Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tizenéven keresztűl azt...

Ha tizenéven keresztűl azt tanitottam a gyereknek, hogy ne legyen előitéletes, legyen elfogadó, udvarias, akkor mit tegyek ha őt ezen viselkedése miatt/okán. Megszabaditják a telefonjától és még tettlegességre is sor kerül. Mit tanitsak neki ezentúl?

Figyelt kérdés

Előitéletesség kontra tapasztalat

az elkövetők roma származásra utalóan néztek ki, először normálisan beszélgettek a fiamékkal, majd egyszerűen lenyúlták a telefont és mikor kérték vissza, összeverekedtek és elfutottak.

Hiába rendörség, semmit sem fognak tudni tenni...


2009. nov. 25. 09:47
1 2
 1/15 Dymo ***** válasza:
95%
előítéletes biztos nem lesz,mostmár utóítéletes lesz
2009. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Azt vajon megtanítottad neki, hogy ne bízzon senkiben?
2009. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsd meg arra is, hogy ha ellopják a mobilját, azonnal tiltassa le.
2009. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

szívás. ha eléggé elvakult vagy, akkor megtanítod neki, hogy tartsa oda a másik orcáját is, vagyis legközelebb a fülhallgatóját is oda kellene adnia.


félre ne értsed nem téged meg a fiad akarom bántani, de az lenne a legjobb ha az összes előítéletektől mentes cigányvédő megtapasztalná ezt végre, jah és hogy az ő gondolkodásukkal éljek: "A történeted kitaláció, a többi cigány nem rossz, csak az az 1-2 aki kirabolta a fiadat lehetett letérve a helyes útról, vagy biztos hetek óta nem ettek semmit és miután eladták a telót, mentek azonnal a tescoba venni pár zsömlét."

2009. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Előítélet az, amikor valakiről feltételezel valamit, pusztán a külseje alapján (jelen esetben azért mert cigány), anélkül, hogy őt magát ismernéd.


Egyébként pedig nem is helyes. Mivel nem minden cigány tolvaj és nem is minden tolvaj cigány.

Én ismerek nagyon rendes, kedves és teljesen normális cigányokat is.

Amellett pedig melyik a rosszabb? Ha valaki lop, vagy az, hogyha valaki megöl valakit csak a bőrszíne miatt?

2009. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

noh az utolsó féle emberről beszélek pont.


nem minden cigány tolvaj, való igaz, hogy nem minden cigány lop, helyette rabol, kötekedik, verekszik, garázdálkodik, gyilkol, stb..


és a cigányok nagyon nagy része gyűlöli a magyarokat, csak azért mert mások vagyunk mint ők és velünk ellentétben az utcán ennek hangot is adnak, amikor te kussolsz, akkor ő odajön hozzád többedmagával és kötekedik.


most akkor ki a rasszista?

2009. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

És ez fordítva nem igaz?

Ne válaszolj!

Amúgy pedig az a rasszista, aki általánosít.

Igen, a cigányok nagy hányadban ilyenek. De vannak szép számmal, akik egyáltalán nem. És ezeket is észre kéne venni.

Nem akaorm védeni a cigányokat, de rosszul vagyok az ilyen uszító dumától. Bárki ellen szóljon is.

2009. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Ne válaszoljak mi? Kussoljak mert neked van igazad így hiszed.

Semmi uszítás nem volt a dumámban, csak a te elcsökevényesedett elkényelmesedett agyad gondolja így.


Mellesleg az emberek nagy része nem a bőrszínük miatt itéli el őket hanem a viselkedésük miatt, de ezt ti nem fogjátok fel.

2009. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

tanítsd meg a fiadnak,hogy ha az utcán csapatban lát fiatalokat, akkor inkább menjen át az utca másik oladára, idegenekkel ne álljon szóba, ha bántják vagy belekötnek fusson el, inkább egy telefon, minthogy bántsák.


És tegye ezt mindig,ha idegent lát, függetlenül attól, hogy magyar, cigány, kínai, vagy bármi más.

Nem gyűlöletre kell tanítani, hanem óvatosságra.


Olyan helyen lakok, ahol élnek cigányok, bár nem sok. A szomszéd településen viszont sokan vannak, felszállnak buszra stb. szóval mondhatom,hogy igen, szoktam cigányokkal találkozni. Soha semmi bajom nem volt velük, bezzeg azt egy kezemen nem tudom megszámolni, hányszor szólt be, bántott olyan, aki magyarnak vallja magát. Ettől függetlenül nem gyűlölöm a magyarokat(én is az vagyok) holott többet ártottak nekem,mint a cigányok.

2009. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Te jót tanítottál neki. Nem ezzel van a gond. Attól nem lesz előítéletes vagy udvariatlan, ha kiáll magáért. Erre is meg kell tanítani. Az, hogy roma vagy nem roma az elkövető, az mindegy, hisz ezt akár magyar is csinálhatta volna. Nem kell ebből faji kérdést csinálni, csak meg kell tanítani, hogy senkiben se bízzon csak úgy meg és tudja megvédeni magát.
2009. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!