Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt Vona Gábor egyik képe alá...

Ezt Vona Gábor egyik képe alá írták: Gyerekek megy ám a származástan! A világ legkeveredettebb népe vagyunk, mire jó ez az egész?! Kit érdekel, hogy ki honnan jött, származik, ered. Nem unjátok még ezt az ultra magyarkodást? Mennyiben van igaza?

Figyelt kérdés
magyar
2013. okt. 25. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember különlegesnek akarja érezni magát. Viszont tenni nem nagyon szeretnek érte. Ezért egyszerűbb ha valamit kitalálnak, ami szerint mindenki az születése révén: pl. egy isten saját képmására teremtette, atlantiszról jött, a szürkék fejlesztették ki a génlaborban, eleve a "faja" (amit annyira imádnak használni) magasabbrendűbb, stb. Ma már annyi a variáció, szabadon lehet válogatni.

Igaza egyiknek sincs, de nyugodtabban alszanak.

2013. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy a világ legje vagyunk-e, azt nem tudom, de nagyon kevert nép vagyunk. Pl. a tatárjárás után a magyarság fele elpusztult, úgy telepítettek be külföldről embereket. A török hódoltság idején a törökökkel keveredtünk, de a szomszédos népekkel, mivel az országhatár folyton vándorolt, állandóan. Petőfi apja még Petrovics volt, Gárdonyi neve i sgfelvett név, születési neve német volt, lévén az apja német.

"Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az." - írta József Attila.


Én megpróbáltam kinyomozni, milyen származású vagyok. Két nagyszülőm tót, vagyis szlovák származású volt (persze ők már magyarul beszéltek és a nevük is magyar), egy nagymamám valszínleg német, egy nagyapámnak meg magyar neve van, de egy olyan város neve az ő neve, amely most Románia területén fekszik.

2013. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hazánkon évszázadokig átmasírozott török, tatár, német, valamint ezek legkülönbözőbb nációjú zsoldosai. Öltek, raboltak, és jaj volt a lányoknak, asszonyoknak. Szerintem SENKI sem állíthatja magáról, hogy ő tiszta magyar!
2013. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki magyar, és nem a dualizmus utáni bevándorló akinek felmenői magyarosították nevüket, akkor magyarnak tekinthető. Vannak a magyarnál sokkal kevertebb népek: pl: balkáni népek, és szlávok. Ha valaki kíséri a populáció-genetika eseményeit, akkor láthatja hogy ezen népekben a legtöbb a kevert nem európai elem. PL: K-i szlávokban gyakori a mongoloid, a délszlávokban pedig a közel-keleti haplocsoport markerek aránya. (és ezek nem pusztán az utóbbi 1000év eseményei hatására alakultak így.
2013. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!