Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyukák! Válaszol...

Kisgyermekes anyukák! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Hogy néz ki egy átlagos napotok (napirend)?

2. Mi a kicsid kedvenc játéka, étele, itala?

3. Hogy néz ki egy hétvégétek?

4. Miket szokott enni? (étrend)


Írjatok kort és nemet is (a kicsiét, de a tiéteket is lehet), és meséljetek, ha valami eszetekbe jut a kicsitekről. :) Várom a válaszokat, és előre is köszönöm!



2013. okt. 2. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hétköznap:

hajnalban kelek, kávé, összekészítek mindent, majd keltem a 4 évesemet. ovi, munka, ovi, utána változó.

van, hogy beugrunk valamelyik nagyszülőhöz, vagy játszóterezünk, ha boltba kell menni akkor villámgyorsan elintézzük és jövünk haza főzni. kb. vacsira hazaér a férjem, majd a fiúk megfürödnek én meg ledőlök a gyerekkel aludni mert újabban csak velem lehet elaludni ;) addig férjem rendbe rakja a lakást, utána vagy dumálunk, összebújunk vagy kockulunk és mindketten netezünk vagy tvzünk :)

szombaton 2-3-ig szoktam dolgozni utána megyünk valahova, programra vagy családhoz...

vasárnap többnyire nem dolgozunk, sokáig pihenünk míg a gyerek szétszedi a lakást, utána nagytakarítunk, én főzök, aztán valamit csinálunk délután. utóbbi pár hétben elmentek kettesben biciklizni és meg kaptam 1-2 óra pihenést :)


miket szokott enni? mit nem? ;) mindenevő, nagyon jó étvágyú, nem is értem miért soványka :)

nálunk az ebéd és a vacsi is meleg, hétvégén apa csinál valami tojásos reggelit, uzsira meg gyümit eszik...


kedvenc kajája a palacsinta, minden mennyiségben :) a kóláért van oda, de mi nem iszunk, így a nagyszülőknél szokott nagyon ritkán kapni 1-2 kortyot...

kedvenc játéka a lego talán most (a rendes, kicsi lego)

2013. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) várom a többiekét is, vagy ha még szeretnél mesélni (:
2013. okt. 2. 20:30
 3/11 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves, én 30.

1. Hétköznap 6 körül kelünk. Ha férjem délelőttös, a fiam bebújik az ágyamba, amíg én melegítem neki a tejet meg magamnak a kávét. Ha délutános a férjem, reggel ő kelti a fiút, és melegíti a tejet/ kávét. Öltözünk, indulás oviba. Sajnos reggel még sír, szóval gyorsan bekísérem, és rohanok ki. Munka után 4-re megyek érte, vagy, ha férjem délelőttös az ovi előtt találkozunk. Hazafelé bevásárolunk, ha apa délutános, azt elintézi délelőtt. Otthon átöltözés, kézmosás, összekészítem a másnapi cuccot, feldobok egy mosást, addig a kicsi vagy velem sündörög, vagy apával játszik. Vacsora, utána jön az M2-n az Állatkert a hátizsákban, azt mindhárman imádjuk, majd játék. Fürdetés, ha apa otthon van, az az ő előjoga. Utána esti mese, ez az én reszortom, egy kis összebújás, és után alszik a fiam. Én vagy várom a férjem, és teszek, veszek, vagy kicsit beszélgetünk, olvasunk.

2. Kedvenc játéka: autó, favonat, lufi, étele, most éppen minden leves, amiben galuska van, és a pizza, amit apukája süt nekünk.

3. szombaton, ha jó az idő, a fiúk délelőttre kivonulnak apósomék telkére. Én elvégzem a házimunkát, ebéddel várom őket. amíg a fiunk alszik, mi pihnünk, délután meg igyekszünk kimozdulni. Vasárnapokra szintén kitalalálunk valamit, legyen az nagyszülő látogatás, játszótér, bármi, csak ne üljünk a lakásban.

4. Hétközben az oviban eszik, este vacsira, melegszendvics, virsli, debreceni, bundás kenyér, vagy felvágottas kenyér van, pár napja szigorúan kakaóval. Hétvégén hideget reggelizünk, ebédre leves, lehetőleg galuskával, és második, valami húsos, mert azt imádja. Könnyű uzsonna, gyümölccsel. Vacsorára ugyanaz, mint hétköznap, vagy az említett házi PIZZA.


Most kezdte az ovit. Bár volt bölcsis, de reggelente még sír, aztán megvigasztalódik, és teszi a dolgát. apa most délutános, nagyon keveset vannak együtt, szóval apahiány van a köbön, persze nem csak neki.

2013. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nekedis :) gratula a kicsikhez!
2013. okt. 2. 21:27
 5/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 1 éves, én 26. Reggel 7 körül ébredünk, neki tejcsi, tisztába teszem, kicsit pihenget a kiságyban, én kávézok, elmosogatok, felöltözöm. Aztán vásárolni megyünk, piacra, boltba ùtközben eszik valami pékárut. Hazajövünk, aztán játszunk. Közbe odateszem az ebédet, elindítok egy mosást, vagy vasalok. Ebéd után alszik 1-2 órát, ilyenkor netezek, vagy házimunka. Minden ételt szeret, inni viszont csak keveset vizet vagy teát. Ha felkel játszunk, peluscsere, séta. Uzsi után 5 fele megjön apa, akkor sokat játszanak együtt nagyon apás. Labdázni szeret, meg van egy kis lila homokozóvödre, azzal mászkál a lakásba :) 7 körül apa fürdeti vacsi aztán mászkál a kis vödörrel kicsit. Fél 9 körül alszik el. Hétvégén nagyszülőket látogatunk, vagy játszóház, állatkert, valami kikapcsolódás.
2013. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, sztem erre sokan fognak írni, hisz mindenki szeret magáról, és a gyermekéről írni..:-))


Férjem 41, én 39.

Lányunk 3 éves múlt augusztusban.

Eddig bölcsis volt, de szeptembertől ovis lett, nagyon tetszik neki, hála az égnek, mert nem tudnám otthagyni ha ott zokogna nekem..:-)) Jófej kiscsaj. :)


napirend:

reggel fél7kor kelünk, 8ra viszem az oviba.

Most tanul egyedül vetkőzni, öltözni, úgyhogy sok idő kell neki, mert hót pipa, ha nem sikerül valamit felvennie, akkor van hogy belefutunk egy kisebb hisztirohamba így reggelenként. :-)

16h-ig van ott, heti 1x fog járni népitáncra, amikor kicsit otvább 17h-ig lesz.

Ha dolgozom, akkor a férj megy érte. Ha nem nagyon kimerült, akkor hazafelé kicsit csámborognak, játszótereznek, esetleg bevásárolnak.

ha ne dolgozom, akkor velem ugyanez.

Olyan 18h körül érük haza, egyből fürdés, utána vacsi, esetleg egy kis hancúrozás, és olyan 20-20.30 körül már alszik.


Hétvége:

Az ovis napirendet tartjuk itthon is.

Általában szombaton egyikünk tuti dolgozik, a másik van a lányunkkal addig, tehát a szombat családilag kilőve. Max. du. egy kis közös séta, vagy bevásárlás.


vasárnap de. főzés+mosás+takarítás, mikor mit bírunk megcsinálni, a lányunk már nagyon ügyesen segít, élvezi, hogy már be tudja kapcsolni a mosógépet, segít mosogatni, főzőcskézni...délben ebéd, utána alvás olyan 15-15.30ig, majd ha épp nincs más családi progi(szülinap, vagy ilyesmi) akkor elmegyünk energiánktól függően sétálni, IKEA kedvenc mindannyiunknak.


Kedvencek:

plüss oroszlánok, gyurma, rajz, szöszölés, bugyi/zokniválogatás, szín, és minta szerint :-DD


ételek:

palacsinta,

gyümölcsök, zöldségek(ennek állatira örülök)

paradicsomleves,

CSOKI(természetesen:-))

de amúgy mindent megeszik, pedig kicsinek nagyon rossz evő volt, alig bírtunk a tápszerről leállni...


Nagyon kedves, nyitott, barátságos, és bátor, cserfes, eszméletlen milyen szövege van már most, következtet, és okoskodik..:-DD

Túl jól sikerült az "ÉN" kialakulása, mert ki tud hozni a sodromból nagyon. :DD

De komolyan mondom, hogy tényleg ölni tudnék érte..soha nem gondoltam volna, hogy szülőnek lenni, ilyen erős érzés, iszonyatosan szeretjük, de ezzel gondolom(REMÉLEM!!!) a saját gyerekével mindenki így van...:'))

2013. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 gyerkőc van, a lányunk 7 éves, a kicsi fiunk 2,5. Reggel 6-kor kelek, összekapom magam, fél 7-kor ébresztem a gyerkőcöket. Fél 8-kor indulunk a suliba, ezután viszem a kisebbet a családi napközibe. Én most még, a kicsi 3 éves koráig csak családi vállalkozásban dolgozom, ahol dél körül végzek a munkámmal, így déltől 3-4 körülig megcsinálom otthon a házimunkát. A kisebbet a férjem hozza el a csanából 3 körül, mert pont akkor jön hazafelé (szerencsére mindig délelőttös), a nagylányért én megyek 4-re a suliba. Házi feladat nem szokott lenni, de szorgalmi azért mindig akad, így míg azt megcsinálja a csajszi, lekötöm a kicsit valamilyen játékkal. Imádja a dinókat, szeret duploval építeni és színezni. Mostanában ez a 3 a favorit. Este sokat játszanak együtt is. A lányom szereti a legot, a kirakózást és hát mostanában mindent, ami monster high-os...

Az étvégyukkal szerencsére nincs gond, mindkettő jó étvágyú, bár nem látszik rajtuk. Általában nem is válogatnak. A fiam egyik kedvenc étele a "mogyoróleves". Ez bármilyen krémleves levesgyönggyel. :)) Imádják a halat, húsokat, tésztákat, gyümölcsöket és persze az édességet sem vetik meg. :)

A hétvégék változók, van, mikor szervezünk valami programot, van, hogy csak otthon vagyunk és takarítunk, játszunk.

2013. okt. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Napirend:6kor kelünk,gyerekszobában kávézunk/kakaózunk(hamarosan anyatejezünk :-)kinek mi)

öltözés,3/7kor indul a nagy férjemmel oviba

fél3ig ovi,én megyek érte,utána itthon beszélgetés,mesehallgatás/nézés,kézműveskedés önálló és közös játék stb 6kor hazajön apa 7kor együtt vacsi,fürdés,meseolvasás,8 körül alvás

7végén is nagyjából így,annyi,hogy reggel ha előbb ébred játszik a szobájában és ha van egész napos programunk akkor nem vagy autóban alszik délután,és mindhárom főétkezés közös

rokonlátogatás vagy kirándulás van 7végén,ritkán van az hogy itthon vagyunk,ha mégis akkor hasonló dolgokat csinálunk mint hétközben délután

Kedvenc játéka:puha és kemény állatokkal,orvosi felszerelésével,konyhájával,szintetizátorával bármilyen olvasott vagy látott mesét lejátszik

kint homokozni szeret

könyveket imádja és festeni,barkácsolni

Kedvenc étel,ital:spagetti és paradicsomos dolgok,krémlevesek,bármilyen hús bármilyen krumplival,tejbedara,palacsinta fahéjjal

gyümölcsleveket,teát szereti,de főleg vizet iszik és azt is szereti

utálja:túrót,tejfölt,krumplikrokettet

oviban általában megeszi amit kap,de reggelire/vacsira itthon nehéz bármilyen felvágottra rábeszélni,inkább eszik mézes valamit vagy ami édes,vacsira gyakran készítek tejbedarát és gyakran van virsli,ebédre mindig főtt étel van és próbálok olyat csinálni,amit megeszik,gyümölcsöket nyers répát nagyon szereti,napi szinten eszik

4,5 éves kislány én 30 múltam,férjem 31 és hamarosan pár héten belül születik a kisfiúnk

Általában szófogadó,mindent meg lehet beszélni vele,bárhova el lehet menni vele,nem hisztis,jókedvű,cserfes,barátságos kislány.Evésben válogatós,de egyre jobb a helyzet.Számok és számolás nagyon érdeklik,szivacs,mindent nagyon hamar megjegyez,megtanul.Mozgékony,szereti a zenét,kézzel bütykölni valamit,színezéshez nincs türelme,nagymozgások,kúszás nem mennek annyira neki(ez utóbbi óvoda véleménye).Szeret oviba járni,nem erőszakos,néha nyafka ha nem alszik délután.Babusgatást nagyon igényli,ha bántja vagy rosszul érinti valami könnyen elsírja magát.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam nyáron volt 3 éves, most kezdte az ovit.

Én 36 vagyok (anyukája).

Az apukája külföldi és kint is dolgozik, így a mindennapokban/hétköznapokon gyakorlatilag egyedülálló szülőként funkcionálok- viszont amikor hazajön, akkor az élet csak apáról szól :)


Reggel 6.00-6.15 között kelek, reggeli fürdés, készülődés,reggeli kávé-kakaó, a kisfiamat kb. 1/2 7kor keltem. Együtt megisszuk az innivalónkat, neki mosdás, öltözés. Összepakolunk, közösen fogat mosunk és indulunk oviba (egy másik kerületbe viszem, útba esik a munkahelyem felé).

1/2 8-ra beérünk az oviba, utána én vezetek tovább a munkahelyemre. Délután 16.30-16.45 között szoktam odaérni érte.

Egy héten egyszer, csütörtökön játunk játékos tornára, egyébként vagy biciklizünk, vagy egy gyalogos vasúti felüljáróra megyünk fel integetni a vonatoknak (ez most nagy sláger) vagy a Városligetben teszünk 1-1,5 órás kört vagy a tó körül vagy a jkátszótéren vagy csak úgy.

A közelünkben is van 2-3 nagyon jó kis játszótér, hetente 1-2szer arra az 1-1,5 órára megbeszélem valamelyik kis játszótéri barátjával, hogy ott találkoznak: fogócska, mászkálás jót tesz neki és el is fárad rendesen.

Más hétköznapokon elmegyünk a zöldségeshez (imádja, szokott beszélgetni, ő válogat stb. nagy barátok a zöldségebácsival) vagy élelmiszert vásárolni.

Este mindig meleg ételt eszünk (ő egyszerűen nem rajong a szendvicsért, kenyérért, illetve eszik eleget bent az oviban nap közben). Könnyen, gyorsan elkészíthető ételeket csinálok minden nap, max. fél óra pakolással együtt. Addig a kisfiam fa vonatsíneket épít, lego duplozik, autópályázik a közelemben, közben esetleg énekelünk, mondókázunk vagy csak beszélgetünk.


Vacsora után legalább fél óra estimese ölben, mivel kétnyelvűek vagyunk, ezért ez mindig angolul van. Mostanában kicsit hanyagoljuk a Thomas-t és a Bob mestert, de nagyon megy Noddy, a Fimbles, a Mr. Men sorozat vagy vannak nagyon szép színes könyveink, amiben mondókák, énekek vannak és akkor az az estimese, hogy elénekelgetjük őket (altatók stb.)

Szoktam már a népek meséi sorozatból is olvasni neki.

Apa naponta nincs velünk, így a nap angolt is biztosítom neki úgy, hogy kocsival jövet-menet beszélgetek vele vagy angolul vannak interakítv játékai, illetve az esti mese is fixen a másik nyelv.


Mostanában naponta hozza elő a LOGICO vagy LÜK játékkeretét és kéri, hogy játsszunk együtt, legalább fél órát szoktunk ezzel is játszani hetente mondjuk 3-4szer.

Mese után kb. 10-15 percet elpakolunk (ő a játékait, én a másnapi holmikat készítem elő), aztán "megszeret"- ez odabújást, puszilgatás jelent ölben egy kicsit és megyünk fürödni.

Szinte minden nap van skype az apukájával (telefonon kamerával)- 10-15 percet mesél neki a napjáról, az oviról vagy énekel neki valamit.

Általában 20.30-20.45 között megy aludni.

Hét közben nincs tévézés (egyébként sem, csak mese dvd-ket néz eredeti angol nyelven)


Ezután rám még egy csomó házimunka vár, általában 11ig van mit tenni (mosás, vasalás, pakolgatás-takarítás, ami nem jár zajjal, illetve sokadszorra tanulok ismét, igyekszem erre is rávenni magam hetente legalább 1*.

Ugyancsak legalább 1-2* hetente úgy rendezem a dolgokat, hogy maradjon időm olvasni vagy ágyban vagy egy jó kis illatos fürdősóval megbolondított kád forró vízben- nincs is ennél jobb, amikor csend van éjszaka.

Igyekszem a bevásárlásokat, takarítást, házimunkákat hét közben inkább éjjel megcsinálni, ráhúzni egy kicsit, hogy ne ezzel menjen el a hétvégénk.

Pénteken 2ig dolgozom, onnantól hétfő reggelig a lehető legkevesebbet szeretek ezekkel foglalkozni, hogy legyen értékes együtt töltött idő és pihenés mindenkinek.


Hétvége: a kisfiam 8 körül kel, reggelizünk, nézhet mesét kb. fél órát (addig én "ébredezek", lazítok- az egyik kis szobában van egy masszázságy- eldugott része a lakásnak), délelőtt együtt takarítunk, de ilyenkor már csak felmosás és porszívózás van. Ő húzza a porszívót, van egy száraz felmosója, amivel halad előttem stb.

Jó időben sétálunk, kirándulunk egy rövidet, biciklizik- elmegyünk ebédelni valahová, délután még alszik általában 2-2,5 órát, aztán 17-18 óra körül vagy jönnek hozzánk a kis barátai vagy mi megyünk pár órára vendégségbe.

Szoktunk havonta legalább egyszer-kétszer bábszínházi vagy más gyermekelőadásra menni, könyvtárba havonta, öthetente egyszer.

Ha az apukája itthon van, akkor mennek kirándulni egész délelőtt vagy délután- nagy élmény neki, hogy a nyakában ülhet, "fociznak" vagy másznak valahol, hogy felszállhat a villamosra stb.- amiket hétköznap és anyával nem csinálhat.

Ha jön az esős-szeles rosszabb idő és beszorulunk hétköznap esténként, akkor többet fogunk logicozni vagy LÜK-özni, illetve van rengeteg nyomda, színező, foglalkoztató füzet, play-doh szettek, puzzle, pötyi játék stb.

Régen nagyon szerettem kreatívkodni- talán már megpróbálkozhatunk a téli dekorációval együtt vagy hullámos ollókkal vagdosni stb.


Az evéssel nálunk sincs gond.

Az apukája sem édesszájú, a kicsi sem- bár igyekeztünk is kezdetektől inkább a gyümölcsöket, zöldségeket "sztárolni" :) Szinte minden ételhez kéri a paradicsomot és az olivabogyót (túrós tésztához is :), szereti a lecsót mostanában, minden nap oviból hazamenet kéri az almáját. Nem szereti viszont a krumplit semilyen formában (pürének és sültkrumplinak sem, szerinte büdös:).

Imádja viszont a joghurtokat, spenótot, mézet, mangót, kusz-kuszt is és kedvence a brokkoli és a brokkoli testvére (=karfiol) :), főleg zöldséglevesként egy pár karika virslivel.


Kedvenc játéka a lego duplo, hot wheels kisautópálya, vtech fejlesztő játékok, rákaptunk az interakítv feladatos-tanulós beszélős könyvekre játékokra, van egy zenélő daloló mikrofonja, azzal szokott előadást tartani :), estére pedig van egy ronda zöld kutyája, amit be lehet állítani éjjeli üzemmódú zenélésre is, feltöltöttem rá mondókákat, a nevét rapp-eli- ez most nagy sláger.

Minden játékot érdeklődve fogad, az én feladatom, hogy értelmes, hasznos, minőségi elfoglaltságokkal kínáljam meg.


És nálatok, kérdező?

2013. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Reggel 7-fél8kor kelés. Megissza a tejet/kakaót, tisztába teszem felöltöztetem, elviszem a bölcsibe, én hazajövök (itt van 2 utcányira a bölcsi), lezuhi, rendrakás, irány dolgozni. 5kor érte megyek, itthon eszik/iszik (joghurt, gyümölcs, tejszelet, túró rudi, krémtúró, köles golyó, keksz), inni (mézes tea, bio szörp, víz). Játszunk, van mikor kimegyünk a kertbe, vagy elmegyünk motorozni, vagy játszótérre, vagy gyerekes ismerőseimmel ugyan ez, vagy átjönnek, vagy átmegyünk... fél7-7kor vacsora (szendvics, kakós csiga, meleg szendvics, piritós, azt amit mi is eszünk), fürdés és fél8-8kor megissza a tejét és alvás reggelig!

2. Kedvenc játék építőkocka, baba- babakocsival, könyvek, kismotor, hangszerek, formabedobó, memoria játék, autók. Étele nincs kedvenc, mindent megeszik és szeret. Inni is. :)

3. Hétvégén reggel felkelünk, tej/kakaó, felöltözünk, mi is elkészülődünk, reggelizünk, aztán kimegyünk az udvarra játszani, sétálunk, vagy bent játszunk utána. Ebéd, alvás, uzsonna, aztán mindig elmegyünk valahova programozni, mikor hazajövünk, vacsi, itthon játék, és fekvés.

4. Minden félét. Változatosan, sok gyümölcs, zöldség, hús.


Lányom 19 hónapos, én 25éves vagyok.

2013. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!