Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szüleimmel lakom huszonévese...

A szüleimmel lakom huszonévesen, sokak szerint ez szégyen. Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ezen az oldalon sokszor olvasom, hogy milyen "ciki", hogy otthon lakom a szüleimmel. Ezek az emberek azt írják, hogy nekik 23 éves korukra már albérletük volt és saját autójuk (előszeretettel "tukmálják" az emberekre a 90 ezer forintos autókat mint a függetlenség és felnőttség jelképét). Én nem AKAROK egyenlőre elköltözni innen (nem a szüleim miatt), mivel egy kis városban élek és még levelezőn tanulok, itt van munkahelyem, ahol a főnököm enged tanulni és nem látom értelmét annak, hogy kivegyek egy albérletet két utcával odébb, havi 50+rezsiért. Egy év múlva szerencsét próbálok külföldön, rövid ideig, ezért nem is akarok autót venni. Havonta adok haza úgy 40 ezer forintot. Szerintetek nagyon szégyellnivaló, amit csinálok?


2013. szept. 27. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod. Van aki 30 évesen is kénytelen a szüleivel élni. Spanyolországban ez teljesen normálisnak számít. Amíg nem vagy a terhükre, ne törődj mások mit mondanak.
2013. szept. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 éves vagyok, és otthon élek.

Nagy házunk van, ketten maradtunk benne. Minek fizetnék külön, meg meg plusz a nagy házat is fizessék külön... Teljesen értelmetlen lenne!

2013. szept. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Mindenhol ez lenne a normális. Egyedül állónak felesleges pénzkidobás az albérlet, külön rezsi, külön háztartás berendezése.

Azért tartják cikinek, mert otthon alkalmazkodni kell a szülőkhöz, nem lehet hangos bulikat tartani, naponta más barátot/barátnőt vinni haza.

2013. szept. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik az igazat: így havi szinten egy csomót tudsz spórolni, autóra jelenleg nincs szükséged, és idő- illetve kényelmi szempontból is óriási nyereség az, hogy a szüleiddel laksz.

Neked van igazad, egyáltalán nem szégyellnivaló, amit csinálsz. A mai világ egyik legnagyobb hülyesége ez a "költözzünk el otthonról minél hamarabb" dili. Persze, költsön csak albérletre meg járjon kocsival, aztán majd sír a szája, hogy nem tud félretenni, vagy csak alig.

Neked van igazad, ne is törődj velük.

2013. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is itthon vagyok 22 évesen, de nem szégyellem; nem is akarok elköltözni, mi értelme van egy albérletben nyomorogni, és minden hónapban a számlák miatt aggódni? A munkahelyem 15 percre van gyalog, autót alapból nem is akarok vezetni (irtózom a vezetéstől, jó nekem a tömegközlekedés is), elég szabadságom is van itthon ettől függetlenül (a beleadás meg ja, annak ugye alapnak kéne lennie).

Nővérem 28 évesen is itthon lakik, mert ő sem szeretne valami koszos kis albérletben lakni, a jó lakásra viszont még nincs pénze; ráadásul az ő szobája külön van teljesen a háztól, így nem zavarja őt senki sem.

Szerintem valamit valamiért; igaz, saját lakással nagyobb szabadság is jár, de nagyobb nyomás is, és egy normálisabb drágább is, amire nem mindenkinek van feltétlen pénze. Amíg nem zavarjátok a szülőkkel egymást, miért ne lakhatna az ember otthon; legalább tud segíteni nekik a házimunkában pl.

2013. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a szüleimmel élnék, ha nem az élettársammal. Semmi értelme nincs feleslegesen pénzt kiadni albérletre, külön rezsi, külön kaja, csak hogy 'független' lehess. Mondjuk azt sem ítélem el, mert vannak olyan szülők, akikkel nehéz együtt élni, olyankor jobb lépni. Egy dolgot tartok szégyennek: mikor menőznek, hogy mennyi pénzük van, esetleg ilyen-olyan autó, otthon meg semmit nem ad bele a háztartásba. Úgy könnyen van sok pénze.
2013. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Egy dolgot tartok szégyennek: mikor menőznek, hogy mennyi pénzük van, esetleg ilyen-olyan autó, otthon meg semmit nem ad bele a háztartásba. Úgy könnyen van sok pénze."


Na igen... engem ki is dobnának otthonról, ha nem adnék haza pénzt.

2013. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

akkor lenne ciki ha csak eloskodnel a szuleiden, ha beszalsz a koltsegekbe ugy szerintem elfogadhato

en nem igazan jovok ki a faterral, ezert ˝felaldoztam˝ a fiatalsagom, 20 evesen sajat lakasom lett, teljesen fuggetlenne valtam, nekem megerte

az ismeroseim kozul is azok koltoztek kulon lakasba akik csaladot allapitottak a 20as eveik elejen

2013. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!