Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Motort vagy motrot? Mert már...

Motort vagy motrot? Mert már egyre több embertől hallom azt hogy motrot vettem. Szerintem az a helyes hogy motort vettem na de most majd kiderül.

Figyelt kérdés
Még a hibaészlelő is aláhúzza piros hullámossal a "motrot"...
2013. nov. 22. 13:34
 1/7 Sinead válasza:
"motor" a szótő, és "t" a rag = motort.
2013. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés rossz kategóriában van.

A motrot értelmezhetetlen. Ahol a vok, léccé, léci, thk, lol, -ba/-be stb. mindennapos, ne csodálkozz a motroton!


[link]

2013. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a motort a helyes, de igen sokan használják másként , szóval én a motrot formát nyelvjárásnak tartom.
2013. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Sok embertől hallottam ezt a "motrot" kifejezést, de nagyon falusinak tartom.
2013. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem vagyok valami óriási nyelvtanos, de a "motrot", és a hasonló kifejezésektől a hideg ráz.
2013. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez miatt engem is
2013. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még régen egy tévériporter is módszeresen motrot mondott, de az én fülemet ez bántja, nem hiszem, hogy úgy lenne helyes.
2013. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!