Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok egy 10-15 éves korosztálynak?

Figyelt kérdés

Ezeket légyszíves ne írjátok mert már olvastam őket: Harry Potter könyvsorozat, A Szent Johanna gimi könyvsorozat, Fairy Oak könyvsorozat, Belle és Sébastien,

Halló! Sebastian?,A két Lotti, A kis herceg,Huckleberry Finn kalandjai.

Most olvasom: A láthatatlan ember.



2013. okt. 28. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A 10-15 azért eléggé tág. Egy 10 évesnek mondjuk nem ajánlanám a Vörös Pöttyöseket, de egy 15 évesnek már igen. Azok alapján, amiket írtál, szerintem közelebb vagy a 10-hez, mint a 15-höz, szóval amiket ajánlanék:

Fekete István könyvei(Hú,Csí,A koppányi aga testamentuma, Tüskevár, Téli berek,...)

Szabó Magda könyvei(ABIGÉL, Mondják meg Zsófikának, Tündér Lala, Álarcosbál...)

A régi Pöttyös-könyvek (pl Fehér Klára: Mi, szemüvegesek)

Nemere István: A fantasztikus nagynéni

Johanna Spyri: Heidi

Móra Ferenc regényei

Swift: Gulliver utazásai

Anna Dale: Boszorkányoknak suttogó

Fiúk kizárva! sorozat

(én legalábbis ezeket olvastam 4-5 éve) :)

16L

2013. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól, hogy ezeket olvastam még nem biztos,hogy a 10-hez kell hasonlítani.Amúgy 11 vagyok és bármilyen könyvet megértek. Meg ezeket a könyveket 3 éve olvastam ezért nem akartam, hogy azok közül írj.
2013. okt. 28. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább írókat ajánlanék, akiktől akármit elolvasol, az nagyjából belefér ebbe a "kategóriába".

Rejtő Jenő

Jules Verne

Alexandre Dumas

P. G. Wodehouse

Esetleg még Szerb Antal, bár lehet, hogy őhozzá 11 évesen még "kicsi" vagy. Vagy ha kedveled a krimiket, akkor Sir Arthur Conan Doyle vagy Agatha Christie is szóba jöhet. De elsősorban a fentiek.

2013. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, az első válaszoló által említettek közül Fekete István és Szabó Magda is nagyon jó.
2013. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fekete Istvánt és Szabó Magdát utálom.
2013. okt. 28. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:

Attól, hogy sok mindent megértesz, vannak könyvek, amikhez egyszerűen fel kell nőni.


Mi a problémád Szabó Magdával és Fekete Istvánnal?

2013. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Thomas Brezina: ördögi angyalok 1-2.

mondjuk ez 13 éveseknek van, de szerintem fiatalabbak is olvashatják. én pl mikor elmultam 13 éves, újra elolvastam, és már gyerekesnek tartottam.

16/l

2013. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hannush :D válasza:

Maria Gripe:Agnas Cecilia

Szerintem ez egy nagyon jÓ Könyv ajánlom.

2013. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!