Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mostanában nagyon érdekelni...

Mostanában nagyon érdekelni kezdett az iszlám világ. Eligazítanátok néhány kérdésben?

Figyelt kérdés
A muszlimok általában barátságosak a turistákkal? Tudom, hogy elvárnak bizonyos dolgokat az odautazóktól, de ha valaki figyel a szabályokra, akkor azt befogadják és elfogadják? Vagy elhatárolódnak mindenkitől, aki nem Allahot imádja? / Mik azok az előírások, amiket biztosan betartanak manapság is? / A nőknek szabad zenélniük? (Olvastam, hogy régebben valamelyik országban még altatódalt sem énekelhettek. ) / A külföldön élő közösségek mennyire zártak? Például Budapesten vannak olyan rendezvények, vagy Istentiszteletek, ahová egy keresztény is elmehet?

2013. okt. 19. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Arról nincsenek tapasztalataim, hogy saját országukban hogyan viselkednek a turistákkal, de úgy hallottam rendkívül vendégszeretőek, függetlenül attól hogy melyik vallás követeid. Nem mindegyik országban ugyanaz a jogi iskola az elfogadott, és minden népnek megvannak a saját hagyományai is, így eltérő jelenségekkel találkozhatsz attól függően melyik országba mész.

Itt Budapesten is vannak mecseteik, pontosabban csak mecsetnek kijelölt helyek. Bármikor meglátogathatod, van amelyik egész nap nyitva van. Kedvesek szoktak lenni, beszélhetsz velük az iszlámról, megnézheted az imájukat is. Kellemes társaság.

2013. okt. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért jobb, ha nem ramadánkor látogatod meg őket, mert akkor az egész ország (talán a hadsereget kivéve) gyenge, álmos, és nem szabad ekkor nyilvánosan enni-inni.


Általában meg szokták követelni, hogy a turisták is tartsák be a helyi öltözködési szokásokat, bár Törökország ez alól kivételt jelent.

2013. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. okt. 25. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!