Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális jelenség,...

Szerintetek normális jelenség, hogy a saját lakóhelyemen idegennek érzem magam?

Figyelt kérdés

5 éve elköltöztem,és ha hazajárok,akkor a régi ismerőseim átnéznek rajtam vagy meg sem ismernek.Az biztos,hogy sokat változtam(előnyömre a környezetem szerint)pl:határozottabb lettem, optimista,önbizalmam megnőtt

A mostani lakóhelyemen nem érzem magam idegennek ami valahol logikus,mert megszoktam,de mégis kicsit fura.A környékbeli városokban sem érzem magam idegennek,csak pont ott,ahol felnőttem.Akikkel ezidáig ápoltam a baráti kapcsolatokat,azok is kezdtek leépülni.Ti éreztetek már hasonlót?


2013. okt. 2. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam fordított a helyzet. Már negyven éve költöztem el a szülőfalumból és ha haza megyek, kedvesen fogad minden ismerős, vagy rokon és most is szívesen segítek az ügyes-bajos dolgaikban. A mostani és az előző lakóhelyemen, pedig nem tudtam olyan gyökeret verni, mint azt illett volna. De azt a munkámból és a családomból kifolyólag tudnám megmagyarázni.
2013. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez sajnos gyakori eset.

És egyébként logikus is. Egy barát, vagy egy ismerős, valamilyennek megismert annak idején, az az éned jött be neki, azzal értette meg magát, és azzal volt szinkronban. Ha Te megváltoztál, (kérdés, hogy mennyire és milyen szempontból) SEMMI garancia nincs rá, hogy így is szeretni fognak. Azt írod, határozottabb lettél, önbizalmad megnőtt. Na ezt pl. sokan láthatják, úhy, hogy felsőbbrendűnek érzed magad, mióta elköltöztél. Ne csodálkozz, hogy nem szimpatizálnak. Amit tehetsz, az hogy keresed a régi ismerősöket, beszélgetsz velük, találkoztok, stb. Megpróbálod bebizonyítani nekik, hogy kettőtök közt semmi nem változott és a személyes kapcsolatok nem torzultak. Persze kérdés, hogy neked megér-e ennyit.


Én is elköltöztem 10 éve egy vidéki kisvárosból, Bp.-re. Vidéken hatalmas baráti köröm volt. Mostanra alig ápolom a kapcsolatot valakivel. Lettek új barátok (bár egy sem olyan még mint a régiek), de alakul. A távolság megöl minden kapcsolatot idővel...

2013. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!