Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy legyen...

Hogy érjem el, hogy legyen legalább csak néhány barátom középiskolában?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát, és hát enyhén szólva "elrontottam" az első napot, mely azt eredményezte, hogy most szinte "kitaszított" lettem. Nagyon furcsa nekem ez a közösség, hisz én faluban végeztem el az Általánost, és most városban vagyok. Nem tudom itt mi a szokás, és hogy mi a "jófejség". Erősen próbálkozom beilleszkedni, de úgy érzem, ezzel csak rontok a helyzeten. Pedig idáig mint Általánosban, mint az életben jól ment az ismerkedés, vannak barátaim, de sajnos ebben az iskolában 1 sincs, és úgy érzem, nem vagyok ebbe a közösségbe való. :(

2013. szept. 4. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy elrontottad az első napot? Mi történt?

Még csak pár napja kezdődött el a tanév, ilyen nagyon rövid idő alapján ne vonj le elhamarkodott következtetéseket. Új neked az egész környezet, nem ehhez vagy szokva, érthető, hogy furán érzed magad. Egyébként városi és városi iskola között is nagy különbségek vannak, nem lehet általános érvényű szabályt mondani, hogy hogyan lehet beilleszkedni. Legfeljebb csak annyit, hogy legyél kedves, pozitív, sose panaszkodj vagy kritizálj, ne beszélj ki senkit és ne legyél bunkó. Állj hozzá mindenkihez, még a kevésbé rokonszenves emberekhez is pozitívan, legyél velük is kedves, segítőkész, barátságos. Közeledj azokhoz, akik szimpatikusabbak, próbálj kötetlenül elbeszélgetni velük nem túl személyes, inkább általános dolgokról. Kérdezz sokat.

Majd beilleszkedsz, ne aggódj.

2013. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!