Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetéssel kapcsolatban...

Temetéssel kapcsolatban segítenél (ruha, szokások)?

Figyelt kérdés

Meghalt nagypapám, és nincs fekete kabátom, csak egy kb ilyen színű: [link]

Szerintetek mehetek ebbe?

Valamint a többi rokonnak mondanom kell, hogy részvétem, hiszen engem is ugyanolyan veszteség ért?


2013. nov. 27. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mehetsz ebben a kabátban. A rokonoknak nem kell részvétet nyilvánítani. Úgy is beszélgettek a halottról.
2013. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz abba a kabátba, gondolom a nadrág vagy szoknya úgyis fekete lesz rajtad.

Nem kell a többi rokonnak részvétet nyilvánítanod, Te is elvesztetted őt, neked is ugyanúgy fáj.

2013. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mehetsz ebben, igen.

Nem kell részvétet nyilvánítani, azt a kívülállók szoktak (már, ahol, ez sem mindenhol szokás).


Csak természetesen, ami jön! Mindenki máshogy gyászol, és minden normális!

2013. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó mert elegáns. Részvétem a nagyapád miatt, és ha minden más fekete lesz rajtad akkor ez teljesen megfelel hidd el.

A volt barátnőmön is hasonló volt amikor a nagymamám temetése volt pedig igaz ő neki nem kellett annyira gyászolnia mint egy közeli családtagnak.

A részvét nyilvánítás nem kötelező inkább a távolabbi rokonok szoktak részvétet nyilvánítani a halott közelebbi rokonaihoz főleg, gyerek, unoka házastárs.

2013. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Persze, a nadrág, csizma, sál mind fekete lesz.

2013. nov. 27. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!