Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy válhat valakiből író?...

Corinthia kérdése:

Hogy válhat valakiből író? Gondolok újságírásra, cikkek megjelenítésére, de leginkább könyvírásra. Mi kell ahhoz hogy valaki könyvíró legyen? Hogy kezdjek hozzá ha könyvet szeretnék írni?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt az írás,"a szó elszáll,az írás megmarad." Szeretem papírra vetni a gondolataimat, elmélkedni és megosztani másokkal. Ezért is gondolkodom ilyesmin.

Pl megvan az alaptörténet, de nem tudom hogy kezdjek hozzá..higy lehet rá "előkészülni"? Mit tegyek hogy mások olvassák, híressé váljon?



2013. dec. 9. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Sok olvasás.

2. Előkészület: ami jól esik. Írhatsz vázlatot, végezhetsz kutatómunkát.

3. Híres legyen: jót kell írni.

2013. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megvan az alaptörténet, akkor gondolom egy regényt szeretnél írni. Tervezd meg a szereplőket, az eseményeket, hihető legyen minden, a karakterek érdekes, változatosak legyenek, és a regény végére változzon meg a személyiségük. (személyiségváltozáson menjen keresztül a szereplő)

Célozz meg egy célközönséget, és nekik írd. Használj olyan szavakat, amiket a célközönség szívesen, könnyen olvas.


Kezdj el írni egy 2-3 oldalas kis történetet, és mutasd meg ismerősöknek, vagy majdnem idegeneknek. és kérd ki a véleményüket. Akkor már fogod tudni mit hogy módosíts majd a "fő" művedben

2013. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de művész az, akit feszít a mondanivaló, és kifejezi önmagát, művészi eszközökkel. Épp ezért a művész, az alkotó nem kérdez ilyet, hanem alkot, és kész.

(Aztán h ki olvassa/hallgatja az alkotását, az más kérdés.)


Ha te alapvetően a népszerűségért teszed, akkor nem vagy író. Akkor sem vagy író, ha ilyen kérdés megfogalmazódik benned: hogyan legyél író. Írj, ha van mondanivalód! Ennyi. A mondanivalónak rendeli alá az alkotó a művét, szereplőit, a cselekményt, egyéb részeit, vonatkozásait. És nem fordítva!


Magyarán az nem alkotás, ha te azon agyalsz: "hm... hogyan írjak jó cselekményt, szerethető szereplőket, stb?" Ezt bulvárnak hívják, értéktelen kacatnak.

Az alkotó, a művész azért alkot, mert nem bírja elfojtani, h ki akarja fejezni gondolatait, érzelmeit, ezért medert keres ennek, ki-ki milyet. Ki hangszereket, ki tollat ragad ehhez.


Te megfordítottad a sorrendet! Nálad a cselekmény, a szereplők stb a cél, és a mondanivalód hozzá az eszköz! Ez a bulvár, kacat!

A művész, az alkotó esetén meg a mondanivaló kifejezése a cél, míg a cselekmény, a szereplők stb: az eszköz, a mondanivaló kifejezésére!

2013. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, nagyon jól leírtad az írás lényegét :)


Kérdező, hidd el, sokszor én még azokat sem hívom íróknak, akiknek esetleg már kijött könyve. Gyakorolj, ír sokat, és ne görcsölj. Olvass másoktól, tanulj tőlük.

2013. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as: az hogy erdekelnek az otletek es segitseget kerek,mert szuksegem ra hogy elkezdjem,az nem jelenti azt,hogy nincs meg bennem a muveszi hajlam, mert azt te nem tudod hogy ha epp hajnalban en tollat ragadtam es irtam ugye? Koszi a kommentet, legkozelebb pedig nem fontos irnod ha csak a rosszindulat vezet. Es nem tudod a korulmenyeket. Mindenkinek Koszonom az eddigi valaszokat!:)
2013. dec. 10. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jóindulatból írtam, elgondolkodtatóul. Ebből is látszik ,h a presztízs vezet téged, pedig az nem jó tanácsadó. Akiben teng az érzelmi- és/vagy gondolati kifejezési vágy, az nem kérdezi, hogyan legyen író, hanem ír, aztán majd lesz valahogy, olvassa, aki olvassa.


Vagy nem jól fogalmaztad meg kérdésed, és akkor magadnak köszönheted, ha félreértettelek, vagy jól fogalmaztad meg, de akkor meg abból az következik, h inkább a presztízs érdekel téged jobban, míg nem annyira célod kifejezni önmagad, hanem azt inkább mint eszköz: alárendeled a presztízsednek.


Bár nem emeltem ki, kikövetkeztethető írásomból (3-as), h a műalkotások kapcsán fejtettem ki meglátásom. Az újságírás, cikk írás más eset, arra azt mondom: hajrá!

2013. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!