Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan ember, aki külföldi...

Van olyan ember, aki külföldi akcentus nélkül beszél egy idegen nyelvet, amit nagyobb korában tanult?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Apám, ő német, és a magyar az idegen nyelv számára. Ha tudod, hogy külföldi, és odafigyelsz, akkor kihallasz belőle némi akcentust, de ez nem több, mint ahogyan néhány magyar elharapja a szavak végét.
2010. márc. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ő hány évesen tanulta meg a nyelvet?
2010. márc. 2. 03:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy magyarhoz feleségül ment orosz tanárnőt.Ő 22 évesen kezdett magyarul tanulni,5 évvel később nem vettük észre,hogy nem magyar. Kb,annyira volt idegen a beszéde,mint pl. egy székelynek.

Tapasztalatom szerint az tud csak jól beszélni egy idegen nyelvet,aki nem könyvekből tanulja a nyelvet,hanem az adott országban a hétköznapi emberektől.

2010. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen az angol lektorunk született angol, de már évtizedek óta itt él, és ha nem tudod róla, hogy az, meg nem hallod a magyar beszédéből. Főleg, hogy isteni humora van, és magyarul is csak úgy ontja a poénokat. :D
2010. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
96%

Nagyapám 56-ban vándorolt ki Franciaországba 18 évesen, és kb három év alatt olyan jól megtanulta a nyelvet, hogy tökéletes francia kiejtése van.

Ha elég jó a füled és hajlandó vagy gyakorolni, szerintem olyan 25 éves korig megtanulható más, nem túl bonyolult kiejtésű nyelv anyanyelvi szinten. Utána már eléggé beállnak a beszédhez szükséges izmok. Kb 16 éves kor felett amúgyis több odafigyelést igényel a nyelvtanulás és a kiejtés, mint előtte.

Kb 25 fölött meg akcentus nélkül szerintem kb esélytelen, legalábbis nagyon ritka.

2010. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Apum az egyetemet itt járta ki, és itt ragadt
2010. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!