Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar emberek sokkal...

A magyar emberek sokkal okosabbak, nem találkoztam olyan külföldivel, aki eszesebb lenne. Rossz körökben forgolódom?

Figyelt kérdés
Ebből adódóan nem értem miért van az ország mindig csődközelben!
2013. okt. 31. 13:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Maximum mérlegelsz. Nyilván ha valakinek volt trafikja, állása, bármi amit elveszített nem fog a Fideszre szavazni.

Aki meg azt mondja hogy inkább a Fidesz mint újra a baloldal, mert az gáz, akkor leszavaz a mostaniakra.

2013. okt. 31. 14:08
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem korosztályt kellene hasonlítani. Sajnos akik éltek a szocializmusban, azoknak fogalmuk sincs mi az a demokrácia. Jellemzően ők látnak csak 2 pártot, pedig van 50, csak tájékozódni kellene. Sajnos őket interneten keresztül se lehet felvilágosítani, mert ahhoz már túl öregek(vagy fene se tudja, nyugaton még a nagyik is skypolnak), és mivel többségében vannak, ezért rontják és mossák is a fiatalok gondolkozását.


Ez Magyarország legnagyobb problémája. Még mindig szocializmus van a fejekben, és nem demokrácia. Még mindig a pártoktól várják a megélhetést mint régen, nem pedig maguktól. A politikusok csak körülményt teremtik JÓ ESETBEN. (ebből is látszik mekkora komcsi a fidesz meg az mszp és társai is) (és még a jobbik is a programjukat elnézve)


Tehát ideje túllépni, és tájékozódni.

Mindenki jobban járna.

2013. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Ez Magyarország legnagyobb problémája. Még mindig szocializmus van a fejekben, és nem demokrácia. Még mindig a pártoktól várják a megélhetést mint régen, nem pedig maguktól. A politikusok csak körülményt teremtik JÓ ESETBEN."


Sajnos nem teremtenek semmiféle esélyt, csak a zsebüket tömik, full tolvajbanda, ez a baj!


Vegyük pl. azt az esetet, hogy valaki elveszti az állását, ma már akár SMS-ben is ki lehet rúgni bárkit. A törvény nem véd, nincsenek jogaid gyakorlatilag. Három hónapig kapsz járadékot, még ha évtizedekig is adóztál-fizetted havonta a munkanélküli-adót-járadékot. Lecsúszol, eladósodsz, hajléktalanná válsz egy perc alatt.


A Kádár-rendszerben volt háló, ott fenn tudtál maradni, volt munka, volt megélhetés, volt munkásszálló, nem tudtál hajléktalanná válni egy válás vagy munkanélküliség miatt.


Sokkal-sokkal jobb körülmények vannak nyugaton, vannak jogaid. A szélsőséges eseteket kivéve, megélsz. Nem úgy mint itt.

2013. okt. 31. 14:15
 14/24 A kérdező kommentje:
A valóságban két elit élősködik a magyar népen: a külföldi elit és a magyar elit. Egymást szolgálják vakon.
2013. okt. 31. 14:16
 15/24 anonim ***** válasza:
Állítólag tényleg meglehetősen eszesek vagyunk. De mondok valamit: a nagyon hülyének tartott amerikaiak közül most találkoztam egy sráccal, aki abszolút értelmes, nem olyan, mint amilyennek a "fajtáját" beállítják. Szóval ez nem nemzetfüggő, hanem egyénfüggő. Szerintem.
2013. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy egyik ember ezt mondja a másik meg azt... Itt az van, hogy a magyarok okosak máshol meg az, hogy az ország kb. 80 % hülye állat...
2013. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem ezt tapasztalom.

Az átlag magyar nem eszesebb, mint az átlag európai. Vannak okosabbak, ügyesebbek itt is, ott is, de átlagban nem igaz,hogy a magyarok okosabbak lennének.

2013. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Az értelmesebb amerikai jön Európába.
2013. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Az értelmesebb amerikai jön Európába."


Akit én ismerek, nem jött el Amerikából, azóta is ott van.

2013. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom én mi van.

Magyarországon valóban nagyon okosak az emberek, ha a saját érdekükről van szó. De amint közösségben kell gondolkodni, egyből beindul a gyűlölködés és a taposás és ezért a magyarok képtelenek egy egészséges, összetettebb közösséget kiépíteni.


Mintha kivágnánk az erdőbe két 10 fős csoportot, ahol az egyik tök hülyékből állna, ugyanakkor képesek lennének összefogni és mind a 10-en mondjuk egy célra koncentrálva munkálkodni, szépen összeadva a fejenkénti kis tudásukat (egyik gyümölcsöket szed, másik horgászik, harmadik csapdákat tud állítani, negyedik sátrakat tud építeni) és így előre tudnának jutni, a másik csoportban meg nagy túlélőgéniusz lenne mindenki, de a nap mindegy egyes percében azzal lennének elfoglalva, hogyan tudnák a másik kilencbe beleállítani a kihegyezett karókat.


Na szerinted melyik csoport él tovább és lesz sikeresebb?

2013. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!