Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem sokalljátok a jegyárakat...

Nem sokalljátok a jegyárakat mozira, színházra, koncertre, kiállításra? Évente hányszor jártok ilyenekre?

Figyelt kérdés

Az épp aktuális Cirkuszfesztivál kapcsán akadtam ki.

Én és családom kedveljük a cirkuszt!

Nagyon megdöbbentő viszont, hogy Cirkuszfesztivál gálaműsorra kifejezetten magasak a jegyárak! Négy fős családnak 1-es kategóriában 44.000.- Ft, 2-es kategóriában 36.000.- Ft, de a legolcsóbb 3-as kategóriában, ahonnan alig lehet látni 22.000 Ft :-(((((((

Ráadásul a Cirkuszfesztivál előadásaira nincs gyermek ill. nyugdíjas kedvezmény!

Értem én, hogy vannak olcsóbb előadások is, de azért ez felháborító!

Az olcsóbbnak számító, hétköznapi előadásra sem mondanám olcsónak a jegyárakat, ha látni is akarunk valamit, akkor 2-es kategóriában a négy fős családunknak 11.200.- Ft lenne a jegyár. :-( /1-es 13.200.-, 3-as 6800.-/


Természetesen értem, pénzből élnek ők is. A gond csak az, egy átlagos magyar család minden évben 1 legfeljebb 2 alkalomra tud kiszorítani ilyen összegű kiadást szórakozásra. Miközben legalább havonta egyszer el kéne jutniuk valamilyen kulturális eseményre. Vegyünk egy átlagos családi jegyárat, mondjuk 12.000.-/4fő. Így számolva 12 x 12.000 Ft= 144.000.- Ft évente. Az utazási költséget még nem is számoltuk. Adjuk hozzá azt is. Fővároson belül, ha bkv jegyárakkal számolunk (hiszen iskolába járáshoz legtöbbször nem vásárolnak bérletet a gyerekeknek, ha a felnőttnek van, azt is ki kellett fizetnie) háromszori átszállással, oda-vissza, (2x3)x350.-/fő= 8400.- Ft.

Tehát, minden hónapban 1 db kulturális esemény a 4 fős családnak, az éves szinten 244.800.- Ft!

Vidéki családok esetében ez az összeg még növekszik a vonat vagy távolsági busz ill. benzinköltséggel. Mondjuk 140 km-ről jönnek a fővárosba. Két felnőtt + kettő 6 éven felőli gyerek, oda-vissza összesen: 16.760.- Ft/alkalom. (Irreális lenne kiszámolni minden hónapra, hiszen nincs ember, aki ilyen rendszerességgel felutazna a programok miatt, de érdekességképp 12x16.760.- = 201.120.- Ft. + a műsor jegyárakkal összesen: 345.120.- Ft lenne évente.)

/a vonatjegyárakat az ELVIRA.hu oldalon számoltam ki, 2. osztályú, nem intercity árakkal, tehát helyjegy ár nélkül/


Vajon, hány család teheti meg kis hazánkban, hogy minden hónapban legalább egy családi kulturális programot szervezzen?


Tuti, lesz hozzászóló, aki megemlíti, "De hát van sok ingyenes programlehetőség.". Igen, kérem szépen, vannak ingyenes programok is. De nem joga lenne mindenkinek eljutnia színvonalas, komolyabb kulturális értéket képviselő programra is? (és nem csak 1-2 évente egyszer)

(Megjegyzem, az ingyenes programokra is oda kell jutni, így az utazási költség még mindig ott van. Ami önmagában is drága.)



2014. jan. 9. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt éveket nézzük mozi kapcsán, akkor pont hogy csökkentek a jegyárak annak ellenére, hogy egyre kevesebben járnak mozizni. Az viszont igaz, hogy ezzel egyetemben a színvonal is csökkent egy keveset, mert máshogy nem tudnák fenntartani a mozikat. Szóval nem értem miért panaszkodnak itt egyesek, hogy drága... Pont hogy olcsóbb lett kicsivel. Ugyanez nem mondható el a koncertekre és színházakra.


9-es: Érdekelne, hogy merre van az a mozi, ahol a párodnak 2000 Ft. felett(!) lenne egy 2D-s jegy, ugyanis 1200-1400 Ft. körül van szinte mindenhol. :)

2014. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Koncertre nem sajnálom a pénzt, feltéve ha van. Bár ha belegondolok, inkább kevesebbet eszem, de eljutok koncertekre.

A színházra sem sajnálnám, de bérletem van- kedvezményes árú- és így nem kell sűrűn költenem rá. (1-szer volt 6000 forint, 9 előadás, 3. sor, nekem tökéletes) Persze ha nem vidéken élnék, hanem Pesten, akkor biztos nagyobb kiadásom lenne színházjegyre, mert ott azért nagyobb a választék. Itt meg mindent megnézek bérlettel, ami fontos az évadban. A mozi kb évente egyszer esedékes, ha tényleg érdekel a film. Ha nem annyira érdekel, megvárom, míg fent lesz a neten is.

2014. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Operettszínház: kb. 20 méterre a színpadtól, 2000 forint. (Jó, ez már sok lehet.)

Vígszínház: színpaddal szemben, fent a karzaton akár 800 forintért is el lehet menni.

Erkel Színház: még 600 forintos jegyek is vannak és az Erkel pont az, hogy majdnem mindegy, hol ülsz, szinte mindenhonnan látni jól.

2014. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!