Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen állat tartásával éri...

Milyen állat tartásával éri meg foglalkozni? Ha csak kicsiben szeretném csinálni munkahely mellett jövedelem kiegészítésként és esetleg saját fogyasztásra is. Jusson is maradjon is alapon

Figyelt kérdés
Falun lakunk családi házhoz van egy hatalmas kert tehát takarmányt magamnak meg tudom termelni. Traktorom nincs. Jah és nem ebből akarok meggazdagoni csak üres a kert és a melléképületek.
2012. jan. 13. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nevelhetsz baromfit vagy disznókat. Hasznod ugyan nem lesz rajta,de azt eszed,amit magad neveltél. Bár a sertéstartáshoz a kertedben nem tudsz elég takarmányt termelni,és az állatorvosra is költened kell.
2012. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%
nyulat ajánlanám, meg a baromfit, tojást ad, a nyúlnak meg finom a húsa
2012. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De szívesen lennék a helyedbe! Csak a lehetőséged miatt. Igaz én nem értek hozzá, de napi szinten gondolkozok a dolgon. Nekem sajnos helyem nincs. Nektek (akik még tudnak gazdálkodni) még van esélyetek egy kicsit hosszabb életre.

Én csirkét, meg malacot tartanék. Boci sem lenne rossz.

2012. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a csirkének utána néztem sajnos csak nagy tételben éri meg tartani (min 300db). Ami nagy kockázattal jár. Kis mennyiség 20-30 db csak saját részre/fogyasztásra éri meg. A nyúl jelen piaci feltételek mellett 100% csőd. általában 300ft/kg átvételkor! Csak takarmányból meg tápból többet megeszik mint amennyit ér és hol van még a többi kiadás. Malac szintén min 6-8 db tartása kell hogy egy kis hasznot termeljen, nekem sajnos nincs akkora területem hogy 100% biztosan megtermeljem a takarmányukat. Kisebb tételben szintén csak saját fogyasztásra. a többi lehetőséget még nem néztem, de szívesen várom a hozzászólásokat!további szép napot!....
2012. jan. 15. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!