Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert olyan rohadt piszkos...

Miert olyan rohadt piszkos minden az usa-ban? (magyarhoz kepest)

Figyelt kérdés
Deli allamban elek es meg nem volt szerencsem eszakabra tekinteni de nagyon kivancsi vagyok mi a helyzet eszakon. Mert h itt hatalmas a retek az biztos. Nincs etterem ami tiszta lenne. Az illemhelysegekrol ne is beszeljunk! Magyarorszaghoz kepest sehol sincs tisztasagilag pedig magyar is elmarad az euhoz kepest.

2013. okt. 15. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ne hidd, hogy europa jobb. En nyugat-europaban elek, es ugyanolyan retek van, mint amit te meselsz. Szerintem ez egy tevhit, es a Magyarok tenyleg tisztabbak mint az atlag.
2013. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mar kezdem en is azt hinni h magyarorszag tenyleg tisztabb az atlagnal. De en is jartam nyugat europaban az osszes orszagban foleg benelux allamok svajc, ausztria stb. Ezeknel nem lattam tisztabb orszagot. Sok a szep tiszta varossal es eleg csak kivalasztani egy kicsike ettermet. Bemenni a mosdoba es fenyevekkel tisztabb minden mint a tengeren tulon ez tuti.
2013. okt. 15. 23:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Osztrákok a legtisztábbak. Cseheknél is elég nagy a tisztaság.


Viszont Párizs az külön világ, egyszer lemértem, hogy meddig hever a McDonald’s közepén a leborult sült krumpli, meg a kiömlött kávé. Hát 28 perc után szedték fel az éterem közepéről :D

2013. okt. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Where exactly do you live ?
2013. okt. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A déli államokban talán ahhoz lehet köze, hogy aránylag kevés turista jár arra, nem mások előtt égnek, maguknak meg "jaú az úgy". :)

Kivéve talán Floridát, ott azért csodálkoznék, ha ilyen igénytelenség lenne. De mondjuk Oklahomában vagy Mississipiben szerintem nincs nagy idegenforgalom.

2013. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

teli talalt. Floridaban elek joo delen!!!!! :DDd hahaha

(eskuszom)

2013. okt. 16. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet az, hogy ez régről jött habitus, és ma már nehezen változik a közösség? Talán túl konzervatívak, nem túl lendületesek az emberek, hogy változtassanak. (?)
2013. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy butasag lenne azt hinni egy allam ismerete utan, hogy az egesz orszag olyan retkes, mint amit az az egy allam mutat....


En jartam 7 allamban es eddig egyikre se mondanam, hogy retkesebb mint a tobbi. Persze volt olyan sivatagi kisvaros, ahol a buszmegallo wc-jet messzire elkerultuk, a kajaldaban inkabb elore csomagolt cuccot vettunk, mert nem akartuk, hogy a dolgozo kezzel megfogja a szendvicsunket, de ezek inkabb ritkasagszamba mennek, minthogy ez legyen az atlag.


Az uzletekben talalhato wc-kbe kb. orankent bemegy valaki es felszedi a szemetet, kiuriti a kukakat. Elofordul, hogy nem, de ha valaki szol nekik, akkor azonnal rohannak takaritani.


Az ettermekben (ahol a munkas kezzel kesziti a kajat) minden vasarlo utan uj kesztyut vesznek a munkasok es nem vakaroznak kesztyus kezzel, majd ugyanazzal a kezzel fogjak meg a szendvicsedet, legalabbis ilyet meg nem lattam.


Meg a mozdithato (toi-toi) wc-kben is mindig van wc papir es uloke takaro papir. Pl. ilyen uloke takaro papirt en meg egy europai varosban sem talaltam, pedig jartam legalabb 6-7 orszagban.


Ahol en lakom pl. minden heten ketszer takaritjak az utcakat. Egyik nap az egyik oldalt, masik nap a masikat, ilyenkor tilos azon az oldalon parkolni, es jon a kis sopro auto es vegigmegy a padka mellett, felsoporve minden szemetet.


Amig Magyarorszagon laktam, egyszer sem jottek hozzank utcat takaritani...

2013. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 harleynagyi válasza:
nemtudom Floridaba hol elsz de biztos a nyomor negyedben es ott meg ne vard el a tisztasagot,
2013. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!