Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted a jövőben szüleid...

Szerinted a jövőben szüleid és a testvéreid adnak itthon (Magyarországon) nagyobb boldogságot vagy egy színvonalas külföldi élet ad nagyobb boldogságot?

Figyelt kérdés

03:02-től beszélő néni

Át tudjátok érezni azt amiről a néni a videón beszél?

[link]



Elment a gyermeke Magyarországról, nem látja őt, nem ölelheti, nem adhat neki szeretetet és nem kaphat tőle törődést, mert egy messzi országban él, ahol magas az életszínvonal, ami nagyon más mint Magyarország.



2013. nov. 13. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hiába a szeretet, ha a gyerek itthon nem tud megélni.

Aki nélkülözik, vagy rosszul él, az soha nem boldog.

2013. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ki hogy érzi és ki hogy tudja megoldani. Én biztos csak akkor mennék külföldre dolgozni, távol a szeretteimtől, ha itthon végképp nem tudnék boldogulni. Sajnos sokan tényleg végképp nem boldogulnak itthon.
2013. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az az ára, hogy távol kell élnem azoktól, akiket szeretek, hogy anyagilag támogatni tudjam őket, mert nem tudnak megélni az itteni éhbérből és filléres nyugdíjból, akkor megfizetem. Márpedig ez az ára...
2013. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez van. Én Németországban élek, a családom Heves megyében. Nemsokára az anyukám is kijön hozzám és megnézzük milyen lehetőségei lennének itt. Persze ha nagyon idős rokonokról van szó vagy olyanról aki teljes mértékben elutasítja a lehetőséget, hogy külföldön megmérettesse magát akkor erőszakkal nem lehet rábírni. De tudom úgy alakítani a dolgokat, hogy az én gyerekem már ide szülessen, illetve segíteni, hogy az anyukám mondjuk a rossz közép-keleti régióból jóval északabb vagy észak-nyugati megyébe költözzön, ezáltal valamivel könnyebben lehet összehozni a találkozást. Szóval ily módon lehet logikázni, valakinek vízválasztónak kell lenni ahhoz, hogy a következő generációnak jobb legyen/több lehetőségei legyenek.
2013. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon jól megfogalmaztad, talán még nem is láttam ennyire szépen összefoglalva a lényeget!
2013. nov. 14. 14:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek egyszer kirepülnek és saját családot alapítanak, a saját életüket élik. Ez mindig is így volt, ez az élet rendje. Nekem a saját családom jövőjével kell foglalkoznom elsősorban és azt kell szem előtt tartanom. Én sosem tartottam jónak, ha egymás nyakán marad a szülő és a gyerek, mert sem a felnőtt gyereknek nem kellene kihasználni a szüleit (pl neveltetni a gyerekeket,mosatni,vasaltatni,főzetni, ott lakni), sem a szülőnek a gyereket(ráakaszkodni,beleszólni mindenbe, vagy anyagilag). Nekem az a természetes, hogy egyedül építem fel a saját életem, és egyedül gondoskodom majd a saját családomról. Természetesen itt nem arra célzok, hogyha majd a szüleim betegek és öregek lesznek és gondoskodásra szorulnak, nem fogok foglalkozni vele, hanem arról beszélek, amikor semmi bajuk, csak unatkoznak... Teljesen mindegy, hol élek, meglátogatni mi is tudjuk őket és ők is minket...a mai világban pedig akár minden este videótelefonálhatunk órákig, küldhetünk egymásnak csomagokat, ennek is megvan a maga varázsa. De ha a szüleim megtették értem, amit tudták, és igyekeztek a lehető legjobb körülményeket biztosítani nekem, akkor azt is megértik majd, hogy én is így szeretnék tenni a saját gyerekeimmel.
2013. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os ezt gyönyörűen megfogalmaztad!
2013. nov. 15. 09:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellene, nem is kellett volna az a jólét, amit a szüleim úgy tudtak volna biztosítani, hogy távol a nagyszüleimtől valami idegen országban nevelnek, ahol mindig csak egy betelepült külföldi maradok. Én ilyen vagyok, nem tudnám élvezni. Hálát adok a sorsnak, hogy ilyesmire nem került sor. Szerencsére itthon is normális színvonalon, ha nem is luxusban mindig meg tudtunk élni. Voltak nehézségek, de a család együtt mindig leküzdötte. Nekem a luxus, a magas életszínvonal sz*rt sem ér önmagában. Egy bizonyos szintnek persze meg kell lenni, mert lakni kell valahol, enni kell valamit, öltözni kell valamibe, stb. De a magas életszínvonal? Köszönöm, ezért soha nem hoznék áldozatot, még kevesebbet sem, minthogy esetleg évekig ne találkozzak személyesen a családommal. Jó, ott a szkáááááájp ugye, meg az ááájfon. Ami jó-jó, de rohadtul nem ugyanaz.


Külföldet abban az esetben választanám, ha annyira kilátástalan lenne a helyzetem, hogy már a hajléktalanságtól kellene félnem, vagy attól, hogy nem lesz a családomnak mit enni. Akkor, ha lenne valami külföldi munkalehetőség amivel ki tudnám húzni a családot és magam a trutyiból, bevállalnám.

2013. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"valami idegen országban nevelnek, ahol mindig csak egy betelepült külföldi maradok" - a külföldön született és nevelkedett (!) magyar szülő gyermeke nem magyar, hanem az adott ország a hazája, ahol nevelkedik. A másik pedig, hogy minden Németországban élő magyar, akivel megismerkedtem havi-de max kéthavi szinten hazalátogat, mert iszonyat könnyen megtudja engedni magának a pénzből, amit itt keres, ráadásul Németországban sokkal több szabadnap van. Megéri.
2013. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak adok igazat, beszéltem külföldön dolgozókkal, és túl sok jó dolgot tudhattam meg az ottani élethez, annyira sokat, hogy már nagyon régóta azon agyalok, hogy itt hagyom a családomat, ami nagy család és azt választom, hogy sok pénz, kedves mentalitású emberek, más nyelv, amiből a gyerekemnek és nekem esetleg gondjaink lehetnek iskolázásnál, félelem a másik ország egészségügyi ellátásait illetően, félelem attól hogy albérletben nevelem első új szülöttömet, félelem attól, hogy befogadnak-e mert magyar vagyok?
2013. nov. 16. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!