érvelt Szókratész,hogy lásd,hogyan kell viszonyulni filozófiai

kérdésekhez. A 2#-es tanácsa olyan,mintha a matematika alapjait a két ismeretlenes egyenlettel kéne kezdeni,nem a négy alapművelettel. Emellett nyugodtan elolvashatod Thomas Mann, Varázshegy c. művét. Komoly irodalmi mű sok filozófiai eszmecserével,nézetütköztetésekkel. Adios

2013. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

(na most szólj hozzá nyolcaska, olvastam Thomas Mannt)

Te viszont sötét vagy, és megvan a véleményem arról az egyetemről, amely diplomát állított ki ilyen szellemileg sötét és gonosz lénynek. Már az érthetetlen,hogy képes voltál úgy érettségizni, hogy nem vetted észre, milyen szépen ír Hegel. És azt írtam: Platónt IS.

Pá.

2013. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez azért van kedves kérdező, mert nem értesz hozzá, nincs ismereted róla. Ennélfogva szókincsed se. Mondjuk a focihoz, vagy a tévénézéshez van szókincsed, de azok nem alkalmasak filozófiai témák megfogalmazásához. Ugyanis a szavakat a megfelelő sorrendbe kell rakni, attól lesz a szókincs alkalmazva.

Ha a filozófiáról szeretnél társalogni, filozófiai könyveket kell olvasni hozzá. De itt is fontos a fokozatosság. Kezdheted Hegellel, akár Kanttal, feltehetően nem fogod érteni. Az értéshez előbb az élet különféle területeiről (irodalom, művészet, matematika, fizika, biológia, társadalom, stb.) általános ismereteket érdemes szerezni, aztán filozófiai tankönyvekkel folytatni (lásd: Tankönyvkiadó), majd utána jöhetnek magvasabb gondolatok, mint például a fentebbi szerzőké és másoké.

2013. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!