Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális hogy így viselkedik?

Figyelt kérdés
Járok külön angolra lassan 2 hónapja.Házhoz megyek.A nő akihez járok egész órán kb a telefonját nyomkodja és van amikor olvasok és visszakérdez hogy mit mondtam mert éppen nem figyelt.Most volt az első alkalom hogy írtam neki hogy segítsen 1 mondatot lefordítani mert fontos lenne,írt hogy persze írjam lefordítja.Na azóta se írt pedig fent van folyamatosan és még képeket is tesz fel facebookra közben.Persze ha azért írok neki hogy mikor tudok menni akkor egyből vissza ír.Szóval nem igazán tudok rá számítani.Óra közben is van amikor húzza az időt,mindig mással,vagy teát csinál magának vagy elmegy kezet mosni vagy éppen elkezdi kifesteni a körmét.Szóval én nem tudom hogy milyennek kéne lennie egy külön angoltanárnak de ez nekem egy kicsit sok így.Kb órán se foglalkozik velem nagyon mivel egyfolytában szinte a telefonját nyomkodja és nagyon zavaró,van amikor még a férje is bent van a szobában és beszélgetnek szóval engem teljesen kiakaszt.Szerintetek normális ez?
2013. nov. 3. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem ez a megfelelő tanári magatartás.


2. Ennek ellenére, sok tanár megengedi magának ezt a fajta viselkedést, mert tudják, hogy úgyis van elég diákjuk, akik menni fognak hozzájuk, függetlenül attól, hogy hogyan viselkednek, mert a diákoknak szükségük van tanárra és hiába lennének bizonyos elvárások, manapság senkinek sincs ideje ilyesmibe belekötni ( mert ugye át kell beszélni az iskolai anyagot, meg kell oldani a házi feladatokat, kell készülni a vizsgákra, stb. , és ha egy diáknak nem tetszik a tanár modora, akkor tudja hol van az ajtó, de ezzel a diák veszít és nem a tanár ).


Nekem is volt anno gyerekkoromban egy zongoratanárnőm, akivel egész órán szórakoztunk. Én nem nagyon szerettem zongorázni, ő meg egy 100%-os művészlélek volt, aki az idő 80%-bán belefeledkezett, hogy órát tart, ezért mindkettőnk számára megfeleltek azok a “ zongoraórák “ , mert én látszólag tanultam és ő látszólag tanított.

Ennyi év után visszagondolok arra, hogy nekem nem volt okom panaszkodni erre a zongoratanárnőre, mert végül is nekem ideális volt, de maga a tény, hogy egy zongoratanárnő így állt hozzá a tanítványaihoz, nyilván azért volt, mert egyszerűen nem izgatta, hogy elveszít esetleg néhány diákot, hiszen úgyis annyi diákja van úgyis, hogy számára nincs veszítenivaló.


Ugyanezt tudom elmondani a te matektanárodra is, noha az ember elvárná, hogy egy reál beállítottságú tanár másképpen viselkedjen, de igazából ugyanez a helyzet van nálad is: ne gondold, hogy a tanárod nem veszi észre, hogy hogyan viselkedik, csak egyszerűen úgy van vele, hogyha neked szükséged van rá, akkor így kell elfogadjad, és ha úgy döntesz, hogy más tanárt keresel, akkor semmi gond, mert valószínűleg van neki elég diákja rajtad kívül is.

Ezt tudom mondani, mert van ( az említett példán kívül is ) elég tapasztalatom magántanárok terén.

2013. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális a viselkedése. Hány éves? Gondolom fiatal. Ha fizetek neki különóráért, én azért joggal elvárom tőle, hogy amíg velem foglalkozik addig ne buzerálja a telefonját, ne a körmét fesse, stb. Az belefér, hogy egyszer csörög a telefonja és felveszi, vagy mondjuk önt magának és nekem valami innivalót, de amit leírtál a viselkedésével kapcsolatban, az már túlmegy minden határon.

Középiskolás koromban jártam külön matekra, de a tanárnőnek normális hozzáállása volt, ilyeneket nem csinált.

Nem tudsz keresni egy másik angol tanárt? Ezt javasolnám neked! Minél előbb!

2013. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyi tanár és egyetemista ad különórákat, hogy tele vannak velük a hirdetőoldalak. Az ilyet gyorsan ott kell hagyni, nem is értem, hogy ekkora túlkínálatnál hogy mer valaki ilyen szolgáltatást nyújtani.
2013. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!