Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok erre?

Ti hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a férjeddel / feleségeddel külföldön éltek, dolgoztok.

Lakást béreltek, így elvagytok, nem közösködtök idegenekkel.

Viszont 2-3 havonta 1-2 alkalommal mindig becsöngetnek hozzátok vadidegen emberek akik bemutatkoznak, elmondják hogy magyarok, és szeretnék ha pár napra befogadnátok őket.

Ti hogy reagálnátok erre??

Mert mi így jártunk. Az első pár ilyen becsöngetett nőtől megkérdeztük, hogy honnan tudta hogy ebben a házban magyarok laknak.. Azt mondta onnan, hogy vagy egy közösségi oldalon kutatott vagy azt hogy már két napja a városban van és a boltban hallotta hogy magyarul beszélnek és követte őket.. Minket a megkérdezett nő követett, mert halott minket beszélni..

Azóta mint írtam 2-3 havonta valaki mindig szállást kér..


2013. szept. 22. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez túl gyanús nekem, elhajtanám őket.

Ha nincs szállása minek van abban az országban?

Összetartás ide vagy oda, nem engedném be, nem bízok senkiben, szerintem az ilyenek csak kihasználják a naiv embereket, meg ez a követés meg hallottam, hogy magyar vagy...hát ez...gyenge az egész sztorijuk.

2013. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
elküldeném őket melegebb égtájakra...bár lehet, hogy aki követne, arra még a rendőrt is kihívnám
2013. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Egyértelmü, elhajtani őket! Ha egyszer elkezded, ő továbbadja, hogy hozzád lehet menni! Îgy ne bizz meg senkiben!
2013. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem nagyon gyenge story...mármint oké, ha ismerős szeretne kiköltözni neki segítenék, de így...maximum elmondanám hol talál kiadó lakásokat aztán annyi...
2013. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos, mi se fogadtunk be eddig senkit. A férjem amúgy is elég bizalmatlan, de annyit megtettünk hogy elmondtuk hol vannak olcsó szállások. Sajnos volt aki ezek után elkezdett ordibálni hogy milyen parasztok vagyunk. Volt aki azt mondta, hogy Milyen igaz hogy a magyarok nem tartanak össze, szégyelljük magunkat. stb..

Már ott tartunk hogy amint lejár a szerződésünk új lakásba költözünk, és a közösségi oldalakra sem írjuk ki még a város nevét sem.

2013. szept. 22. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy elküldeném őket a ... messzire, hogy vissza se találnának soha. Nagyon helyesen teszitek, hogy nem fogadjátok be őket. Ne érezzétek magatokat rosszul, ha leparasztoznak, mert finoman fogalmazva nincs igazuk. Azt hiszik, hogy körülöttük forog a Föld, nekik minden jár, és csak azért, mert ugyanabban az országban születtek, mint ti, máris joguk van beköltözni a lakásotokba. Azt már egyenesen betegesnek tartom, hogy követett titeket az a nő...
2013. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem beteges, mindössze ennyi tellett tőle. Nem kell mindenkit orvosi esetnek minősíteni, pusztán mert másképp viselkedik, ahogy mi. Nekem például nem tetszik az a stílus, de megelégszem annyival, hogy szólok. A kérdező mindössze kíváncsi volt egy jelenség gyakoriságára, és normálisan reagált.

Sokan mennek ki naivan, azt gondolva, ott könnyebb lesz, ha idehaza kétségbeejtő helyzetbe kerültek. Nem lesz könnyebb, de ezt ők nem hiszik el. És lesz, aki eljut a teherbírása végére, minden kudarctól ki fog borulni.

Szerintem is az a jó megoldás, hogy az ember nem terjeszti a lakása adatait (és még néhány mást) közösségi oldalakon.

2013. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!