Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számítógépes játékokat miért...

Számítógépes játékokat miért tartják sokan tabunak (lehet hogy nem jó szavat használtam)?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sokan néznek filmeket, sorozatokat, és képesek azokról beszélni egész nap, de ha egy számítógépes játék jön szóba, rögtön lekockázzák az embert, meg hogy egész nap a gép előtt ül. Egy játéknak is ugyanúgy van története és mondanivalója, mint akármelyik filmnek, sőt ott még magad vagy a főszereplő, és interaktívan mutatja be a történetet neked a játék. A sorozatok sem egy részesek, és azokat is sokáig tart megnézni, tehát ez ugyanolyan, mintha a gép előtt ülne valaki. Azok is kitalált dolgok, ugyanúgy nem léteznek. Én nem értem ezt a széles megkülönböztetést Mi a véleményetek?
2013. okt. 25. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs hagyománya még a számítógépes játéknak. Pl. simán hülyének nézik azt, aki 1-2 hónapig készül egy online versenyre. Aki meg az egész fiatalságát feláldozza egy világbajnoki aranyéremért kötélmászásban, az szuper ember, élsportoló, stb. Ez csak attól függ, hogy melyiknek milyen a társadalmi elfogadottsága.
2013. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodom, hogy a videojátékokat miért tartják kevesebbre, mint a filmeket. Én speciel az előbbieket jobban kedvelem, pont az interaktivitásuk miatt; hogy nem csak látom a dolgokat, hanem át is élem a történeteket. Aki szerint meg egy videojátéknak nem lehet jó története és karakterei: Bioshock Infinite, Witcher, Mass Effect, csak hogy párat említsek :) (Last of Us-t és Beyondot direkt nem írtam le, mivel nincs konzolom)

Az első válaszoló szavaiban is van igazság, Koreában és Kínában konkrét munka az, hogy e-bajnokságokon vesznek részt, és tisztelik őket ezért. Az átlag ember a videojáték hallatán rögtön arra gondol, hogy jaigen, ez az, ami tönkreteszi a gyerekeit, miközben erőszakosabbnál erőszakosabb műsor megy a TV-ben nappal is.

Nem egyszer nézték már le, hogy lány létemre nagyon is szeretem a videojátékokat, és hogy nőjek már fel végre, éljek a való világban... inkább választom ezeket, mint a sorozatokat, és köszönöm, tökéletesen megvagyok :D Az előítéletek ellen sokat nem tudsz tenni, de úgy látom, egyre művészibbek, értékesebbek lesznek a játékok, mintha a fejükhöz kaptak volna, hogy nem csak a standard lövöldét lehet csinálni. Remélem ez ahhoz fog vezetni, hogy az emberek kicsit kinyitják a szemüket, és nem csak a könyveket ill. filmeket fogják művészetnek tekinteni.

2013. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A különbség az, hogy tornával az egészségedet javíthatod (persze csak akkor, ha nem élsportolói szinten űzöd).
2013. okt. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem tudom sajnos, én is imádom őket, de azt vettem észre, hogy a korosztályom (22 vagyok) már nagyon keveset játszik számitógépen. pedig sok nagyon jól fejleszti a képességeket, érdekes.
2013. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert nem érdekelnek. Egy jó könyvről vagy filmről hosszan tudok beszélni, arról, hogy mi az üzenete, miért tetszett, hogyan képzelem stb., de a számítógépes játékok engem nem érdekelnek. Ismerek párat, de nem igazán szoktam játszani. Tudom, hogy némelyiknek elég komoly története van stb., de akkor sem tudnak lekötni, ez van.

A filmsorozatokért sem vagyok oda egyébként. Nálam a könyvek az elsők, a filmek a másodikak, a sorozatok nem annyira érdekelnek, de azért akad egy-kettő, amit néha szívesen megnézek, a számítógépes játékok viszont hidegen hagynak.

2013. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs is baj azzal, ha valakit nem érdekelnek. Engem sem érdekelnek pl. az extrém sportok, mégsem sorolom magam alá azt, akinek ez a szenvedélye. Itt van elsősorban a probléma, hogy ha megbélyegeznek a hobbid miatt.
2013. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!