Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire számít, hogy az...

Mennyire számít, hogy az ember milyen fajba születik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ezen már sokat gondolkodtam. Teszem azt, ha cigánynak születtem volna, akkor van esély rá hogy teljesen másmilyen lennék? Úgy értem most nem tartom magam rossz embernek, szerintem jó személyiségem van, és belegondoltam, ha mondjuk cigánynak születtem volna, lehet hogy én is csak egy ingyenélő lennék? Nem számít maga az hogy az embernek milyen "lelke, személyisége van alapból", csak az hogy hogyan nevelik, milyen a környezete? Remélem érthető a kérdés :D

2013. okt. 19. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ember az ember, fajba már nem tud születni, csak rasszba...


Van benne valami. Szerintem közel sem csak a nevelés határozza meg az ember habitusát, hanem hogy milyennek született eredetileg. Ismerek egy párt, akik örökbefogadtak egy cigányt, de melletük van 2 gyerek, egy saját, meg még egy örökbefogadott. Na, ők ketten normálisak, rendesen járnak iskolába, semmi gond nincs velük, pedig különböző korúak. De az előbb említett cigány meg elérte a 14 éves kort, meglopta a szülőket és folyamatosan megszökik.

Pedig ugyanúgy nevelték.

2013. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De érted, én is erre gondolnék, de az nem létezik hogy az itt élő romák 90%-a (ha nem több)ilyen legyen alapból, ilyen személyisége legyen. Végül is emberek ők is. Magyarok között is vannak hasonlók, de azért ritkább jóval.
2013. okt. 19. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajna számít, de szerintem a nevelés fonosabb. Az a baj, hogy minden ilyen felvetésre rengeteg példa és ellenpélda van, úgyhogy végleteset nem lehet állìtani.
2013. okt. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Számít az öröklés és a nevelés is. Hogy milyen arányban azon évtizedek óta vitáznak a pszichológusok. Híres eset pl. a Romániában elcserélt lányok, akiket születésükkor elcseréltek a kórházban. A normális családból származó lány soha nem tudott beilleszkedni a bűnöző családba és a bűnöző családból származót hiába nevelték teljesen normálisan csak a probléma volt vele (lopott, szökött stb...). Nem emlékszem már a teljes sztorira hogyan jöttek rá, talán valami orvosi beavatkozáskor, de akkor már felnőtt volt mindkét csaj. A story pár éve volt a TV-ben is.
2013. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy genetikai úton örökölhetők ezek a dolgok megvétóznám. Akkor nekem is "selejtnek" kellene lennem, mert gyakorlatilag a családban egy normális nincs. És nem nagyképűség, mások mondták nekem.
2013. okt. 20. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Végeztek ikerkísérleteket, amikor egypetéjű ikreket különböző helyre adtak örökbe, és csak felnőttként találkozhattak. Az eredmény: nagyon hasonlított egymásra a személyiségük.

Lenne ugyan rád befolyása annak a környezetnek, és másként értelmeznéd, hogy mi a jó, és mi a rossz, de a személyiséged hasonlítana a mostanira. Nem biztos, hogy cigányként bűnnek tartanád kirabolni a szegény, de szerinted dúsgazdag magyart.

2013. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És lehet nem is érdekelne hogy mi van ha börtönbe jutok, stb mert ez raj dolog :D
2013. okt. 20. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Kèrdező! A gének 7 generáción keresztül öröklődnek. Nem hiszem, hogy ismered minden felmenődet.
2013. okt. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!