Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők! A fizetésetekhez képest...

Nők! A fizetésetekhez képest mennyit költötök magatokra? Kb 100 e ft körüli fizetésből mennyit nem sajnálsz magadra költeni?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi, hogy mennyit nem sajnálsz 100 ezer ft körüli fizetésből magadra költeni? Milyenek az igényeid? Fodrász,szolárium, kozmetikus, ruhák terén? Fontosabbnak tartod a spórolást és csak egy nagyon minimálisat költesz magadra? pl 5000 ft-ot, vagy azért spórolsz is, de magadra sem sajnálod a pénzt? Jelen esetben itt kb 20 ezer ft-ra gondolok.

Mivel én is napi 10 órát dolgozok, ezért nagyon jól esik egy szombat délelőtti kikapcsolódás a kozmetikusnál alkalmanként átlagosan 1300 ft-ot hagyok ott, plusz van egy korlátlan havi 7000 ft-os kondi bérletem, heti 3x munka után eljárok tornázni kb 40 percet. Ha kötök magamra jobban érzem magam a bőrömben, magabiztosabb vagyok ha idegen emberekkel kell kommunikálni, jobban bírom a stresszt és a hétvégéi rengeteg házimunkát. Ugyanakkora ruhára is elköltök havi 10-12 ezret biztosan. Szóval én a fizetésem 20%-át magamra költöm. Így marad még 100 e ft-om másra. Ennek a felét, néha több mint a felét félreteszem.



2013. dec. 28. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Ez általában nem azon múlik, hogy mit nem sajnál magára az ember. Egy nő a világ összes pénzét el tudná költeni.

Első a lakás és a kaja, egyéb kötelező költségek, utána jöhet az ilyen egyéb pénzköltés. 100ezerből azért nem sok maradna, és ha csak ennyit keresnék, azt biztos inkább félreraknám, kell, hogy legyen az embernek néhány százezer a számláján, mert bármikor jöhet egy nagyobb kiadás, munka elvesztése, stb. Ha ilyen módon biztos a helyzetem, van saját lakás, stb, akkor költenék magamra többet. Bár nincsenek nagy igényeim, néha egy új körömlakk, 1-2 ruha, nem szeretek ilyesmire sokat költeni igazából, inkább másra verem el a pénzt. :D

Persze ha megteheted, akkor költsd magadra, ha senki nem szól meg érte (ha megszólnak, érdemes átgondolni, már ha olyan teszi, akivel egy kasszán vagy). Bár ha ennyit félre tudsz tenni, stb, akkor gondolom a lakást/kaját nem ebből fizeted...? No offense, nincs azzal se gond, csak tippelek. Vagy érdekel a titok. :D

2013. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én kb ennyit keresek. 30at leadok anyának a többiből meg kaját veszek, meg ami kell. egyenlőre nem sikerült spórolni, mert mindig van valami amit meg szeretnék venni, emiatt szeretnék egy másodállást, mert akkor amit ott megkeresek azt nem költeném el.
2013. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nehéz megválaszolni, mert nekem ennél jóval több a fizetésem, plusz azt is tudni kellene, hogy ebből mennyik a "kötelező" kiadások, mint bérleti/hitel, rezsi, étel, benzin/bérlet, biztosítások, stb.


Én úgy spórolok, ahogy épp marad. Ebben a hónapban ha összeszámolom, magamra nem sokat költöttem: vettem 1-2 sminkterméket, egyéb testápolási dolgot (bőrradír pl.) - de ezek 1-2.000-es összegek, egy elegáns ruhát karácsonyra kb. 20.000-ért; egy kisebb kabátot 10.000-ért, és ennyi. Még gondolkodok egy elegáns szaténnadrágon, de valószínűleg más már nem jön közbe, így a feltételezett 100.000-ből kb. 50-60.000 megmaradna. A saját fizetésemhez képest ez olyan 5-15% között mozog (mármint a hónapban magamra költött összeg).


Persze nem minden hónap ilyen - van, hogy egyáltalán nem veszek ruhát, ékszert, egyebeket, van, hogy többet. Inkább a kedvem szerint változó. Én személy szerint nem sajnálom magamra a pénzt, mert van belőle, de ha már kevesebb van hónap végén, akkor inkább a következő hónapra tolom ki a terveimet.

2013. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Külön lakom a párommal és nem vagyunk közös kasszán, így mindent felesben fizetünk. Mivel mindig főzök, ezért ketten 30 e ft-ból kijövünk a kajából. A számla is 28-30 ezer ft, mivel minden energiatakarékos, és kicsi a ház is. Szóval a rezsi, kaja rám eső része 30 ezer ft, a maradék 20 e ft-ból rendezem a telefonszámlámat, tankolom a kocsimat, vagy veszek egy sampont.. Így marad meg a 100 ezer ft fele.
2013. dec. 28. 16:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzből gazdálkodom havonta,először kifizetem a rezsit,kaját,hitelemet,bevásárolok a boltban a legszükségesebbekből itthonra,azután jönnék én magam,e célra meg nem sok marad.Feltöltöm a telefonkártyám három ezer forinttal,meg egyszer a hónapban elmegyek kozmetikushoz szemöldököt szedetni,festetni,ez ötszáz forint.Ruhát ritkán veszek,egy évben kétszer,háromszor,szóval nem havonta,mert nem is telne rá nagyon.Nagyjából ennyi,de nekem ez elég.

Persze nem mondom azt,hogy ha több pénz lenne a kezem között,nem tudnám elkölteni,nőből vagyok! :-)

2013. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem sajnálom magamra a pénzt. Egy fix része megy az albira, fix összeg megy kajára, egy kis részt elrakok, a maradékot mind elszórakozom, wellness, utazás, ruhák stb. Nem ezért élünk, hogy jól érezzük magunkat?
2013. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz félévente járok kb (igény szerint, derékig érő hajam van)(3-4000ft)

Haj : ami plusz az a ricinusolaj/ 1 üveg 2 hónapra eleg, az 150 ft nálunk a patikában/sampn ilyesmi közös, azt nem számítom/

Kozmetikushoz évente..(2000)

A bőrömet magam tisztítom, arckezelésre érzékeny a bőröm..havi 200 + a konyhában fellelhető természetes dolgok ezt nem számítom..

Magam gyantázok 3 hetente..( nem tudom milyen gyakran kell patront venni,úgy 4 havonta 700 ft)


Smink cuccok: 3 havonta spirált cserélek: 1000

1 alapozó 6 hónapt bír: 4000

Atöbbi átalában ajándék, de évente max 4000 a plusz smink..


Ruha...

Mikor hogy... Évente 50000... Cipő: évente 1-2 új pár.kb .15e össz..



Így kiszámolva havi kb 7700 ft-ot költök magamra.. Legyen 8000, hiszen mindig van vmi..évente12 sminklemosó,mköömlakklemosó, 1-1 körömlakk.



De persze van olyan hónap amikor semmit nem veszek, van, amikor meg összejön minden...

Sok dolgot megkapok ajándékba, pl szülinapra sminkcuccot, táskát, cipőt,


Havi 10e, ft.ot nem sajnálnék ezekre a dolgokra...főleg, hgy így a ruha is benne van éves szintre...

2013. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem 12 hanem 1-2..


Jah és a férjemmel ketten élünk...


Ezeket a dolgokat 16 éves korom óta költöm, nem változtaknaz igényeim(előtte vorotvát használtam, nem gyantáztam..de árba sztem több is volt)

2013. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

130at keresek, 6 órában dolgozom. nem tudom, akkor költök magamra ha kell, pl. fodrászhoz 3-4 havonta megyek, kozmetikushoz nem járok, magam oldom meg, illatszereket akkor veszek magamnak mikor fogyóban vannak.

de pl. múltkor gondoltam egyet és vettem magamnak egy okostelefont, 7 éves volt az előző "butatelefonom", úgy éreztem megérett a cserére :)

talán havi 10.000.- költhetek magamra, de inkább a gyereknek veszek dolgokat ha vásárolhatnékom van, az tesz boldoggá, ruhával meg tele a lakás :)

2013. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem ami megmarad az kb. 300 ezer forint. 3 havonta elmegyek fodrászhoz, kozmetikushoz nem járok, se massziroztatni, tornázni igen, ugyhogy arra költök (ami itt havi 24 ezer körül játszik), sminkcucc, ha elfogy valami, ruha, nem vagyok egy nagy -butikozos, szerintem évente ha kétszer veszek..akkoris ami kell, cipöt meg tavaly vettem utoljára, nem tervezek venni a következö évben sem. :D azt hozzáteszem, hogyha veszek valamit, akkor csak a jot..és ha el akarok menni nyaralni, akkor befizetem saját magam akár egy félmillios utra is. lakásom, autom van..ettöl függetlenül folyamatosan sprolok,hogyha egyszer ugy adodik legyen mihez nyulni. (28 N)
2013. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!