Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy egyes...

Hogy lehet az, hogy egyes emberek egyszerre olyan sok dologgal képesek foglalkozni? Hogy osztják be az idejüket és energiájukat? Hol olvashatnék erről?

Figyelt kérdés

Egy-két példa:


Egyik ismerősöm, 30 éves hölgy, egyedülálló.

Éppen most doktorandusz, közben teljes állásban dolgozik, illetve nagy mértékben kiveszi a részét a társasági életben. Ez mellett idegen nyelvet is tanul egyedül rendszeresen.Továbbá, nem egy önkéntes projektről tudok, amiben szintén részt vállal.



Másik ismerősöm már dr.-i fokozattal rendelkezik. Teljes időben dolgozik, mellette még ismét tanul, eljár közösségi összejövetelekre is (ismerősökkel) és ő pedig két idegen nyelvet tanul egyedül.


Őket személyesen ismerem, és számomra lenyűgöző, mennyi mindent képesek elvégezni. Pedig nekik is 24 órából áll egy napjuk, és alkalmazottként dolgoznak...stb.


Látszólag hétköznapi emberek, de teherbírásuk számomra érthetetlen.



Hogy gazdálkodnak az ilyen emberek az idejükkel, energiájukkal? Hogy szervezik meg azt, hogy ennyi mindenre képesek legyenek?


Amikor őket kérdezem, csak mosolyognak... de nem adnak konkrét választ. Mi lehet a "titkuk"?


2013. nov. 7. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy élvezik, amit csinálnak, így nem érzik azt tehernek? Amúgy sok múlik azon, hogy az ember hogy osztja be az idejét, és nem "cseszi el" felesleges dolgokra, hanem céltudatosan éli a napjait.
2013. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valakit érdekel a munkája, akkor az onnantól nem is igazi munka, hanem kicsit kikapcsolódás is, így nincs szüksége napi 2-3-4 óra gép/tv előtt bambulásra, hogy feltöltődjön. Gondolj bele, te is (meg én is) mennyi időt szórunk ki az ablakon, igazából semmire.
2013. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mirk ***** válasza:

Szeretik azzal tölteni az idejüket amit hasznosnak és érdekesnek tartanak. Van aki minden szabadidejét punnyadással tölti, hülyeségeket néz a tv-ben, céltalanul internetezik, vagy alszik. Van akinek hobbija van, zenél, olvas, kirándul stb.

Mindenki mást csinál, annyi a közös, hogy mindenki azt csinálja ami boldoggá teszi, ami fontos számára.

2013. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát most tuti le fognak pontozni :)


kis alvásigény (kb. 6 óra)

minőségi kapcsolatok helyett mennyiségi (sok ismerős)

lelki fejlődés helyett önzés (csak magát akarja megvalósítani)



bevallom, én is ilyen voltam, tehát nem bántásból írom.

2013. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Valójában mindegyikben részben ráismertem valamelyik olyan ismerősömre, akikről szól ez a kérdésem.


Ugyanis van köztük olyan, aki egyáltalán nem néz TV-t, és nem internetes szörfözéssel pótolja azt. Sőt, láttam már nála listát...felírva, hogy mit akar megnézni a neten, és az alapján netezett, mintha akár percre is kiszámolta volna. Ugyanis ezt már többször tapasztaltam nála, amikor együtt mentünk fel könyvtárba.


Ugyanakkor sajnos olyan is van, akiről a legutóbbi válaszoló írt: amikor olyan buli van, hogy többen vannak, akkor eljön - gondolom, hogy ott nagyobb az esélye ismeretség szerzésnek.


De ha ketten-hárman hívjuk el, olyanok, akik már ismerjük és nincsenek mások, akkor 98%-ban nem ér rá...

Viszont ha megnézem, hogy milyen esetekben keres, akkor sajnos, rá kell jönnöm, hogy érdektelenül nem nagyon.

Mindig van valami olyan kérdése, ami őt előrébb viszi...stb. stb.



Köszi az eddigi válaszokat és várom még mások meglátásait is.

2013. nov. 9. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!