Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek oda az...

Miért nem figyelnek oda az emberek másra, ha az éppen hozzájuk beszél?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akihez beszéltem, mondtam valamit, és észre se vette mert elbambult. Máskor meg valamit figyelt (számítógépen) ,de előtte rám nézett, mintha hallgatna, utána rákérdezett hogy mit is mondtál? Én meg teljesen kiakadtam, hogy már szinte egyáltalán nem érdekli amit mondok neki és ő sértődött be, mikor mondtam neki, hogy nem figyel rám sem arra amit mondok, vagy leírok neki. Kezd már ez az állapot idegesíteni.
2013. okt. 21. 13:05
 1/2 yuda ***** válasza:
46%

3 dolog.


Ffi-akat szokták főként jellemezni ezzel és van is benne valami, hogy ha TV-zik, számítógépezik, beszélhetsz bármit, úgysem hallja.

Ha ilyenkor akarsz igazán beszélgetni vele, akkor fontos, hogy rád nézzen. Célszerű kis időre kikapcsolni a gépet, vagy még a szobából is kihívni, különben nem jegyzi meg. Szó szerint egyik fülén be, másikon ki.


Van, akinek annyi sok minden van egyszerre az agyában, 22 dologról szimultán gondolkodik, hogy ki kell zökkentsd, hogy rád is legyen figyelme.


Vannak emberek akik olyan szinten unalmasan tudnak beszélni, olyan monoton a hanghordozásuk és színtelenül, hangsúlytalanul, ráadásul zárt szájjal, hogy kínkeserv hallgatni őket. Az ember legszívesebben aludna, vagy elmenekülne ilyen helyzetben.

2013. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Férfiakról tudható, hogy az evolúció őket arra kárhoztatta, hogy egy dologra figyeljenek, de arra nagyon. Ezt kívánta az ősi vadász szerep. A nőkről viszont tudható, hogy ők egyszerre 100 dolgot tudnak párhuzamosan, ezért a férfiak eme tulajdonságát - magukból kiindulva - sértésnek tekintik.

Aztán vannak, akik vagy annyira agresszívak, vagy annyira unalmasak, hogy nem is érdemes figyelni rájuk. Persze a határvonal bizonytalan.

És vannak a besorolhatatlan "egyéb" esetek. Ezek csak a maguk konkrétságában elemezhetők.

2013. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!