Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan készültök a karácsonyra...

Hogyan készültök a karácsonyra? Hogyan teremtetek már most karácsonyi hangulatot?

Figyelt kérdés
nekem alig van hangulatom és remélem fehér karácsony lesz végre!:(
2009. nov. 27. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagytakarítás elkezdve.


Az angyalka minden héten hoz valamit hozzánk, amit meg kell keresni, enni,... örülni neki.


Egy-két programra elmegyünk az ünnepkörhöz kapcsolódóan.


Gyónás, hitélet.


Ajándékok beszerzése.

2009. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi teliraktuk (persze az ízlésesség határain belül) a lakást mécsesekkel, apró, karácsonyra emlékeztető díszekkel. Este, amikor meggyújtjuk a gyertyákat, nagyon szép. Nekem bejött.
2009. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én eddig még nem kezdtem neki, majd most vasárnaptól, hiszen kezdődik az advent. Korábban sosem szoktam. Idén nem tudom, hogyan lesz, mert kb. levegőt venni sincs időm, életem első vizsgaidőszaka a nyakamon van, és mindezt egy két éves gyerek mellett, egyedül, háááát nem egyszerű. Egyenlőre a lakás is romokban hever.

De amúgy ami mindig be szokott jönni, és nem nagy kunszt, az a párologtató. Fenyő illatú, karácsonyos illatú, kandalló illatú, fahéjas alma illatú, stb., ezek tök jól meghozzák a hangulatot.

Aztán tavaly megfogadtam, hogy többet nem lesz műhó az ablakra fújva, mert kész tortúra azt onnan leszedni utána, de magamat ismerve úgyse bírom ki és megint lesz (ha lesz rá időm egyáltalán).

Ami még hangulat hozó, az természetesen az adventi koszorú. Mindig meggyújtok annyi gyertyát vasárnap, amennyit kell és kicsit elnézegetjük a lángot, éneklünk pár karácsonyi dalt.

2009. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én megvarrtam az adventi naptárat a páromnak, most csak díszíteni kell, és ajándékocskákat pakolni bele :) Holnap adventi koszorút készítünk, kettőt, hogy apósomékat is meglepjük :) Már járom az üzleteket ajándékokért, néhány gömböt meg is vettem már, de nálam ez sokáig tart, hogy olyat találjak, ami nem méregdrága, és passzol az idei dísz-színekhez. Keresgetem a karácsonyi filmeket, az ünnep előtt két héttel kb minden nap, amikor van kedvünk, és nem vagyunk fáradtak karácsonyi filmet nézünk, így aztán sokkal ráhangoltabban ér a karácsony :)
2009. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt én is akartam írni, hogy karácsony előtt nálam is nagyon mennek a karácsonyi filmek. Mondjuk én elég finnyás vagyok ebben, az idétlen, gagyi filmeket nem szeretem. A Reszkessetek betörőket százszor is meg tudnám nézni, az kedves, szép, vicces, aranyos, meg gyerekkorom nagy kedvence, kb. akkor ment a magyar mozikban, amikor 7-8 éves voltam. A másik ilyen "kötelező" darab nálam az Igazából szerelem, hát ugye karácsonykor játszódik :) Negatív példát nem írnék, nem szeretném senkinek sem lefikázni a kedvencét :)
2009. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sehogy, november nem a karácsonról szól, majd dec közepén
2009. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
eddig úgy néz ki, idén elmarad
2009. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sem esem nagy túlzásba...a koszorút már megcsináltuk,az ablakokat majd eztán díszítjük ki.
2009. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem már hetek óta karácsonyi hangulatom van, pedig nem szoktam még ilyen korán foglalkozni vele :) karácsonyi énekeket dúdolok önkéntelenül is, meghitt, szeretetteli hangulatban vagyok folyamatosan...hogyha este begyújt a párom a kályhába, egybőr arra gondolok, milyen jó lesz majd, mikor kint hull a hó és odabent lobog a tűz...ahogy kilépek az ajtón, megérzem a télillatot, és egyből eltelek vele :) látom,hogy a gyerekek is készülődnek, műsorokra tanulnak verseket, stb. és egyszerűen imádom...a takarítást is megkezdem lassan és advent első varásnapján feldíszítjük a családdal a házat és a szobákat, na akkor aztán végképp teli leszek karácsony hangulattal...már előre várom a nyugodt téli délelőttöket, mikor lemegyünk korizni a tóra, és nézhetem, ahogy a kutyáim játszanak a hóban, és este mikor hazatérek, süteményillat fogad :) úgy érzem magam, mint egy kisgyerek :D már csak akkor lehetne teljes az örömöm,hogyha végre egy saját házikóban külön is megünnepelhetnénk a karácsonyt a párommal csak mi ketten (esetleg egy pici emberpalántával :) )


20/L

2009. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem érzem a karácsonyi hangulatot. :(

De a naptárra nézve már lassan itt van...

Nekünk nincs adventi koszorúnk, mindig azt mondom, majd jövőre. Vettem adventi csokis kalendáriumot a lányomnak, aztán jön a mikulás utána teszem ki a "díszeket" az ablakokba ill. az ajtóra.

Persze a mikulás ünnepekre ide-oda elmegyünk. Szeretek elmenni a lányommal szöszmötölőkre is.

Az ajándékok nagyrészt meg vannak. Még szaloncukrot nem vettem... sőt az ünnepi menüt sem tudom még, azt sem tudom, hogy mit sütök.

De én azt a pillanatot szeretem amikor a fát díszítjük és utána teljes fényében pompázik...

2009. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!