Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szomszéd unokája 2 éve nem...

A szomszéd unokája 2 éve nem "talál" munkát, szerintem nem akar dolgozni, ti is így látjátok?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, jól látom e.

A szomszédban lakik egy idős nénike, aranyos kedves jószívű. Egy pár éve vele lakik a lánya(ő is már nyugdíjas azt hiszem, bár szerintem vagy rokkant nyugdíjas vagy valamiért korábban vonulhatott vissza vagy nmtom, olyan 45-50év körül lehet) Velük lakik a fia is, olyan 27év körül lehet. A srác kicsit b.zis, apám azt mondta, hogy hallotta már beszélni ajtók mögül, azt mondja idegesítő flegma, vagy valami ilyesmi.


A srácnak van valami közgáz diplomája. Állítólag próbált melót keresni, annó még 2 éve mesélte a nénike a nagyanyja, hogy visszaküldték mindenhonnan, hogy túl kvalifikált, meg, hogy nincs tapasztalata. Engem kért, hogy valahova tuszkoljam már be. Hát én 2 éve még tanultam, másfél éve dolgozom(1 éve váltottam melót), én csak alkalmazott vagyok, meg más témában dolgozom (programozás), így nem tudok ebben segíteni.

Noh mind1, a 2 év alatt többször is volt ez beszédtéma amikor összefutottam a nénivel, mesélte azt, hogy a srác anyja nem akarta akármilyen munkába engedni a fiát, gondolom túl nagyra tartotta vagy ilyesmi, elkényeztetett anyucipici fia lehet.


Legutóbb amikor beszélgettem vele(a nénivel még mindig), akkor ő már azt mondta, hogy már bármilyen munka jó lenne, csak termelje meg a kiadásait legalább. Gondolom, hogy nem élnek fényűző életet, 2 nyugdíjból 3man. A srácot alig látom. Van amikor az anyjával látom jönni valahonnan, de amúgy egyedül soha, lehet otthon ül egész nap vagy nemtom. Anyja is a legtöbbször cigizni jár ki a folyosóra és annyi. Kíváncsi lennék mit csinálnak. Múltkor amikor jöttem be 2 pizzával kintről, vhol éreztem az irigységet, hogy mi megtehetjük. Pedig mi sem voltunk sohasem gazdagok, csak amióta dolgozom, azóta egész jól megélünk. Megdolgozom azért a pénzért, nah mind1.

Én azon gondolkodom, hogy a srác nem akar dolgozni, a 30 felé közeledik és így áll, nem normális ez, hogy egy munkaképes fiatal nem csinál semmit. Ti is így látjátok az egészet ahogy én?


Amúgy semmi közöm hozzájuk, csak a nénit sajnálom kicsit, meg a kérdés foglalkoztat egy ideje.


2009. nov. 9. 22:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Valoban semmi kozod hozza!
2009. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, ha nincsenek ismerőseid vagy nincs valami profi referenciád, akkor baromira nehéz munkát találni, úgy értem egyáltalán bármilyen munkát. Én most úgy dolgozom, hogy csak egy 4 órás munkám van, amit 3 hónapos szerződésre kötöttünk augusztus közepén, most meghosszabbították január 31-ig, létszámstopp van, ezért nem vesznek át állandó állományba, de kérdéses, hogy meddig tudnak alkalmazni így. Nyáron úgy voltam május közepétől munkanélküli, hogy napi 10 helyre küldtem legalább önéletrajzot, a legtöbb helyről válaszra se méltattak, összesen 4 helyre hívtak be interjúra, amiből az egyiket visszamondták interjú előtt 2 nappal, a másikról kiderült, hogy eszük ágában sincs bejelenteni, és tiszta jutalék, vagyis nincs fix alap akkor se, ha agyongürizem magam, ha nem tudunk eladni (Zepter baromira drága termékeiről van szó), a harmadik helyre úgy hívtak be interjúra, hogy már tudták, hogy nem én kellek, de több órán keresztül várakoztattak, a negyedik lett ez a 4 órás, de már majdnem kikészültem idegileg, hogy nem kell a dolgozni akaró ember. Már bármit elvállaltam volna, ami tisztességes munka, értsd ezt szó szerint. Most van ez a 4 órás, és gőzerővel keresek mellé, de most is egy olyan helyre hívtak be, ahova már tudták, hogy nem kellek, mindenről szó volt interjún, csak a munkáról és az én tapasztalataimról és gyakorlataimról nem nagyon, egyszerűen megalázónak érzem, hogy nem azért hívtak be, mert felkeltettem az érdeklődésüket, hanem mert eleget kell tenniük a törvényi előírásnak, hogy meg kell pályáztatni az üres állást. Gyakorlatilag potyára mentem el, pedig lett volna más dolgom is, ha ezt előre tudom, nem megyek el az interjúra. És ez még rosszabb, mint ha eleve elutasítják a jelentkezésemet. Én most vagyok 25 éves.

Addig örülj, amíg neked van munkád, én azt mondom, mert akinek nincs, annak nagyon nehéz.

2009. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
23%

Jól látod teljesen. Majd fog még utcát seperni is, ha a nagyanyó meghal.


Bár lehet Steiner Kristóffal kiköltözik Izraelbe.

2009. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

az én előző munkahelyem 4 éve szünt meg, amikor még javában el lehetett helyezkedni, mégis 5 hónapomba került amig olyan állást találtam, ami be is jelent, fizet is valamennyit, jah és "csókos vagyok", mert egyébként nem vettek volna fel

azóta csak romlott a helyzet, nem csodálom h az elmúlt másfél évben nem talált munkát a szomszédod

viszont ha túlképzett, gondolom nyelveket is beszél, vágja a matekot - adhatna magánórákat, szépen meg lehet élni belőle, nem anyuci nyakán

2009. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
22:46 - A magánórákkal egy a baj, hogy ma arra se nagyon van pénzük az embereknek, ingyen persze kéne. Ezt onnan tudom, hogy van egy barátnőm, aki angolt oktat magánórában, de alig van, aki jár hozzá, pedig nem drága. Egyszerűen nincs rá pénzük az embereknek, és ő Pesten lakik. Néhány éve még nekem is bejött a korrepetálás, ma már az se kell, megoldják másképp, vagy lexarják...
2009. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

közöm annyiban van hozzá, hogy a néni mondogatja nekem és akkor had agyaljak már rajta.


második: ez itt budapest, itt válság ide vagy oda, van azért munka, kizártnak tartom, hogy 2 teljes év alatt az égvilágon semmi munkát ne lehessen találni. Kapásból a lakhelyemtől 10percnyi utazgatásra tudok felsorolni vagy 4-5 vagy több hipermarketet, és minimum 3nagy áruházat. Nem hiszem, hogy mosogatni árufeltölteni is kapcsolatok kellenek.


Ha pedig az ember rossz irányba kezdett el tanulni, akkor 30év alatt sosem késő korrigálni, csak éppen a drága szabadidőt kell rá "pazarolni".

Én a teljes szakközép sulibam elcsesztem emrt olyat tanultam ami félrelépés volt, értelmetlen, gyűlöltem. De az utolsó évben már elkezdtem tanulgatni önerőből, és mikor befejeztem a sulit, akkor eljártam esti tanfolyamra, és nappal meg a suliban 5. évet végeztem, utána mégegy sulit elvégeztem, mellette nagyon sokat képeztem magamat totál önerőből. Félreértés ne essék, egyik sulit se fizettem, nem kellett fizetni érte, és nem is adtak hiperszuper végzettségeket, nem azzal kell eladnom magamat.


Azt mondod, hogy örüljek amíg van munkám. Nekem lesz mindig munkám, nah nem azért mert olyan szakmám van amiben egyedüli vagyok. Speciel nagyon sokan vannak a szakmámban, de feltalálom magamat, nem adom fel és igenis akarok elérni valamit. Ezért sikerült idáig többször is, és ezért is fog sikerülni mindig is. Aki pedig azt hiszi, hogy a suliból kijőve a lábai elé hullik minden, nem képzi magát, a szabadidejében inkább bulizik, az ne csodálkozzon ha koppan. Neked a leírásodból arra következtetek, hogy vagy nincs szakmai végzettséged, vagy olyan végzettséged van amivel nem érsz semmit, legalábbis ha ilyen értékesítői állásokra pályáztál. így tényleg nehéz, de ha rosszul látom, akkor sry, nem szóltam.


Amúgy ha nem lenne munkám, és nem is találnék rendeset, akkor találnék itthonra maszekban, akarni kell és persze akarni kellett az iskolás időkben is.

2009. nov. 9. 23:34
 7/31 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyire jólképzett, mint mondtam valszeg elkényeztetett, hisz a néni mesélte, hogy anyja nem akarja, hogy akármit dolgozzon a kicsi fia. Mindenesetre gondolj bele, hogy ha nem teszik kötelezővé, hogy dolgozz, és eltartottak egész életedben, akkor nem biztos, hogy rossznak fogod tartani az élősködést.
2009. nov. 9. 23:36
 8/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, a második vagyok, és én BUDAPESTEN vagyok így, igen, itt élek.
2009. nov. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
És megint a második vagyok, INFORMATIKAI tanulmányokkal állok így, ahogy. Ja, hát még az is hátrány, hogy nő vagyok, csak ezt nem mondhatják ki elutasításként, mert akkor azonnal fordulhatnék az EBH-hoz, és beperelhetném az elutasítókat, így viszont más köntösbe bújtatják, és kész, mossák kezeiket.
2009. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
A Zepter előszeretettel nem közli a hirdetéseiben, hogy milyen munkáról van szó, az csak az interjún derül ki, tapasztalat. :-)
2009. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!