Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányság népességnövekedése...

Dávid kérdése:

A cigányság népességnövekedése hány százalék körül lehet és vajon csökkenő tendenciát mutat-e?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Ne légy naiv. Dehogy csökken. Majd amikor azután kapják a segélyt, ha nem vállalnak gyereket.
2013. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

A folyamat most gyorsabb, mint régen.


A magyarok termékenysége csökkent az utóbbi években, az elvándorlás is jelentős.


A cigányok termékenysége meg alig vagy semennyire sem csökkent.

Így az ország elcigányosodása gyorsabb.


A Ratkó korszakban a magyaroknak is magas volt a termékenysége , ezért nem nagyon tűnt fel mellette a cigányoké.


A cigányoknak megmaradt magas termékenysége a magyaroké viszont lecsökkent.


Gyakorlatilag kicserélődik a népesség Magyarországon.

2013. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom hány %, de túl sokan vannak az orkok.
2013. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Csökkenő??? Túl sokan vannak és egyre többen...
2013. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Reprezentatív felmérések alapján a hazai cigányság létszáma kb. 700 ezer.

A termékenységi ráta a romák körében is lassan csökken, a 60-as, 70-es években még 4-5 körüli volt, ez mára 3 körülire csökkent országosan. De nagyok az eltérések, Borsodban, Hevesben 4 körüli, Budapesten és Nyugat-Dunántúlon csak 2.

(A fehérek körében 1,15 körül van az országos átlag)


A roma népesség korfája nagyon fiatal, ezért is gyors a népességnövekedés körükben. A születési rátájuk évi 2,4% (1971-ben még 3,2% volt), a halálozási ráta 0,8% körül lehet, így az éves növekedésük 1,6%, azaz 11 ezer fő.


Érdekességként megjegyzem, hogy a roma népesség demográfia mutatói, korfája szinte megegyezik a pakisztáni, észak-indiai népességével.

[link]


Tehát inkább kulturális okai vannak ennek, nem igaz az az elterjedt nézet, hogy a segélyezés miatt nőtt 120 év alatt a számuk a tízszeresére hazánkban és ha megvonnánk a segélyt, akkor megállna a roma népesség növekedése.

De ahogy az őshazában, Pakisztánban, Észak-Indiában is lassul a népességrobbanás, ez megfigyelhető a hazai cigányság körében is. Szerintem Pakisztánhoz hasonlóan 2075 körül fog tetőzni a romák száma, majd csökkenni kezd. Ekkor körülbelül 1,4-1,5 millióan lesznek, az ország népességének 23%-a (a fiatalok körében viszont 40%).

2013. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"A termékenységi ráta a romák körében is lassan csökken, a 60-as, 70-es években még 4-5 körüli volt, ez mára 3 körülire csökkent országosan."


--> Köszönöm, pont erre a válaszra vártam!


Ez a 23%-os számarány nagyon ijesztően hangzik...


Tudom, hogy nem a segélyek miatt szülnek 6-7 gyerekeket Nógrádban, hiszen Szomáliában is annyit szülnek az afrikai nők pedig ott nem segélyez az állam (hiszen állam sincs!)


De abban sok kommentelőnek igaza van, hogyha ötszörösére emelnék a gyerekek utáni támogatást, akkor több roma gyerek születne.

2013. szept. 28. 17:46
 7/11 anonim válasza:
17%

"Tudom, hogy nem a segélyek miatt szülnek 6-7 gyerekeket Nógrádban, hiszen Szomáliában is annyit szülnek az afrikai nők pedig ott nem segélyez az állam (hiszen állam sincs!)"


Szomáliában azért születik sok gyerek amiért Európában is a középkorban.

Nagy a gyermekhalandóság, vagyis ha több gyerek születik nagyobb az esélye annak, hogy fennmaradjon család.

2013. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igaza van annak a válaszolónak, aki konkrét számokat is hozott. Tényleg feltűnt mennyien vannak, de ebben az is közre játszik,hogy a magyaroknál szinte egy teljes generáció kiesik(egyre inkább divat 40 felé szülni az első gyereket), és sokan ki is vándorolnak.

Borsodban tényleg igaz lehet az átlag 4 gyerek/cigánycsalád, a legtöbbször én is 4 gyerekes családokat látok- persze ez nem azt jelenti,hogy ne léteznének még ma is 6, meg 10 gyerekes családok. De 30-40 évvel ezelőtt úgy tudom nem volt ritka közöttük a 8-10 gyereklétszámos családmodell. A környezetemben meg, akiket még ismerek általános iskolából cigányokat 20 éves korukig (eddig) 1-2 gyereket szültek - a kilencvenes években szerintem ilyen korban már megvolt a 3-4 gyerek, igaz ez lehet,hogy a nagyon putri helyeken még most is így van... Szóval szerintem is csökken, csak nem észrevehető, mert a magyarok népesedése meg nagyon gyorsan fogy...

2013. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Menj be egy tescoba, egy nagyvarosban. Azt fogod latni, hogy minden szembejövö 3. csalad roma, vagy kevert roma. Minden 20 eves roma nönek ott van a kezeben egy babahordozo a babyvel, 25 körül mar 2-3 gyerek lohol mellette.

Az utcan latsz szembejönni 20 öreg magyar hazaspart (a fiatalok külföldön vannak) es erre jut kb. 15 roma csalad, csaladonkent 8-10 ember. Az ovodaban van 30 gyerek egy csoportban, mind roma, vagy felig roma,talan, ha 5-6 magyar gyerek akad. Szerinted?

2013. okt. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
82%
Rokonom szülészeten dolgozik a keleti országrészben, és elmondása szerint 10-ből 7-8 esetben cigánygyerek születik!
2013. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!