Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tesznek úgy mintha a 16...

Miért tesznek úgy mintha a 16 évesek már nagykorúak lennének?

Figyelt kérdés
A tankötelezettséget levitték 18 éves korról 16-ra, mondjuk szerintem nem sok értelme volt, maximum amiatt, hogy sokan nem tanulnak és csak ott ülnének az iskolában 18 éves korukig... Én is 16 éves vagyok még csak...és azt látom/hallom, hogy az ilyen marhaságokba mint az Éjjel-nappal Budapestbe (elnézést kérek attól aki szereti, de én nem igazán nézek ilyeneket...) a szereplők válogatása 16!!! éves kortól van, mi a frászt keres egy 16 éves kiskorú gyerek egy ilyen dologban? Nem való ilyen helyre szerintem egy velem egykorú sem... Én tényleg nem látom ezt helyesnek, nem tudom, hogy mások hogy vélekednek róla, de egy 16 éves gyereknek még tanulnia kell szerintem, nem elrontani az életét ilyen meg olyan műsorokban, mert hogy az "menőbb", ok hogy levitték a tankötelezettséget...de ilyenekre nem kéne engedni még kiskorúakat...

2014. jan. 2. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez van...bocs de mást nem tudok mondani.

A kereskedelmi Tv nem foglalkozik az erkölccsel, csak is a nézettséggel. A tapasztalat szerint az ilyen műsorokat főleg a fiatalabb korosztály nézi, és épp, ezért, ha fiatalok vannak benne, jobban el is kel a műsor. (pszichológia)


A fő gond nem ott van, hogy kihasználják a fiatalok "h*lyeségét", hanem ott, hogy a mai fiatalok zöme (mert azért nem mindenki) h*lye.


Sokan mondják, hogy ez a h*lyeség a természet velejárója. Eddig oké, de olykor nem a természetet kéne követni, különben még olyan, hogy "iskola" nem is létezne.

2014. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szerintem akinek nincs meg az alap tudása, annak nem kéne ott lennie...nem mintha az idősebbeknek kéne, mert természetesen őket is kihasználják valamilyen szinten :( szerintem nagyon nincs ez rendjén...
2014. jan. 2. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Szabadidejében mindenki azt csinál, amit akar. Ha akarja, szerepelhet sorozatokban, ahol nyilvánvalóan korának megfelelő szituációkba fogják helyezni. És persze, jó lenne, ha mindenki művelt lenne, de manapság még az egyetemi diploma sem garancia erre. Amúgy ettől még lehet jólelkű ember... Egyébként is gyakorlat teszi a mestert, tehát ahogy öregszel, annál jobban tudod kihasználni a lehetőségeidet. Mindenki megtanulja, hogy "élje túl" az életet, és ez a lényeg.
2014. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak egész kicsi gyerekek is, akik színdarabban/filmben szerepelnek, nincs ebben semmi rossz. Én is szerepeltem kiskoromban, tesóm is, mégse ment tönkre az életünk. Iskola mellett is lehet csinálni, és nem ezen fog múlni, hogy jól vagy rosszul tanul egy gyerek.

Ami pedig a 16 éveseket illeti, csak addig hiszik magukat nagyoknak, az italozás, cigizés, szex a téma. Ha arról van szó, hogy mennyire kell ilyen korban önállóaknak lenniük, függetlenedniük a szüleiktől, akkor máris gyereknek érzik magukat még.

2014. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát tudod mit,ha ilyen hülyék akkor használják ki őket.

De egyébként egy nagy népbutítás megy,mert a vezetőknek az lenne az ideális ha senki nem kérdőjelezné meg a döntéseiket,senki nem gondolkozna hanem birka ként menne a tömeggel és nézné ezeket a hülyeségeket.

Én egyáltalán nem nézek ilyeneket nem is érdekel.

Tévét is csak az orvosi műsorok miatt nézek amúgy be se kapcsolom.

Szerintem az,hogy levitték a korhatárt szükséges volt,hogy elkerüljék az iskolai erőszakot(egy 17-18 éves gyereknek nincs helye általánosban)csak a baj ott van,hogy őket is mi fogjuk eltartani és nyugdíjunk se lesz(életünk végéig dolgozni fogunk),mert különben az ország csődbe menne,hiszen ha nincs munkás réteg aki dolgozik,akkor hogy fizetik ki a segélyeket meg a többmilliárdos villáikat,autóikat,meg a nyaralást

16/l

2014. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ha még színdarabban, vagy egyéb olyan dologban szerepelnek, akkor még ok, de ezek a műanyag dolgok mint ezek a sorozatok...inkább a népbutítást eredményezik ._.
2014. jan. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!