Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angolul érdemes könyvet...

Kondás Iván kérdése:

Angolul érdemes könyvet olvas? Sokat segít a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés
középszinten tudok angolul, nagyon szenvedős végig olvasni úgy?

2013. nov. 22. 10:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Vannak könnyített angol olvasmányok, szerintem azzal érdemes kezdeni. Szerintem segít a nyelvtanulásban. Az is hasznos lehet, ha magyarul is olvastad már azt a könyvet, amit angolul szeretnél.
2013. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, hasznos. De minden, ami angol szöveg, akár hírek, angol nyelvű netes oldalak, érdemes olvasni, mert segít a tanulásban.
2013. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem metafizikai könyvekkel kell kezdeni :D.


Amúgy igen, középszintű olvasmányok javasoltak idegen nyelv tanulásakor és nyilván azokat a szavakat/kifejezéseket, amelyeket nem értesz, ki kell keresned a szótárban, különben nincs haszna csak végigmenni a sorokon, anélkül, hogy tanulnál is belőlük valami újat.

2013. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Mindenkepp erdemes, mert rengeteget fejleszt, de azt el kell mar elötte fogadnod, hogy nem fogod egy jelentös reszet erteni, ezert erdemes olyan könyvet olvasni, ami tenyleg erdekel, esetleg olyat, amit mar magyarul olvastal. En nemetül B1-es szinttel olvastam vegig eddig összesen 1700 oldalt, ez a 6. es 7. Harry Potter resz volt meg egy megfelelö karrier megtalalasarol szolo nagyon jo könyv.Nem mondom, hogy könnyü volt, de többször elveztem, mint nem, es nagy sikerelmeny volt, mikor kiolvastam. Sokszor oldalakon keresztül csak nagyon halvany fogalmam volt arrol, hogy mit olvasok, vagy egyaltalan semmi, de aztan elkezdett összeallni a kep. Lomb Kato is igy tanult meg 16 nyelvet:)
2013. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Keress a kedvenc temadban blogot, weboldalt es iratkozz fel hirlevelekre. Igy nem kell egyszerre sokat olvasnod belöle, de folyamatosan kapsz anyagot, es raadasul valami olyanrol, ami erdekel is.
2013. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!