Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik horror punkot hallgatnak,...

Akik horror punkot hallgatnak, azok is azokat az elveket vallják, mint a punkok?

Figyelt kérdés
(Elnézést a hülye kérdésért)
2009. nov. 29. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én hallgatok punkot, mégse vallom azokat az elveket, hallgatok rockot is, azt se vallom, hallgatok poppot is, azt se. Jazzt, soult, mittomén miket... de nem vallok semmit.
2009. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi az a horror punk? Zombik meg szellemek zenélnek?
2009. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, nem. A horror punk egy parodisztikus performansz, nem mindig jelentés nélküli, de nincs mögötte ideológia, mint a sima punk mögött. Meg azt sem hiszem, hogy a horror punk mint műfaj dominálhat valaki zenei preferenciájában. A legtöbb ember szerintem úgy van vele, hogy más elsődleges műfaj(ok) mellett - ami nem biztos, hogy a punk - érdekességképp, a vicc kedvéért, stb. meghallgatja a horror punkot.
2009. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. nov. 30. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig én ismerek olyat akinek ez dominál a zenei preferenciájában.

Az tény hogy a horror punk apolitikus (=politikailag semleges), de nem is ez a lényege. Ha meg akarod érteni őket akkor add hozzá a goth lelkivilágot a punk temperamentumhoz és hozzáálláshoz. Nagy részük vegetáriánus, a nagy halál-kultusz mellé nem nagyon fér meg a húsevés. Ha maga a zene nem is, a rajongók általában antirasszisták és emellett anarchisták, egyéb balosok vagy ami a leggyakoribb elegük van az egész politikai szájtépésből.


Magyarországon elég kevés deathrocker vagy más néven horror punk ember van, egyrészt mert nincs ilyen jellegű magyar zenekar meg mert nem is ismerik a műfajt... Külföldön különösen Californiában, Londonban, Los Angelesben és Mexikóban van hatalmas deathrock szubkultúra.

A szövegek többnyire történetet mesélnek el, amiknek ironikus, morbid felhangja van. Nálunk kevesebben vannak de pl. Nekromantikán a Gyárban azért lehet látni ilyen arcokat... ha minifest vagy ilyesmi van, akkor jóval többet is.

2010. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A deathrock meg a horror punk nem ugyanaz tudomásom szerint (azaz ma már lehet) De a goth kialakulásakor pl. a Christian Death-et is deathrocknak címkézték. Nekem a tájékozódás során úgy jött le, hogy ami Angliában a batcave,azt Amerikában deathrocknak mondták a 70-es évek végén, 80-as elején.
2010. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Batcave egy klub volt London Soho negyedében. Batcavenek az oldschool deathrockot hívják (Southern Death Cult, Alien Sex Fiend, Sex gang Children, Specimen ctb.). Vagyis azok akik játszottak a Batcave clubban vagy nagyjából abból a korszakból valók.
2011. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!