Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gáznak számít, ha lány létemre...

Gáznak számít, ha lány létemre a háborúk, népirtások az egyik kedvenc témám?

Figyelt kérdés
Elég sokat olvasok, művelődök ebben a témában, mert érdekel, amit egyik barátom szóvá is tett. Nem bántólag, csak megjegyezte. Ez furcsának számít, ha egy lány ilyenek iránt érdeklődik?
2013. okt. 17. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Nem túl gyakori dolog, de nagyon komoly téma, és sokkal jobb, mintha Alkonyat-rajongó volnál. Van egy nőismerősöm, ő majdnem mindig a második világháborúról olvas.
2013. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%
Nincs ezzel semmi gond, csak ne higgy el mindent, amit olvasol. :)
2013. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne az?


A 2.világháború toronymagasan a legérdekesebb esemény az emberiség történetében, rengetegen kutatják,nézik olvassák.

Minden értelmes embert "megfog" valamennyire a téma, a pusztítás, a halál, a Blitz, az ostromok, a tankcsaták.Szerintem egyáltalán nem gáz,sőt. Azt bizonyítja,hogy értelmes vagy.

2013. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 2. vh. annyira nem köt le, túl sokat tárgyalt téma (hangsúlyozom, ez csak egyéni preferenciám, egyébként valóban érdekes), elsősorban a szovjet népirtás érdekel (gulágok, holodomor stb), és a hasonló mintára elkövetett akciók (kambodzsai vörös khmerek). Emellett leköt még a japánok által elkövetett emberkísérletek és jelenkorunk egyik majdhogynem elfeledett háborúja, a balkáni háború.
2013. okt. 17. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az én lányismerőseim csak a hülye sorozatok és a sztárok iránt érdeklődnek. Egyáltalán nem gáz, legalább több beszédtémád van a fiúkkal.
2013. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Barátomat sokszor fárasztom ezzel:D Mondjuk tény, hogy nemigen vannak lány barátaim...
2013. okt. 17. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez így már mindjárt más. Látod én már pavlovi-reflex szerűen a 2.vh-ra és a Holokausztra asszociáltam..


Így szerintem még nagyobb tisztelet illet,mert ezek tényleg nagyon kevéssé kutatott témák főleg a Holokauszthoz képest...


Nagyon örülök neki,hogy a Holodomorral is foglalkozol, végletesen keveset tárgyalt téma, még töri szakosok körében is szinte ismeretlen (tudom, mert oda járok).

A Khmer Rouge-ról se nagyon esik szó az órák keretében sajnos, a délszláv-háborúról azért már jóval több, szemináriumok is vannak a témából,azt hiszem.


Szerintem gyere töri szakra és kutasd valamelyiket mélyrehatóbban, mert jelenleg a töri szak (és az egész közvélemény)nagyon Holokauszt-centrikus (pedig a fentebbiek sem kisebb tragédiák).

2013. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de egy diplomám már van, és a Master is megvan már, hogy hova megyek:) Töri szakra meg azért sem akartam menni annak idején sem, mert van egy ilyen hülyeségem, hogy ha valamit kötelező megtanulni, akkor elvesztem, de legalábbis jelentősen csökkent az érdeklődésem iránta. Így annyit olvasok róla, amennyi jól esik, és akkor, amikor jól esik. A nevek meg az évszámok amúgy sem annyira izgatnak, inkább túlélők beszámolói, események leírásai stb. Amúgy ELTE-re jársz törire? Egyik szaktársam, akivel közös minorunk volt is oda járt, nagyon durvának festette le, meg többektől is hallottam, hogy kemény.

A délszláv háború gondolom, hogy egyetemen tárgyalt téma, mi középsuliban egyetlenegy órát sem foglalkoztunk vele, egyszerűen addig nem jutottunk el...:O Pedig kiskoromból még emlékszem a híradásokra. Esetleg ha tudsz valami jó és hiteles könyvet ajánlani ezzel kapcsolatban, szívesen venném.

2013. okt. 17. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

kár,hogy nem jössz töri szakra :( Ezt sosem értettem,hogy mi ennek a pszichiátriai kórképnek a háttere :S ha valami érdekel,akkor nem mindegy,hogy milyen kontextusban tanulod-olvasol róla?


ELTE, igen. Szerintem nem nehéz, de mondjuk én eléggé érdekelt vagyok a témában,szóval nem tudom egy kevésbé töris érdeklődésű ember milyennek találja.Nem büfészak az biztos.Van koncepció,van tananyag, és be is vasalják,de ennyi.


A nagyobb baj,hogy a XX.század oktatása elég egyoldalú sajnos (az említett h-betűs). Ezen kívül sajnos több olyan 'vörös diplomás' tanár is leledzik a jelenkori tanszéken, akik egyszerűen történelemhamisítást folytatnak oktatás jogcímén. Te valószínüleg 5 percig se húznád a vizsgán ilyen háttérrel,úgyhogy jobban belegondolva nem is baj,hogy megvan már az a diploma :D

2013. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem, és az egyetemes jelenkor vizsgához ezek mind kötelező irodalom:


Jelavich, Barbara: A Balkán története, II. kötet, 20. század, Orisis-2000, Budapest, 1996


Juhász József: Volt egyszer egy Jugoszlávia, Aula, Budapest 1999


Juhász József - Márkusz L. – Tálas P. – Velki L.: Kinek a békéje? Háború és béke a volt Jugoszláviában, Zrínyi, Budapest 2003

2013. okt. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!