Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tizenéven keresztűl azt...

Ha tizenéven keresztűl azt tanitottam a gyereknek, hogy ne legyen előitéletes, legyen elfogadó, udvarias, akkor mit tegyek ha őt ezen viselkedése miatt/okán. Megszabaditják a telefonjától és még tettlegességre is sor kerül. Mit tanitsak neki ezentúl?

Figyelt kérdés

Előitéletesség kontra tapasztalat

az elkövetők roma származásra utalóan néztek ki, először normálisan beszélgettek a fiamékkal, majd egyszerűen lenyúlták a telefont és mikor kérték vissza, összeverekedtek és elfutottak.

Hiába rendörség, semmit sem fognak tudni tenni...


2009. nov. 25. 09:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Azt kell tanítani, h teljesen mindegy milyen bőrszínű, nemzetiségű, aki bántja, meglopja, azzal szemben meg kell védenie magát, és bosszút állni.Ki kell deríteni, h kik ők, megkeresni és bosszút állni, össze kell szedni az ismerősöket, nem lehet ilyet annyiban hagyni, mert akkor azt fogják gondolni, h ezt simán megtehetik.Persze rendőrségre is lehetne menni, de sztem annak semmi eredménye nem lenne, mert állítás áll állítással szemben stb.stb. aztán egy idő múlva úgyis ejtenék az ügyet.
2009. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 11:27-es!

Azért mondtam, hogy ne válaszolj, mert úgyis tudom mi lenne a válaszod és mert ez egy költői kérdés volt.

Mellesleg hogyha nem a bőrszínük alapján ítélnéd meg őket, akkor nem cigányokról beszélnél, max. cigány származású emberekről. ÉS nem ítélnél el minden cigányt, csak azért, mert köreikben az átlagnál nagyobb a bűnözés

2009. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
17%
mellébeszélsz. szánalmas vagy de tényleg. Nagyon remélem, hogy egyszer neked is meg a hasonló társaidnak is visszaüt egyszer ez a hozzáállás.
2009. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mindenkivel vigyázzon, mert ilyesmit bárki idegen tehet, akkor is, ha nem látszik ilyennek.
2009. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, voltak hasznosak és kevésbé. természetesen azonnal letiltottuk...rendőrségre is mentünk (ahol mellesleg fél4re értek be a fiúk és féléjfélkor már haza is mehettünk mire mindent elintéztek és azzal "biztattak, hogy igazán semmi eredményre ne számitsunk).

a legszörnyűbb, hogy a bizalmatlanságot nem akartam neki tanitani (jól lehet én alkalmazom ezt vezetés közben). Nem jó, hogy bizalmatlannak kell lennie, nem lehet barátkozni, jobb elkerülni...de igy hogyan küzdjük le az elő/utóitéleteket??? Igy sose mer majd közeledni másokhoz, akik egy kicsit is mások mint ő!?

nem akarok naiv lenni, de valahogy azért meg kéne tenni az első lépéseket...persze mindkét oldalnak...

2009. nov. 26. 12:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!