Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet megélni nettó 60...

Hogy lehet megélni nettó 60 000, - ft-ból?

Figyelt kérdés
Ti hogyan osztanátok be?
2014. jan. 14. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, ebben a helyzetben a legelső dolog, amit megvonnék magamtól, a net és az előfizetéses telefon. Kártyás telefont tartanék, és amikor nagyon muszáj, akkor feltölteném annyival, amennyi nagyon szükséges. Ma már kártyát se kell venni, egy csomó nonstop, éjjel-nappaliban, meg benzinkúton fel lehet tölteni a telefonegyenleget.

A netre meg ennyi jövedelem mellett nincs szükség, amit nagyon muszáj, azt meg lehet oldani itt-ott-amott: havernál, művelődési házban,stb.

2014. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Max a szuloknel lakva. Albiban eselytelen.
2014. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem is próbálkoznék. Inkább elmennék dolgozni...
2014. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

utolsó jó nagy barom vagy!! Tudod mit jelent rehabilitáltan dolgozni 6 órában, úgyhogy nincs más perspektívád?


Basz.ódj meg, te i.dióta!

2014. jan. 14. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Én ismerek olyat, aki 62 ezerből él albérletben és meg tudja oldani. Mondjuk nálunk elég olcsó az albérlet, még egy jobbat a központban is lehet találni 25 ezerért, legalábbis valamelyik nap ennyiért láttam.

Nem tudom, én hogy osztanám be, de én lehetőleg egy minimális netcsomagot hagynék. Főleg, hogy neten sokkal könnyebb munkát keresni és informálódni. A TV-t teljesen lemondanám, amúgy sem nézem soha. A többiből a minimálisra szorítkoznék. Megpróbálnék olcsóbb, kiadósabb kajákat főzni.

2014. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Összeköltözés valaki mással, másokkal.
2014. jan. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

-olcsó albi sok ismerőssel (ha szülőknél nem megoldható a lakhatás)

-utazási költségek minimalizása: gyaloglás, bicikli, "spórolás" a jegyekkel, nagyobb utakra telekocsi szolgáltatások

-étkezés: minden hétre előre főzni pár száz forintból, semmi fölösleges kaja

-tévé, internet, telefon előfizetések lemondása, netezés nyilvános helyekről, könyvtárból, haveroktól. telefon: elég ha elérnek, ha muszáj hívást indítani, lehet azt is fülkéből, ismerőstől, munkahelyről

-háztartási cikkek (budipapír, szappan stb.) is beszerezhetők egyéb forrásból, nem kell szégyenkezni

-figyelni az aprót. nem vicc, automatákban, utcán, különböző helyeken hol sok ember van aki leejtheti a pult alá

-és persze igyekeznék tanulni valamit amivel pénzt tudok keresni.

2014. jan. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia kedves Kéredző.


Én egyedül élek, mert a férjem meghalt, és bár eddig 67.000 forint volt a keresetem most emelték 2000.- forinttal.


ebből 35.000 a Rezsi.

Javaslom, hogy keress olyan ebéd befizetést, ahol rendszeresen kapsz főt ételt, és figyelembe veszik a keresetedet, és így olcsón kapsz minden nap főtt ételt, és akkor azon is spórolsz ha otthon nem használod a közüzemet erre a célra.

Nem könnyű, de éltem kevesebből is amikor a lányom miatt hozzá nyúltak a pénzemhez, és levontak 33%-ot

ekkor maradt 42000.- forintom.

Persze Nekem annyi előnyöm van hogy konvektorom van és akkor fűtök amikor akarok, nem tudom neked milyen fűtési lehetőséged van?

Más részt ha a villanyon szeretnél spórolni, akkor a megélhetésedre hivatkozva díj mentesen kérhetsz olyan villanyórát amit Te töltesz fel, és nem álltalányt fizetsz.

Nálam ilyen óra van.

Sőt már Gáz órában is lehet ilyet kérni, és akkor nem álltalányt a fizetés, hanem magad töltöd amennyivel akarod.

Persze ez is csak akkor megoldható, ha olyan helyen laksz


Aztán vannak olyan mosóporok amik igen olcsóak, azok is kimossák a ruhákat, Én 300 forintért veszek 1,5 l. mosógélt, és hetente egyszer mosok. Öblitöt pedig 290.- forintért már lehet kapni, 100-as boltba, vagy one euro marketben

Hát ilyen dolgokon nagyon jól lehet spórolni.

2014. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Volt valami faskalap, aki szerint 47ezerből meg lehet élni.

Őt kéne megkérdezni. Sose legyen több pénze!

2014. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3200 Ft-ból megoldható,hogy egyél minden nap egy tányér meleg levest.A Wiffon nevű zacskós leves az Auchanban kb 70-80 Ft.Persze ne számíts olyanra mint amit gyerek korodban ettél otthon.Olcsó zacskós leves.Nekem bejön.Ennél többre nem tellik nekem se szóval nem válogatok.Kicsit felszoktam turbózni egy gerezd fokhagymával amit fokhagyma törővel bele török.Meg bele dobok egy házi erős paprikát.
2014. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!