Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha saját célú fogyasztásra...

Ha saját célú fogyasztásra dohányt termesztenék, akkor azt mikor hova kell jelentenem és mi alapján számolják a jövedéki adót?

Figyelt kérdés
Tehát már az ültetésnél/palántázásnál kell jelenteni, vagy csak akkor ha már fogyasztásra alkalmas? Mennyi a jövedéki adó rá? pl. 100 g "kész" dohányra?
2014. jan. 2. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Saját fogyasztásra nem kell adózni. Szerintem. De ha kell sem érdekelne.
2014. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kelleni kell az biztos. Az meg tuti hogy lenne valaki aki előbb-utóbb feldob. Inkább egy része után befizetném, mert amíg fogyasztásra kész állapotban nincs, addig és csak addig adómentes. De még mindig olcsóbb még ha macerásabb is megtermelni, mint megvenni. Palántát meg magot meg lehet legálisan adni-venni. Más kérdés hogy mi van ha internetről veszek készen. Mármint hogy például az is legális ha utána én bejelentem hogy vettem és kifizetném a jövedéki adót rá???
2014. jan. 3. 11:28
 3/3 anonim ***** válasza:
elnezest, hogy offolok..... Hogyan lehetsege sajat hasznalatramakot termeszteni?
2014. jan. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!