Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert szultek olyan sok...

Miert szultek olyan sok gyereket regen az asszonyok, amikor nagy szegenysegben eltek?

Figyelt kérdés
Es napjainkban is egyes"emberfaj"...Nem igaz hogy nem ertek fel jozan esszel hogy csak ehezni fognak!Meg a legosibb fogamzasgatlo modszer is eleg hatasos...
2009. nov. 30. 10:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

"Manapság pedig sokan nem látják be, hogy jobb 2 diplomás gyereket kinevelni, mint 4 szakmunkást...de hát az is kell!"


Szép elgondolás, kérdés, jó-e. Csak mert nem az iskolázottságtól lesz valakiből értelmes ember. Tehát a 'melós' nem szükségszerűen tudatlan vagy fordítva: a diplomás nem feltétlenül okos is. Azután, a matematikai doktorátus sok dologra jó, de a csöpögő csaphoz, vagy épp a csöpögő tehén fejéséhez nem feltétel. Többmilliós, nem közpénzből kapott fizetésből finanszírozott diplomás gyerekek megtérülése némiképp(?) lassabb (főleg, ha diplomás, pályakezdő munkanélküli lesz belőlük), mint profi, technikusi szintű szakembereké.

2009. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
En a megszakitasos modszerre gondoltam ami ugye nem 100%-os de azert hasznaltak nagyanyaink a mosakodassal kombinalva,mert hiaba a kondom a legregebbi de kotve hiszem hogy dednagyapamnak az volt alegkezenfekvobb...Az abortusszal kapcsolatban pedig fel kell tenni a kerdest a megfelelo helyen...
2009. nov. 30. 11:40
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

"Manapság pedig sokan nem látják be, hogy jobb 2 diplomás gyereket kinevelni, mint 4 szakmunkást...de hát az is kell!"


ha nem lennének a szakmunkások,akkor megnézhetnéd magad .nem fejteném ki,gondolkozz el picit ha az még megy.

2009. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Milyen szegénység?

Dédszüleimnek volt kb 20 hold földjük,erdejük,gyümülcsösük,házuk hitel nélkül,lovaik,tehenek stb,meg 12 gyerek.Nagymamámék sose éheztek(még a háborúba se igazán).

Mindig azt mondta,hogy ha az apja olyan hülye lett volna,hogy hitelt vegyen fel,nekik is lett volna színes tv-jük ,autójuk,meg barbi babájuk.Úgyhogy még humorérzéke is volt neki,ráadásul sose hallotam,hogy a szüleire panaszkodott volna,hogy a szemetek nem engedik plázázni,nem vesznek neki ruhát,meg házimunkát kell végeznie.Sőt!Szerinte csodálatos szülei voltak.

2009. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a 2 diplomás 4 szakmunkás választ. Azt is odaírtam, hogy munkás is kell. Konkrétan egy kolléganőm jutott eszembe, akinek 4 gyereke van, de a férje nem melózik, mert fáj a háta. Alig bírják etetni a gyerekeket, gimibe eddig egyet se vettek fel, de anyagilag nem is bírnák ki, ha az egyik tovább akarna tanulni. Saját lakásuk sincs, de azért ha jönne, még egy 5.-et is bevállalnának. persze kell a szakmunkás, sokan jobban is keresnek, mint egy diplomás, de közülük is csak az értelmesebb mag.

Továbbá amennyire én tudom kevesebb a munkanélküli diplomás, mint az iskolázatlan. Most válság van, valamennyi munkanélküli mindig lesz, de hosszútávon megéri diplomát szerezni.Nem bonyolódom további vitába, engem csak elszomorítanak az olyan emberek, akik bevállalnak ennyi gyereket, és mellette az egyetemista diákmelóstól kér kölcsön kenyérre, meg velem lopat nekik tollat, ceruzát.

2009. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Minek lopsz nekik tollat ,ceruzát,ha nem tanulnak?

Egyébként ha valakinek gyengébb a képessége nem veszik be gimibe,mert a szüleinek saját lakása van.Szval kicsit kevered.

Egyébként jóval több diplomás van munka nélkül,mint szakmunkás.A szakképzetlenek azok a legnagyobb számban,akik nem tudnak elhelyezkedni(8 osztályt és gimnáziumot végzettek tartoznak ide)

És tévedés a szakemberek nagy része kifejezetten intelligens.Mindenesetre azoknál klasszisokkal jobban,mint akik lehülyézik őket.

2009. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!