Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Öt hónapos, halott csecsemőt...

Öt hónapos, halott csecsemőt hoz világra a nő, akkor annak már sírhelye is kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, hogy öt hónapos terhesen elhalt a magzat, de az orvosok mégis kötelezték a megszülésre. A boncolás sem és egyéb vizsgálatok sem derítették ki a halál okát. Ilyenkor valóban szükséges egy temetés? És ha valaki nem akar rá emlékezni, mi a teendő? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert nem szerettem volna megkérdezni, így is fájt neki, hogy mesélt. Szóval kötelesek eltemetni vagy lehet választani?
2014. jan. 9. 21:27
 1/4 ASOT ***** válasza:

Azért ez éltalában erős lelki törést jelent az anya életében.

3 ilyen esetről hallottam ahol ilyen korai volt a szülés úgymond...és kifejezetten orvosok javasolták a temetést, mert, hogy ugye az is egy élet. hogy most hamvasztás vagy koporsó az már más kérdés.


De szerintem véletlenül se hozd fel soha a témát soha.

2014. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem kötelesek eltemetni

de azért szülesztik egyébként meg, mert az a legkíméletesebb az anyának. most jobb lenne ha felvagdosnák a hasát és elaltatnák és közben fertőzésnek meg egy csomó kockázatnak kitennék és a későbbi szülései számát is ezzel bekorlátoznák? (egy császáros ált. 3-nál többet nem szülhet mert az már veszélyes)

csak neki tesznek jót ezzel, hogy következő esetleges baba már ne egy eleve rozzant, összevarrt, gyenge méhben foganjon és növekedjen.

Mindenképpen fel kell keresni egy pszichológust, vagy pszichiátert, van ahol ajánlanak is, aki segít a gyász feldolgozásában.

Meg általában amelyik baba belül elhal, az a legtöbb esetben nem lett volna életképes és sérült lett volna (ritkán a lepény és a köldökzsinór a hibás).

De jobb így szegénykének, mintha sérülten születik.

2014. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Részvétem neki :/
2014. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát én is megdöbbentem, hogy ilyenről beszélt nekem nyíltan, de említette is, hog ykb. két hónapja tud úgy beszélni erről, hogy nem sír. Az eset kb. másfél éve történt. Én is nagyon sajnálom, csak megkérdeztem hogy szeretnének-e több gyereket, és akkor mesélte el, hogy mi volt legutóbb. Én se lennék a helyében, pedig ő családcentrikus, én pedig még nem állnék készen egy babára. Ő 25, én 22.... Köszönöm szépen a válaszokat, várok továbbra is minden egyéb kommentet, akinek volt ilyen az ismerősei közt, vagy ne adj Isten, ő maga átélte...
2014. jan. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!