Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » November 28-án tehát november...

November 28-án tehát november hónap negyedik csütörtökjén, ugye az őszi betakarítások, szüretek után, ti szoktatok hálát adni a termésért Istennek egy hálaadásnapi vacsorával vagyis megünneplitek a Hálaadást?

Figyelt kérdés

Biztos Ti is sok gyümölcsöt, zöldséget szüreteltetek le idén a keretetekből, ezeknek a terméseknek a megköszönésére ki van már találva egy hivatalos nap is pulyka napnak hívják, mégpedig november hónap negyedik csütörtökje. Ez is olyan mint a húsvéti ebéd, csak itt hálaadásnapi vacsora van a finom termések learatásának, leszüretelésének a megköszönése tulajdonképpen egy pulykából készült vacsorával egybekötve.

Ti ünneplitek ezt a tulajdonképpen arató ünnepet?

Hálásak vagytok a kertetekben termett gyümölcsökért?

Pulykát szoktatok-e enni ezen a csütörtökön?

Áfonyaszósz, krumplipüré, zöldbab, illetve a sütőtöktorta szerepelnek-e ilyenkor az aznapi menüben?


Én elhatároztam, hogy jövőhét csütörtökön pulykahúst fogok sütni, mellé csinálok krumplipürét, párolok zöld babot, illetve az áfonya szósz és sütőtök torta receptjét is megkeresem! Közben arra a sok üveg befőttre, és sok üveg elrakott zöldségre fogok gondolni amit a kertemtől kaptam, és Istentől.


Ha Istennek köszönöm meg a kertem ajándékait akkor ez egy olyan keresztény ünnep mint a karácsony?



2013. nov. 22. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi nem ünneplünk hálaadást. Az indiánokról is megemlékezel?


Az első hálaadás története a hagyományok szerint[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A mai Egyesült Államok területén az első hálaadást a hagyományok szerint 1621-ben ünnepelték a Mayflower fedélzetén az előző évben Plymouth-hoz érkező, az Újvilágba az európai vallásüldözések elől menekült telepesek, akiknek mintegy fele a hideg, az éhezés és az idegen, mostoha környezet áldozata lett az első télen. A telepeseket a wampanoag indián törzs segítette ezekben a nehéz időkben, megtanítva nekik többek közt a helyi halászatot és vadászatot, a kukoricatermesztést, a juharszirup kinyerésének titkát. A történet szerint az őszi bőséges termés után az életben maradt 51 telepes vezetője, William Bradford nagy ünnepséget rendezett, ahová az indiánokat is meghívták.


A hálaadás hagyományok szerinti történetének egyes részletei csupán az 1890-es és 1900-as évek elején alakultak ki, mikor az amerikaiakat megosztó polgárháború sebeinek begyógyítása és a nagyszámú bevándorló asszimilációjának megkönnyítése érdekében az amerikaiak igyekeztek megteremteni egységes nemzeti identitásukat.

2013. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert Magyarországon ez nem szokás. Miért kell minden amerikai szokást átvenni?
2013. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En mindig mindenert probalok halat adni Istennek. Igy ha kertem lenne, a betakaritott dolgokert is halat adnek, ha nem is unnepi vacsoraval. :-) De ha Neked jolesik, amit csinalsz, mar miert ne tehetned meg? Minden jot kivanok!Isten aldjon! :-)
2013. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!